Spil skak online
på Skakserver.dk


























Dommere hele landet

Opdateringsdato: 2. april 2013

HK Navn: Klub: IA
0 Bjarke Gadgaard Aage Enkeltmedlem 1. HK
0 Lau Bjerno Enkeltmedlem 6. HK
0 Börje Chr. Björkn„s Enkeltmedlem - udland
0 Bruno Hansen Enkeltmedlem 8. HK
0 Martin Holmegård Hansen Enkeltmedlem 1. HK
0 Erik Hjorth Enkeltmedlem 9. HK
0 Sonny Reimer Holtzmann Enkeltmedlem 2. HK
0 Orla Kristiansen Enkeltmedlem 2. HK
0 Henrik Falk Larsen Enkeltmedlem 1. HK
0 Søren M. Larsen Enkeltmedlem 2. HK
0 Niels Lauritsen Enkeltmedlem 1. HK
0 Lars Lindhard Enkeltmedlem 5. HK IA
0 Søren Mourad Petersen Enkeltmedlem 1. HK
0 Arild Rimestad Enkeltmedlem 1. HK IA
0 Poul Erik Rønø Enkeltmedlem 1. HK
0 Henning Staugaard Enkeltmedlem 9. HK
0 Claus Stenstrup Enkeltmedlem 2. HK
1 Bent Løjengård Andersen Jernbanens Skakklub
1 Kim Nyvang Andersen BMS Skak
1 Niels Erik Andersen Brønshøj Skakforening IA
1 Ole Bo Andersen Skakforeningen ØBRO
1 Rune Egede Andersen Brønshøj Skakforening
1 Henrik Andersson Nørrebro Skakklub
1 Jan Bauner Skakklubben K41
1 Erkan Bayhan Hvidovre Skakklub
1 Mogens Bengtsson Skakklubben K41
1 Niels Bertelsen Jernbanens Skakklub
1 Benny Bjertrup Valby Skakklub
1 Ole Herman Block Skakklubben K41 IA
1 Paul Bridgwater Nørrebro Skakklub
1 Flemming Bruun Damhus Skakklub
1 Henrik Emil Bruun Nørrebro Skakklub
1 Jan Brønnum Skakforeningen Odysseus
1 Gerner Carlsson Frederiksberg Skakforening
1 Jacob Carstensen Brønshøj Skakforening
1 Christian Sylvester Christense Skakforeningen ØBRO
1 Esben Christensen Brønshøj Skakforening
1 Ebbe Christoffersen Frederiksberg Skakforening
1 Mikael Dræger Gladsaxe Skakforening
1 Karsten Engsager Skakforeningen ØBRO
1 Tommy Morris Eriksen Nørrebro Skakklub
1 Martin C. Frandsen Lyngby-Virum Skakklub
1 Ole Gjelstrup Skakklubben K41
1 Finn Gjerluff Hvidovre Skakklub
1 Roland Reinhard Greger Brønshøj Skakforening
1 Peter Hallberg Skakklubben K41
1 Flemming Haupt Hansen Herlev Skakklub
1 Lars-Henrik Bech Hansen BMS Skak IA
1 Mads Smith Hansen Skakforeningen ØBRO
1 Max Hansen Skakforeningen ØBRO
1 Morten Møller Hansen Damhus Skakklub
1 Søren Bech Hansen Skakforeningen ØBRO IA
1 Søren Møller Hansen Skakforeningen ØBRO
1 Bjarne Meldgaard Henriksen Nørrebro Skakklub
1 Thomas Holm Skakforeningen ØBRO
1 Anders Jacobsen Herlev Skakklub
1 Per Lunde Jensen Lyngby-Virum Skakklub
1 Tom B. Jensen Tåstrup Skakforening
1 Palle Halkier Jørgensen Hvidovre Skakklub
1 Jacob Kaaber-Hansen Skakforeningen ØBRO
1 Jesper Karup Skakklubben K41
1 Mads Keinicke Nørrebro Skakklub
1 Jesper Klausen Skakforeningen Odysseus
1 Aksel Kramer Tåstrup Skakforening
1 Steffen Michael Kristensen Skakforeningen Odysseus
1 Hans Haagen Larsen Nørrebro Skakklub
1 Lars Møller Larsen Skakforeningen ØBRO
1 Mikael Larsen Lyngby-Virum Skakklub
