Spil skak online
på Skakserver.dk



























Pensionist skakspillere

Vælg hovedkreds

Opdateringsdato: 2. april 2013

# Navn KlubRating ELO
1 Jørn Østergaard Sloth Nordre Skakklub 2336 2342
2 Jens Kølbæk Nørresundby Skakklub 2262 2280
3 Ulrik David Rath Maribo Skakklub 2239 2329
4 Bjørn Brinck-Claussen Brønshøj Skakforening 2233 2260
5 Sejer Holm Enkeltmedlem - udland 2227 2260
6 Bent Sørensen Nørresundby Skakklub 2227 2250
7 Jørgen Jørgensen Nørresundby Skakklub 2221 2232
8 Peter H. Nørby Tåstrup Skakforening 2202 2249
9 Svend Pedersen Nørresundby Skakklub 2202 2225
10 Svend Hamann Frederiksberg Skakforening 2197 2280
11 Svend Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub 2189 2232
12 Mogens Moe Philidor 2187 2274
13 Bent Kølvig Damhus Skakklub 2163 2234
14 Ernst Michael Jessen Skakklubben Alssund 2148 -
15 Peter Birk Petersen Tåstrup Skakforening 2142 2167
16 Anders Berggreen Middelfart Skakklub 2141 -
17 Pouelsten Holm Grabow Skakklubben Evans 2127 2156
18 Palle V. Henriksen Sjælsø Skakklub 2126 2184
19 Finn Vester Lyngby-Virum Skakklub 2122 2129
20 Preben Sørensen Skakklubben Evans 2106 -
21 Jens Christian Lund Tønder Skakklub 2100 2092
22 Kai Christian Bjørnskov Haderslev Skakklub 2086 2110
23 Jørgen Hvenekilde Nørrebro Skakklub 2084 2099
24 Erling Høiberg Holstebro Skakklub 2076 2122
25 Svend Aage Madsen Randers Skakklub 2075 2120
26 Gunnar Vest Hansen Nykøbing F. Skakklub 2073 2179
27 Eric Brøndum Skakklubben K41 2069 2120
28 Børge Pedersen Nørresundby Skakklub 2066 2126
29 Jørgen Aaskov Skakklubben Evans 2058 2099
30 Bent Vestergård Nørrebro Skakklub 2052 2103
31 Poul Grydholt Jensen Varde Skakklub 2040 2013
32 Hasso Schütze Allerød Skakklub 2039 2072
33 Claus Nørregaard Syddjurs Skakklub 2036 2062
34 Allan Astrup Jensen Frederiksberg Skakforening 2034 2171
35 Henrik Sørensen Frederiksberg Skakforening 2030 2119
36 Jørgen Gustav Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 2022 2103
37 Poul Kleiminger Hillerød Skakklub 2022 2044
38 Henning Nielsen Maribo Skakklub 2020 2073
39 Aage Sinkbæk Roskilde Skakklub 2017 2119
40 Leo Steffensen Skakklubben Alssund 2016 -
41 Jørn Bach Hansen Aalborg Skakforening af 1889 2013 2046
42 Vagn E. Madsen Skakklubben Alssund 2013 -
43 Per Grevlund Nørresundby Skakklub 2010 1952
44 Egon Laugesen Tønder Skakklub 2003 -
45 Jørgen Rudbeck Nordre Skakklub 1998 2035
46 Jørn Moestrup Læseforeningens Skakklub 1993 2109
47 Johnny Holler Johansen Frem Skakklub 1993 2016
48 Ole Herman Block Skakklubben K41 1992 -
49 Bjarne Pedersen Skakklubben af 1968 1986 2045
50 Carsten Juul Nielsen Furesø Skakklub 1984 2067
51 Leif Jensen Tølløse Skakklub 1984 2018
52 Leif Kristensen Vestegnen Skakklub 1982 2067
53 Jørn Bach Sørensen Skakklubben Rokaden 1979 2063
54 Ebbe Pagh Schultz Allerød Skakklub 1979 2019
55 Jens Christian Hansen Fredericia Skakforening 1979 2001
56 Torben Kjeldsen Nørrebro Skakklub 1979 1996
57 Kim Sørensen Skakklubben Centrum 1979 -
58 Bent Olesen Lemvig Skakklub 1975 2038
59 Kai Sten Nielsen Næstved Skakklub 1975 2020
60 Søren Michelsen Herning Skakklub 1972 -
61 Brian Isaksen Skakklubben Centrum 1964 2078
62 Poul Erik Nørgaard Olesen Nørresundby Skakklub 1964 2056
63 Jens Bak Larsen Viborg Skakklub 1963 -
64 Flemming Preuss Næstved Skakklub 1960 1982
65 Børge Hjerrild Nielsen Hvidovre Skakklub 1957 2000
66 Erling Møller Nielsen Skive Skakklub 1957 1996
67 Svend-Erik Christensen Holbæk Skakklub 1956 2049
68 Steen Funch Petersen Herning Skakklub 1956 2001
69 Jens Henrichsen Nørrebro Skakklub 1955 1937
70 Hans Kelstrup Lemvig Skakklub 1954 -
71 Bjarne Hjorth Andersen Køge Skakklub 1950 2020
72 Erik Poulsen Gladsaxe Skakforening 1943 2042
73 Finn Erik Nielsen Vejen Skakforening 1942 -
74 Steen Schousboe Damhus Skakklub 1941 2017
75 Eigil Meedom Vestegnen Skakklub 1934 -
76 Jørgen Fabricius Andersen Vestegnen Skakklub 1932 2016
77 Ole Nørregaard Hansen Horsens Skakforening 1930 -
78 Oluf Øe Randers Skakklub 1927 1988
79 Søren Holm Jensen Brønshøj Skakforening 1926 2004
80 Ib Villy Nevado Jensen Helsingør Skakklub 1926 1977
81 Jens Kristian Sørensen Nørrebro Skakklub 1924 1942
82 Peter Juul Pedersen Aalborg Skakforening af 1889 1920 2003
83 Peder Madsen Skakklubben Evans 1920 1987
84 Carl Johan Andersen Aalborg Skakforening af 1889 1920 1952
85 Niels Møllmann Bøye Skakklubben af 1968 1919 1968
86 Jens Haagen Hansen Nørrebro Skakklub 1918 -
87 Frode Søby Nordre Skakklub 1917 1937
88 Ove Frank Hansen Holbæk Skakklub 1916 1993
89 Einar B. Christensen Aros Skakklub 1914 -
90 Niels Falsig Tønder Skakklub 1910 -
91 Holger Vestergaard Herning Skakklub 1906 1955
92 Christian Thomhav Springeren Kolding 1906 -
93 Erik Holm Jacobsen Vordingborg Skakklub 1905 2060
94 Johannes Christensen Ringkøbing Skakklub 1904 1841
95 Mogens K. Larsson Vojens Skakklub 1904 -
96 Karsten Stetkær Allerød Skakklub 1903 -
97 Knud Erik Eriksen Kerteminde Skakklub 1899 -
98 Steffen Petersen Skakforeningen Odysseus 1898 1947
99 Poul Flemming Fries Nielsen Esbjerg Skakforening 1896 2038
100 Georg Jørgensen Gladsaxe Skakforening 1892 -
101 Finn Jensen Skive Skakklub 1891 -
102 Ingolf Nikolajsen Esbjerg Skakforening 1887 1989
103 Kurt Pedersen Aalborg Skakforening af 1889 1887 -
104 Jørgen Carstensen BMS Skak 1882 -
105 Benny Falck Damborg Varde Skakklub 1881 1953
106 Peter Dürrfeld Philidor 1879 1907
107 Aage Petersen Helsingør Skakklub 1877 1926
108 Flemming Skjoldager Holbæk Skakklub 1872 1959
109 Peter Wang Næstved Skakklub 1871 1950
110 Per Petersen THY Skakklub 1870 2029
111 Alfred Thomsen Holstebro Skakklub 1859 1937
112 Bent Bojsen Nørresundby Skakklub 1856 -
113 Lasse Appelquist Skakklubben af 1927, Ringsted 1854 1976
114 Palle Bent Andersen Brøndby Skakklub 1852 1958
115 Jan Robert Ambirk Vordingborg Skakklub 1852 1828
116 Hans Willumsen Nordre Skakklub 1852 -
117 Carl Evald Nielsen Randers Skakklub 1851 1893
118 Peter Klemmensen THY Skakklub 1849 -
119 Georg Sigaard Aalborg Skakforening af 1889 1848 -
120 Knud Rask Overgaard Furesø Skakklub 1847 1943