1 Ole Schøller Larsen Frederiksberg Skakforening
1 Henrik Boye Laursen Lyngby-Virum Skakklub
1 Morten Lund Ligaard Brønshøj Skakforening
1 Holger Rønnow Lodahl Skakforeningen ØBRO
1 Viggo Lomborg Herlev Skakklub
1 Bent Erik Lund Lyngby-Virum Skakklub
1 Torben Lynge Lyngby-Virum Skakklub
1 Jan Løfberg Skakklubben K41
1 Alex Madsen Gladsaxe Skakforening
1 Leif Marcussen Brøndby Skakklub
1 Bjarne Mathiesen Tårnby Skakklub
1 Eigil Meedom Vestegnen Skakklub
1 Claus Ejner Mikkelsen Skakforeningen ØBRO
1 Henrik Dyrby Mogensen BMS Skak
1 Henrik Mortensen Gladsaxe Skakforening
1 Erik Nielsen Valby Skakklub
1 Frode Benedikt Nielsen Frederiksberg Skakforening
1 H. J. Nielsen Brøndby Skakklub
1 Jan Langkilde Nielsen Skakforeningen Odysseus
1 Jesper Arwid Nielsen Skakforeningen Odysseus
1 Kenneth Møller Nielsen Herlev Skakklub
1 Michael Nielsen Tåstrup Skakforening
1 Michael Nielsen Skakklubben K41
1 Thomas Nielsen Herlev Skakklub
1 Erling Nilsson Valby Skakklub
1 Claus B. Olsen Skakforeningen Odysseus IA
1 Joe Flyckt Olsen Måløv Skakklub
1 Peter Erik Olsen Skakklubben Seksløberen
1 Peter Kjær Olsen BMS Skak
1 Jesper Pedersen Vestegnen Skakklub
1 Thomas Vils Pedersen Skakforeningen ØBRO
1 Carsten Petersen Brønshøj Skakforening
1 Jan Petersen Lyngby-Virum Skakklub IA
1 Martin Reib Petersen Skakforeningen ØBRO
1 Kim Pilgaard Brønshøj Skakforening
1 Erik Poulsen Gladsaxe Skakforening
1 Peter Rank Damhus Skakklub
1 Simon Reusch Skakforeningen Odysseus
1 Allan Ringsborg Måløv Skakklub
1 Dennis Lauge Rose Frederiksberg Skakforening
1 Niels Chr. Schiødt Skakforeningen ØBRO
1 Steen Schousboe Damhus Skakklub
1 Svend Sejersen Hvidovre Skakklub
1 Jan Sjøstrøm Skakforeningen ØBRO
1 Michael Skelbæk Brøndby Skakklub
1 Tom Nicolaj Skovgaard BMS Skak
1 Christian C. Strachan Nørrebro Skakklub
1 Stig Syndergaard Valby Skakklub
1 Sixten Maximillian Thestrup Skakforeningen ØBRO
1 Kaj Normann Thomsen Lyngby-Virum Skakklub
1 Jørgen Dahl Toldsted Skakklubben Seksløberen
1 Kenneth Varberg Brønshøj Skakforening IA
1 Thomas Varming Nørrebro Skakklub
1 Jesper Vej Skakforeningen ØBRO
1 Bent Vestergård Nørrebro Skakklub
1 Benny Wetche Valby Skakklub
2 Regin Abrahamsen Nakskov Skakklub
2 Jan Robert Ambirk Vordingborg Skakklub
2 Per Bromann Andersen Dragsholm Skakklub
2 Lasse Appelquist Skakklubben af 1927, Ringsted
2 Jens Askgaard Faxe Skakklub
2 Anders Brinkhard Skælskør Skakklub
2 Erling Bruun Jyderup Skakklub
2 Poul Buhl Skakklubben af 1927, Ringsted
2 Erik Carlsen Køge Skakklub
2 Flemming Christensen Dianalund Skakklub
2 Henrik Christensen Haslev Skakklub
2 Svend Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub
2 Uffe Stenberg Christensen Præstø Skakklub
2 Harry Dalsø Greve Skakklub
2 Laurits Danielsen Dianalund Skakklub