121 Anders Christensen Varde Skakklub 1846 1968
122 Palle Sivertsen Dianalund Skakklub 1843 1971
123 Jens Hjorth Hansen Vordingborg Skakklub 1842 1961
124 Arne Christensen Ringkøbing Skakklub 1839 -
125 Kaj Elkjær Larsen Tønder Skakklub 1836 -
126 Gert Asmund Roskilde Skakklub 1835 -
127 Flemming Stald Frederiksværk Skakklub 1834 -
128 Erik Pedersen Horsens Skakforening 1830 1876
129 Svend Erik Førby Sørensen Helsingør Skakklub 1829 1965
130 Peter Køhler Frederiksberg Skakforening 1828 1915
131 Ejgild Nielsen Allerød Skakklub 1825 1883
132 Zijad Campara Skakklubben Evans 1823 1920
133 Ejnar Møller Kristensen Esbjerg Skakforening 1820 -
134 J¢gvan Petersen Nakskov Skakklub 1820 -
135 Hugo Falberg Aalborg Skakforening af 1889 1819 1953
136 Bent Christensen Enkeltmedlem 1. HK 1817 -
137 Mogens Poulsen Vorgod Skakklub 1816 1827
138 Gyula Szücs Damhus Skakklub 1816 -
139 Knud Wæde Hobro Skakklub 1815 -
140 Jacob Jacobsen Holstebro Skakklub 1811 1881
141 Ole Illum Truelsen Brønshøj Skakforening 1810 1916
142 Jens Kurt Lundberg Jyderup Skakklub 1809 1940
143 Finn Nielsen Vojens Skakklub 1809 -
144 Mogens Bengtsson Skakklubben K41 1806 -
145 Fini Pode Pedersen Espergærde Skakklub 1806 -
146 Erik Jarlnæs Frederiksberg Skakforening 1805 1918
147 Bjarne Frederiksen Korning Skakklub 1802 -
148 Ove Rytter Jensen Sjælsø Skakklub 1801 1872
149 Johan Grydholt Jensen Skakklubben Centrum 1801 -
150 Erik Skov Lemvig Skakklub 1801 -
151 Egon Frandsen Skive Skakklub 1798 1836
152 Peter Wheadon Skanderborg Skakklub 1795 1952
153 Hans Novrup Skakklubben Evans 1794 1857
154 Gustav Arendal Larsen Vordingborg Skakklub 1794 1810
155 Jørgen Lillelund Sørensen Furesø Skakklub 1792 -
156 Arne Walther Larsen Hvidovre Skakklub 1791 1868
157 Ove Matras Fåborg Skakklub 1788 1843
158 Keld Boysen Odense Skakklub 1787 -
159 Bjarne Pedersen Furesø Skakklub 1786 -
160 Villy Lindskov Slagelse Skakklub 1785 1900
161 Jens Holm Nielsen Amager Skakforening 1779 1882
162 Per Visti Andersen Sæby Skakklub 1779 -
163 Mogens Bach Nielsen Amager Skakforening 1776 1904
164 Mogens Jensen Præstø Skakklub 1774 -
165 Gert Werner Enkeltmedlem 1. HK 1771 1914
166 Olav Kallenbach Nørrebro Skakklub 1769 1876
167 Preben R. Larsen Roskilde Skakklub 1769 1836
168 Jens Sørensen Holbæk Skakklub 1769 1811
169 Knud Højgaard Valby Skakklub 1768 1944
170 Frode Greisen Nørrebro Skakklub 1762 1838
171 Ove Wagner Dragsholm Skakklub 1762 1744
172 Hans Peter Rasmussen Aalborg Skakforening af 1889 1761 1925
173 John K. Sørensen Helsinge Skakklub 1760 1861
174 Normann Asger Hansen Nørresundby Skakklub 1760 1829
175 Ole Kjølby Gladsaxe Skakforening 1757 1902
176 Peter Thomsen Maribo Skakklub 1757 1897
177 Helge Malchau Sjælsø Skakklub 1757 1789
178 Jens Chr. Grud Sørensen THY Skakklub 1753 1834
179 Erik Pedersen Frem Skakklub 1753 1830
180 Jørn E. Christiansen Hjørring Skakklub 1752 -
181 Niels Møller Rendlev Damhus Skakklub 1750 1853
182 Jens Martin Hansen Randers Skakklub 1749 -