2 Ole Delfter Nakskov Skakklub
2 Svend Eckert Skælskør Skakklub
2 Finn Fejrskov Greve Skakklub
2 Steinar Frederiksen Næstved Skakklub
2 Søren Grønnebech Slagelse Skakklub
2 Bjarne Haar Næstved Skakklub
2 Finn Haargaard Køge Skakklub
2 Børge Kjær Hansen Nykøbing F. Skakklub
2 Egon Hansen Nykøbing F. Skakklub
2 Erik Levin Hansen Haslev Skakklub
2 Gert Hansen Maribo Skakklub
2 Henrik Hansen Nakskov Skakklub
2 Ove Frank Hansen Holbæk Skakklub
2 Henning Jakobsen Nordfalster Skakklub af 1979
2 Henrik Sandberg Jensen Maribo Skakklub
2 Lars Blach Jensen Møn Skakklub
2 Lars Åman Jensen Holbæk Skakklub
2 Leif Jensen Tølløse Skakklub
2 Morten Frank Jensen Præstø Skakklub
2 Stig Malling Jensen Holbæk Skakklub
2 Ejnar Johansen Dianalund Skakklub
2 Jørgen Klausen Nordfalster Skakklub af 1979
2 Henrik Knudsen Næstved Skakklub IA
2 Einar Kristensen Kalundborg Skakklub
2 John Kristensen Maribo Skakklub
2 Peter Kristiansen Maribo Skakklub
2 Dennis Larsen Præstø Skakklub
2 Lars Jørn Larsen Møn Skakklub
2 Niels Steen Larsen Køge Skakklub
2 Peder R. Lehmann Larsen Næstved Skakklub
2 Svend Dyberg Larsen Slagelse Skakklub
2 Søren Dyberg Larsen Slagelse Skakklub
2 Jens Kurt Lundberg Jyderup Skakklub
2 Erik Madsen Dragsholm Skakklub
2 Ivan Plougmann Madsen Haslev Skakklub IA
2 Sigurd Marthendal Sydøstlollands Skakklub
2 Jens Mott Dianalund Skakklub
2 Carl Erik Møller Kalundborg Skakklub
2 Claus Kronholm Møller Skovbo Skakklub
2 Carl-Otto Nielsen Dianalund Skakklub
2 Jørgen Nielsen Holbæk Skakklub
2 Ken Nielsen Skakklubben af 1927, Ringsted
2 Jens Nording Kalundborg Skakklub
2 Kaj R. Olsen Dragsholm Skakklub
2 Morten Henrik Olsen Skakklubben af 1927, Ringsted
2 Nils Linde Olsen Næstved Skakklub
2 Torben Teimer Olsen Køge Skakklub
2 Dimon Poul Pedersen Næstved Skakklub
2 Ernst Pedersen Holbæk Skakklub
2 Jørgen Holm Pedersen Nykøbing F. Skakklub
2 Søren Pedersen Maribo Skakklub
2 Bjarne Petersen Præstø Skakklub
2 Jens Peter Petersen Sydøstlollands Skakklub
2 Michael Petersen Slagelse Skakklub
2 Flemming Preuss Næstved Skakklub
2 Bo Rasmussen Nordfalster Skakklub af 1979
2 Henning Rasmussen Nykøbing Sjælland Skakklub
2 Jens Refstrup Møn Skakklub
2 Villum Sejersen Nykøbing Sjælland Skakklub
2 Poul Skovsgaard Næstved Skakklub
2 Mikkel Strange Næstved Skakklub
2 Finn Stuhr Køge Skakklub
2 Bjarke Dahl Stærke Køge Skakklub
2 Bruno Sørensen Dianalund Skakklub
2 Egil Sørensen Jyderup Skakklub
2 Ernst Leismann Sørensen Slagelse Skakklub
2 Morten Schønberg Sørensen Næstved Skakklub
2 Thorkild Bavnehøj Thomsen Greve Skakklub
2 Jesper Ulrich Skovbo Skakklub
2 Peter Wang Næstved Skakklub
2 Svend-Erik Wehlast Faxe Skakklub
3 John Allan Algreen-Ussing Assens Skakklub
3 Arne Andersen Sydøstfyn
3 Erling Bech Andersen Tårnet Svendborg
3 Erik G. Andresen Nyborg Skakklub
3 Steen G. Andresen Ullerslev Skakklub
3 Lars Borbjerggaard Sydøstfyn
3 Keld Boysen Odense Skakklub
3 Bjarne Brunhøj-Esbensen Nyborg Skakklub
3 Niels Henrik Cappelen Læseforeningens Skakklub
3 John Dahlberg Nr.Åby Juniorskakklub
3 Kristoffer Dyrgård Frem Skakklub
3 Ove P. Eriksen Kerteminde Skakklub
3 Heinz Furrer Læseforeningens Skakklub
3 Peter Christian Grau Læseforeningens Skakklub
3 Jakob Grauslund Læseforeningens Skakklub
3 Bent Hansen Årslev Skakklub
3 Erling N. Hansen Middelfart Skakklub
3 Frits Ørbæk Hansen Sydøstfyn
3 Poul Jacobsen Ejby Skakklub
3 Bent Jensen Frem Skakklub
3 Lars Munk Jensen Læseforeningens Skakklub
3 Thomas Stausholm Jepsen Sydøstfyn
3 Johnny Holler Johansen Frem Skakklub
3 Jørgen Kiel Sydøstfyn
3 Peter Kinggaard Frem Skakklub
3 Anton Kjeldsen Frem Skakklub
3 Jacob Kloch Middelfart Skakklub
3 Knud Koudahl Årslev Skakklub
3 Brian Lorenzen Middelfart Skakklub
3 Arne Bech Madsen Nr.Åby Juniorskakklub
3 Ove Matras Fåborg Skakklub
3 Chresten Anker Nielsen Ejby Skakklub
3 Jørgen Krone Nielsen Assens Skakklub
3 Michael V. Nielsen Læseforeningens Skakklub
3 Jonas Gøsta Nilsson Frem Skakklub
3 Svend Novrup Kerteminde Skakklub IA
3 Jess Nykjær Frem Skakklub
3 Svend C. J. Nørrelykke Middelfart Skakklub
3 Erik Pedersen Frem Skakklub
3 Hans Milter Pedersen Nyborg Skakklub
3 Jan Kaas Pedersen Sdr. Nærå Skekklub
3 Jens Erik Pedersen Tårnet Svendborg
3 Lean Lønne Petersen Årslev Skakklub
3 Kent Runge Poulsen Odense Skakklub
3 Mikael Rask Fåborg Skakklub
3 Jens Rasmussen Frem Skakklub
3 Jimmy F. Sørensen Nyborg Skakklub
4 Helge Andersen Tønder Skakklub
4 Jacob Buris Andersen Haderslev Skakklub
4 Erik Asmund Gråsten Skakklub
4 René Baarup-Christensen Haderslev Skakklub IA
4 Kai Christian Bjørnskov Haderslev Skakklub
4 Ove Christensen Bov Skakklub
4 Hansjørgen Clausen Gråsten Skakklub
4 Niels Falsig Tønder Skakklub
4 Karsten Fyhn Skakklubben Alssund
4 Uwe Hansen Aabenraa Skakklub
4 Morten Helms Skakklubben Alssund
4 Allan Schmidt Hermannsen Haderslev Skakklub
4 Karsten Jacobsen Ribe Skakklub
4 Nis Peter Jollmann Tønder Skakklub
4 Gert C. Jøhnk Haderslev Skakklub
4 Palle Gejl Jørgensen Vojens Skakklub
4 Søren Krabbenhøft Vejen Skakforening
4 Svend Erik Kramer Bov Skakklub
4 Vagn Lauritzen Løgumkloster Skakklub IA
4 Hans Erik Leimand Ribe Skakklub
4 Jens Christian Lund Tønder Skakklub
4 Claus G. Mogensen Haderslev Skakklub
4 Jørgen Nielsen Ribe Skakklub
4 Jørn Erik Nielsen Aabenraa Skakklub
4 Villy Vang Nielsen Haderslev Skakklub
4 Asger Hvide Olesen Tønder Skakklub
4 Tommy Svane Olesen Aabenraa Skakklub
4 Rolf Dahl Pedersen Ribe Skakklub
4 Broder Petersen Skakklubben Alssund
4 Frank Petersen Aabenraa Skakklub
4 Kurt Petersen Ribe Skakklub
4 Karl Posselt Vojens Skakklub
4 Jan Rosenberg Ribe Skakklub
4 Per Teilmann Vejen Skakforening