183 Asmus Schmidt Sjælsø Skakklub 1749 -
184 Knud Erik Haar Bornholms Skakklub 1748 -
185 Henrik Schnack Jetsmark Skakklub 1748 -
186 Michael O. Marshall Skakforeningen Odysseus 1747 1853
187 Jens Fejø Frederiksberg Skakforening 1744 1916
188 Benny Brinch Tårnet Svendborg 1743 1835
189 Bent Schiøtt Hansen Bornholms Skakklub 1743 1818
190 Peder Bækgaard Viborg Skakklub 1741 -
191 Eigil Jørgensen Jerne Skakklub 1741 -
192 Henning Lassen Helsingør Skakklub 1741 -
193 Jørgen Nielsen Køge Skakklub 1739 -
194 Jørgen Nielsen Ribe Skakklub 1738 -
195 Niels Schnegelsberg Frederiksberg Skakforening 1735 1876
196 Peter Ove Krogh Køge Skakklub 1735 1864
197 Horst Hubert Schmidt Brønshøj Skakforening 1731 1841
198 John Erling Nielsen Fredericia Skakforening 1730 1882
199 Egon Møller Lemvig Skakklub 1728 1843
200 Birger Jarulf Frederiksværk Skakklub 1728 -
201 Knud Erik Pedersen Ringkøbing Skakklub 1727 -
202 Ernst Lund Jensen Kjellerup Skakklub 1726 1800
203 Ole Skadborg Villadsen Nørresundby Skakklub 1726 1798
204 Jens Ove Meldgaard Vedel Skakklubben Evans 1725 1845
205 Henning Nielsen Sydøstfyn 1723 1864
206 Christian Finn Mark Gasseholm Aulum Skakklub 1721 2026
207 Børge Schrøder Haderslev Skakklub 1721 -
208 Poul Skovsgaard Næstved Skakklub 1720 1887
209 Torben Winkler Aalborg Skakforening af 1889 1720 -
210 Finn Hesselberg Skakklubben Rokaden 1717 1748
211 Henning Rasmussen Nykøbing Sjælland Skakklub 1715 1808
212 Hans Rasmussen Nordre Skakklub 1714 2024
213 Poul Werner Jørgensen Espergærde Skakklub 1714 -
214 Poul Bundgaard Odense Skakklub 1712 -
215 Børge Hansen Viby Skakklub 1710 -
216 Kaj Kelmann Hansen Hjørring Skakklub 1709 -
217 Henning Møller Skanderborg Skakklub 1708 2001
218 Dennis Jensen Køge Skakklub 1707 -
219 Egon Jensen Skakklubben Nordkalotten 1707 -
220 Johs. Videsen Odense Skakklub 1706 -
221 Uffe Frederiksen Skovbo Skakklub 1705 1913
222 Jacob Nygaard Holstebro Skakklub 1705 -
223 Svend Rose Slagelse Skakklub 1701 1854
224 Kjeld Johansen Skørping Skakklub 1701 -
225 Eilif Mæng Herning Skakklub 1700 -
226 Bent Jensen Skov Ringkøbing Skakklub 1700 -
227 Erling Molbæk Christiansen Valby Skakklub 1699 1909
228 Per Hais Laursen Skakklubben af 1968 1699 -
229 Thorkild Bavnehøj Thomsen Greve Skakklub 1698 1693
230 Hardy Jespersen Aars Nibe Skakklub 1695 2071
231 Erling N. Hansen Middelfart Skakklub 1695 -
232 Olaf Corydon-Petersen Skakklubben Rokaden 1694 1744
233 Børge Guldager Fredericia Skakforening 1693 1830
234 Kurt Ploug Læseforeningens Skakklub 1692 1856
235 Jesper Nielsen THY Skakklub 1691 1916
236 Erik Frandsen Odense Skakklub 1691 -
237 Erik Elsborg Lyngby-Virum Skakklub 1689 -
238 Ove Andersen Pedersen Esbjerg Skakforening 1687 -
239 Kjeld Norman Randers Skakklub 1686 1791
240 Steen Hanson Faxe Skakklub 1686 -
241 Erik Madsen Dragsholm Skakklub 1685 1813
242 Kurt Søgaard Nielsen Greve Skakklub 1685 -
243 Henning Pedersen Ikast Skakklub 1684 -
244 Knud Aage Rasmussen Odense Skakklub 1682 1874
245 Niels Peter Nissen Varde Skakklub 1682 -