4 Ole Wrang Haderslev Skakklub
5 Jørgen Aaskov Skakklubben Evans
5 Jørn P. Adolphsen Grindsted Skakklub
5 Jens Alban Skakklubben Evans
5 Benny Christensen Esbjerg Skakforening
5 Christian Dahl Skakklubben Evans
5 Richardt Ebbesen Springeren Kolding
5 John Engstrøm Nr. Snede Skakklub
5 Knud R. Fischer Egtved Skakklub
5 Carsten Bank Friis Skakklubben Evans
5 Lars Friis Horsens Skakforening
5 Kai Randbæk Greve Stouby Skakklub
5 Søren Grymer-Hansen Horsens Skakforening
5 Børge Guldager Fredericia Skakforening
5 Jens Christian Hansen Fredericia Skakforening
5 Kaj Th. Hansen Fredericia Skakforening
5 Svend Hansen Springeren Kolding
5 Tommy Hansen Springeren Kolding
5 Brian Isaksen Skakklubben Centrum
5 Henning Brøgger Jensen Fredericia Skakforening
5 Torben Richard Jensen Esbjerg Skakforening
5 Kasper Jerwiarz Springeren Kolding
5 Joachim Knudsen Springeren Kolding
5 Maxim Konstantinov Skakklubben Evans
5 Jan Damkjær Kristensen Fredericia Skakforening
5 Steen Rikard Kristensen Varde Skakklub
5 Niels Chr. Lauritsen Springeren Kolding
5 Bjørn Laursen Skakklubben Evans IA
5 Torsten Lindestrøm Esbjerg Skakforening
5 Michael Maarup Esbjerg Skakforening
5 Jan Lund Meinhardt Stouby Skakklub
5 Jean Bloch Mikkelsen Skakklubben Centrum
5 Carl Heinrich Mortensen Skakklubben Evans
5 Carl Birger S. Møller Kolding Skakklub
5 Helge Nielsen Skakklubben Evans
5 Jens Nielsen Skakklubben Centrum
5 Niels Ejnar Nielsen Varde Skakklub IA
5 Niels Jørgen Fries Nielsen Esbjerg Skakforening
5 Ninna Bente Mørch Nielsen Skakklubben Evans
5 Steen Nielsen Nr. Snede Skakklub
5 Flemming Ormstrup Grindsted Skakklub
5 Hans Nørgård Paulsen Springeren Kolding
5 Jens Kristian Pedersen Esbjerg Skakforening
5 Lars Wilton Pedersen Esbjerg Skakforening
5 Lars Wisler Pedersen Grindsted Skakklub
5 Kim Fuglsang Petersen Skakklubben Evans
5 Erik Pontoppidan Skakklubben Evans
5 Gert Preussler Fredericia Skakforening
5 Bent Rømer Radoor Esbjerg Skakforening
5 David Rasmussen Skakklubben Evans
5 Jesper Lahn Rasmussen Esbjerg Skakforening
5 Kim Henrik Skaanning-Pedersen Skakklubben Evans
5 Frits Kjær Steffensen Fredericia Skakforening
5 Eigil Straarup Horsens Skakforening
5 Henrik Svane Skakklubben Evans
5 Jørgen Kinggaard Svendsen Kolding Skakklub
5 Søren Flø Sørensen Kolding Skakklub
5 Benny Terndrup Nr. Snede Skakklub
5 Jens Ove Meldgaard Vedel Skakklubben Evans
6 Kurt Frede Nissen Aalbæk Viby Skakklub
6 Lars Michael Agergaard Vejlby-Risskov Skakklub
6 Claus Nis Andersen Skakklubben Rokaden
6 Steen Nørgaard Andersen Viby Skakklub
6 Michael Grøne Andersson Skanderborg Skakklub
6 Tavs Bjerre Skanderborg Skakklub
6 Niels Chr. Christensen Skanderborg Skakklub
6 Arne Christiansen Randers Skakklub
6 Lars Christiansen Nordre Skakklub
6 Eskild Ebbesen Viby Skakklub
6 Peter Enevoldsen Skakklubben af 1968 IA
6 Lars Fast Hansen Åbyhøj Skakklub
6 Sune Ørbæk Hansen Skakklubben Rokaden
6 Thor Hansen Nordre Skakklub
6 Torben Hansen Vejlby-Risskov Skakklub
6 Asger Hartelius Grenå Skakklub
6 Knud Herskind Nordre Skakklub
6 Stig Holten Hinnerup Skakklub
6 Lars Gjørtz Hougaard Viby Skakklub
6 Flemming Pagh Iversen Aros Skakklub
6 Evald Jakobsen Århus Skakklub/Skolerne
6 Ove Jelling Silkeborg Skakklub Af 1930
6 Bjarne Jensen Silkeborg Skakklub Af 1930
6 Christian Jensen Syddjurs Skakklub
6 Leif Nørholm Jensen Nordre Skakklub
6 Niels Mørch Jensen Skakklubben Rokaden
6 Per Jensen Skakklubben af 1968
6 Claus Qvist Jessen Skanderborg Skakklub
6 Bjarne Johansen Åbyhøj Skakklub
6 Morten Johansen Nordre Skakklub
6 Per Knudsen Silkeborg Skakklub Af 1930
6 Kim Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930
6 Finn Larsen Randers Skakklub
6 Claes Løfgren Skakklubben Rokaden
6 Aksel Madsen Hørning Skakklub
6 Benno Ørvad Markussen Viby Skakklub
6 Arne Matthiesen Skakklubben af 1968
6 Peter Matzen Silkeborg Skakklub Af 1930
6 John Mortensen Skakklubben af 1968
6 Steen Juul Mortensen Randers Skakklub IA
6 Erik Mouridsen Åbyhøj Skakklub
6 Jesper Mygind Århus Skakklub/Skolerne
6 Leif Møller Nordre Skakklub
6 Kaj Nielsen Randers Skakklub
6 Kurt Lund Nielsen Hinnerup Skakklub
6 Poul Erik Nielsen Nordre Skakklub
6 Willy Møller Nielsen Syddjurs Skakklub
6 Lars Noe Nordre Skakklub
6 Mikkel Nørgaard Nordre Skakklub
6 Per Oehlerich Nordre Skakklub
6 Aage Dalstrup Olsen Randers Skakklub
6 Bent Pedersen Syddjurs Skakklub
6 Bent-Ole Pedersen Syddjurs Skakklub
6 Bjarne Pedersen Skakklubben af 1968
6 Henry Pedersen Syddjurs Skakklub
6 Henrik Petersen Skakklubben Rokaden
6 Tom Petri Petersen Nordre Skakklub
6 Henning Poulsen Hinnerup Skakklub
6 Bjarne Berring Rasmussen Skanderborg Skakklub
6 Johnny Koust Rasmussen Silkeborg Skakklub Af 1930
6 Morten Rasmussen Skanderborg Skakklub
6 John Filip Rendboe Århus Skakklub/Skolerne
6 Wagn Rosenlund Nordre Skakklub
6 Eivind O. Simonsen Viby Skakklub
6 Svend Svendsen Århus Skakklub/Skolerne
6 Jan Sørensen Århus Skakklub/Skolerne
6 Michael D. F. Sørensen Silkeborg Skakklub Af 1930
6 Søren Thomas Sørensen Skakklubben af 1968
6 Michael Tettinek Århus Skakklub/Skolerne
6 Jack Thostrup Silkeborg Skakklub Af 1930
6 Bjarne Tornbjerg Skanderborg Skakklub
6 Thomas Hauge Vestergård Skakklubben af 1968
6 Lars Michael Vinther Århus Skakklub/Skolerne
6 Egon Welling Skakklubben Rokaden
6 Michael Øe Randers Skakklub
6 Oluf Øe Randers Skakklub
7 Mads Alberg Aalborg Skakforening af 1889
7 Birger Andersen Aalborg Skakforening af 1889
7 Hans Andersen Skørping Skakklub
7 Eric Bentzen Nørresundby Skakklub
7 Hans Torbjørn Engen Aalborg Skakforening af 1889
7 Allan Eriksen Nørresundby Skakklub
7 Arne Dan Fjordside Aalborg Skakforening af 1889
7 Per Grevlund Nørresundby Skakklub
7 Eddie Grosbøl-Rais Nørresundby Skakklub
7 John Nyholm Hansen Aalborg Skakforening af 1889
7 Kaj Kelmann Hansen Hjørring Skakklub
7 Morten M. Hansen Skørping Skakklub
7 Normann Asger Hansen Nørresundby Skakklub
7 Arne Hove Nørresundby Skakklub
7 Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub
7 Torben Riisgaard Jakobsen Hjørring Skakklub
7 Kristen M. Jensen Aars Nibe Skakklub IA
7 Lars Fredberg Jensen Nørresundby Skakklub
7 Ole Knudsen Aalborg Skakforening af 1889
7 Henning Larsen Aars Nibe Skakklub
7 Bo Bøgh Lassen Skørping Skakklub
7 Esben Munch Sæby Skakklub
7 Poul Erik Niebuhr Aars Nibe Skakklub
7 Jan Nielsen Jetsmark Skakklub IA
7 Karsten Nielsen Nørresundby Skakklub
7 Preben Nielsen Aalborg Skakforening af 1889
7 Vagn Christensen Overgaard Hobro Skakklub
7 Brian Pedersen Skørping Skakklub
7 Helle Kronborg Pedersen Nørresundby Skakklub
7 Svend Pedersen Nørresundby Skakklub
7 Anders Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889
7 Jens Riis Sæby Skakklub
7 Georg Sigaard Aalborg Skakforening af 1889
7 Bjarne Straszek Aars Nibe Skakklub
7 Thomas Søndergård Aalborg Skakforening af 1889
7 Bjarne Sønderstrup Aalborg Skakforening af 1889
7 Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub
8 Niels Laurids Agger Roskilde Skakklub
8 Bjarke Andersen Espergærde Skakklub
8 Johnny Andersen Hillerød Skakklub
8 Maj-Britt Andreasen Sjælsø Skakklub
8 Erik Both Sjælsø Skakklub
8 Verner Christensen Solrød Skakklub
8 Kasper Wilken Damm Furesø Skakklub
8 Max Ekelund Frederiksværk Skakklub
8 Bent Guldborg Sjælsø Skakklub
8 Knud Erik Haar Bornholms Skakklub
8 Steen Hagstrøm Allerød Skakklub
8 Bent Schiøtt Hansen Bornholms Skakklub
8 Carl Chr. Hansen Sjælsø Skakklub
8 Erik Hedegaard Hansen Helsingør Skakklub
8 Hans Henrik Hviid Hillerød Skakklub
8 Niels Højtved Allerød Skakklub
8 Hans Endrup Jacobsen Hillerød Skakklub
8 Eivind Jensen Furesø Skakklub
8 Helge Jensen Espergærde Skakklub
8 Ove Rytter Jensen Sjælsø Skakklub
8 Sven-Erik Wallentin Jensen Frederiksværk Skakklub
8 Lars K. Johansen Allerød Skakklub IA
8 Michael Brunsgaard Jørgensen Helsingør Skakklub
8 René Kraft Bornholms Skakklub
8 Peter Langer Hillerød Skakklub
8 Ole Bøgh Larsen Helsingør Skakklub
8 Thomas Larsen Frederikssund Skakklub
8 Henning Lassen Helsingør Skakklub
8 Lars Laustsen Sjælsø Skakklub
8 Stig Ali Lenskjær Hillerød Skakklub
8 Lars Erik Linderod Helsinge Skakklub
8 Svend Erik Lolle Espergærde Skakklub
8 Per Lund Frederikssund Skakklub
8 Flemming Reidl Madsen Hillerød Skakklub IA
8 Henrik Mikkelsen Frederikssund Skakklub
8 Steen Nielsen Solrød Skakklub
8 Lars Kjøller Nilsson Hillerød Skakklub
8 Martin Stampe Noer Skakklubben Nordkalotten IA
8 Arne Emil Nørager Svogerslev Skakklub
8 Lars Nørgård Espergærde Skakklub
8 Kim Alex Olsen Fredensborg-Humlebæk Skakklub
8 Fini Pode Pedersen Espergærde Skakklub
8 Henrik Bolding Pedersen Allerød Skakklub
8 Torben William Petersen Allerød Skakklub
8 Frank Rasmussen Furesø Skakklub
8 Jørgen Rasmussen Skakklubben Nordkalotten
8 Ole Rasmussen Hillerød Skakklub
8 Per Rasmussen Bornholms Skakklub
8 Christian Rüdinger Sjælsø Skakklub
8 Claes Scherwin Fredensborg-Humlebæk Skakklub
8 Jørgen Scheuer Frederikssund Skakklub
8 Ebbe Pagh Schultz Allerød Skakklub
8 Aage Sinkbæk Roskilde Skakklub
8 Peter Willer Svendsen Hillerød Skakklub
8 Jacob Sylvan Skakklubben Nordkalotten
8 Jørgen Lillelund Sørensen Furesø Skakklub
8 Svend Erik Førby Sørensen Helsingør Skakklub
8 Jakob Werner Allerød Skakklub
9 Kirsten-Johanne Andersen Vorgod Skakklub
9 Lars Bo Andersen Holstebro Skakklub
9 Jan Bonnesen Holstebro Skakklub
9 Dim Buizer Skive Skakklub
9 Aksel Christensen Vestsalling Skakklub
9 Jesper Dürr Christiansen Kjellerup Skakklub
9 Kjærulf Egeberg Herning Skakklub
9 Christian Ertbjerg Aulum Skakklub
9 Morten Vigh Fabrin Viborg Skakklub
9 Kristian Graversgaard Herning Skakklub
9 Peter Graves Viborg Skakklub
9 Esmat Susanne Guindy Viborg Skakklub
9 Leif Hamborg Herning Skakklub
9 Aksel Hansen Holstebro Skakklub
9 Martin Høj Hansen Viborg Skakklub
9 Jes Uffe Harholm Viborg Skakklub
9 Dennis Hemdorff Holstebro Skakklub
9 Byrial Jensen Viborg Skakklub
9 Jens Kristian Jensen Ikast Skakklub
9 Jens Lund Jensen Herning Skakklub
9 Oluf Ahler Jessen THY Skakklub
9 Günther R. Karlsen Skive Skakklub
9 Kurt Kibsgaard Herning Skakklub
9 Henning Kristensen Herning Skakklub
9 Thomas Overgaard Kristensen Viborg Skakklub
9 Bent Madsen Kjellerup Skakklub
9 Egon Rysgaard Madsen THY Skakklub
9 Knud Spangsberg Mathiasen Vorgod Skakklub
9 Frode Meldgaard Skive Skakklub
9 Kjeld Merstrand Viborg Skakklub
9 Eilif Mæng Herning Skakklub
9 Bjarne Reiner Rye Nielsen Viborg Skakklub
9 Erling Møller Nielsen Skive Skakklub
9 Per Nielsen Skive Skakklub
9 John Noe Herning Skakklub
9 Henning Pedersen Ikast Skakklub
9 Sigurd Rindom Holstebro Skakklub
9 Claus Rossen Viborg Skakklub
9 Erik Ruskjær Kjellerup Skakklub
9 Poul Ejvind Ruskjær Kjellerup Skakklub
9 Kim Schmidt Holstebro Skakklub
9 Henrik Smedemark Skive Skakklub
9 Flemming Swayne Storgaard Ikast Skakklub
9 Mirsad Subasic Skive Skakklub
9 Erik Søbjerg Herning Skakklub
9 Søren Søgaard Herning Skakklub
9 Poul Søndergaard Viborg Skakklub
9 Jens Chr. Grud Sørensen THY Skakklub
9 Evan Thomsen Skive Skakklub
9 Bent Thorgård Kjellerup Skakklub
9 Ole Østergaard Herning Skakklub
Skakbladet
Dansk Skak Unions trykte medlemsblad. Det udkommer 6 gange om året.
Ratinglister
Senest opdaterede danske ratinglister pr. 01.04.2013, Elo-lister pr. 01.04.2013.