246 Erik Pontoppidan Skakklubben Evans 1677 1750
247 Søren Hauge Skørping Skakklub 1676 -
248 Niels Leth Svendsen Espergærde Skakklub 1675 -
249 Villy Vang Nielsen Haderslev Skakklub 1673 -
250 Elof Joost Thorgrimson Tårnby Skakklub 1669 1738
251 Leo Christiansen Syddjurs Skakklub 1668 1838
252 H. J. Nielsen Brøndby Skakklub 1668 -
253 Jens Engelstoft Næstved Skakklub 1667 1751
254 Jørgen Klausen Nordfalster Skakklub af 1979 1667 1609
255 Ernst Mader Hansen Damhus Skakklub 1662 -
256 Anton David Skakklubben af 1968 1660 1812
257 Jens Skjoldborg Jensen Læseforeningens Skakklub 1659 1807
258 Ejvind Boddum Esbjerg Skakforening 1659 -
259 Thorkild Kristiansen Skakklubben Evans 1658 1732
260 Erik Toft Pedersen Skovbo Skakklub 1658 -
261 Verner B. Jensen Lyngby-Virum Skakklub 1657 -
262 Niels Chr. Lauritsen Springeren Kolding 1657 -
263 Erik Søndersø Enkeltmedlem 3. HK 1657 -
264 Rudolf Mach Enkeltmedlem 4. HK 1656 -
265 Palle S. Madsen Skakklubben K41 1655 1797
266 Sven Michelsen Esbjerg Skakforening 1655 1789
267 Finn Munk Andersen THY Skakklub 1655 -
268 Henning Christensen Nørrebro Skakklub 1653 -
269 Kaj Erik Hansen Læseforeningens Skakklub 1652 -
270 Knud Madsen Aros Skakklub 1652 -
271 Ahmed Kazic Frederiksberg Skakforening 1650 1816
272 René Kraft Bornholms Skakklub 1650 1711
273 Flemming R. Petersen Damhus Skakklub 1650 -
274 Erling Rasmussen Læseforeningens Skakklub 1649 1853
275 Vagn Larsen Skakklubben af 1927, Ringsted 1649 1832
276 Henrik Klem Thomsen Espergærde Skakklub 1649 -
277 Klaus Bjerre Hansen Skakforeningen Odysseus 1648 1686
278 Egon Hansen Nykøbing F. Skakklub 1648 -
279 Thomas Alstrup Nykøbing Sjælland Skakklub 1647 -
280 Per Christoffersen Faxe Skakklub 1646 1712
281 Poul Erik Niebuhr Aars Nibe Skakklub 1646 -
282 Arne Bech Aros Skakklub 1645 -
283 Ole Carstensen Hobro Skakklub 1644 -
284 Kurt Rasmussen Svogerslev Skakklub 1642 -
285 Benny Howe Brønshøj Skakforening 1641 1814
286 Richardt Jørgensen Dianalund Skakklub 1641 1763
287 Helge Nielsen Skakklubben Evans 1640 1753
288 Erik Ruskjær Kjellerup Skakklub 1638 1831
289 Christian Rüdinger Sjælsø Skakklub 1638 1726
290 Sven Ove Petersen Sjælsø Skakklub 1638 -
291 Poul Christiansen Frederiksværk Skakklub 1637 -
292 Ole Rasmussen Hillerød Skakklub 1636 1735
293 Peter Vilhelm Nielsen Enkeltmedlem - udland 1635 1753
294 Uffe Drost Bornholms Skakklub 1634 -
295 Knud Erik Søgård Jensen Ringkøbing Skakklub 1633 -
296 Preben Bek Lomholt Enkeltmedlem 3. HK 1633 -
297 Per Barndorff Simonsen Ishøj Skakklub 1631 1854
298 Villy M. Jensen Vejen Skakforening 1631 -
299 Kaj Refsgaard Jernbanens Skakklub 1629 1686
300 Niels Justesen Odense Skakklub 1629 -
301 Leif Toftegaard Jønsson Præstø Skakklub 1627 -
302 Edward Madsen Nordfalster Skakklub af 1979 1627 -
303 Ib Cyrill Brix Juhl Assens Skakklub 1624 -
304 Poul Pedersen Hillerød Skakklub 1620 -
305 Svend-Aage Sandahl Bornholms Skakklub 1620 -
306 Svend Aage Ubbesen THY Skakklub 1620 -
307 Torben Autzen Svogerslev Skakklub 1619 1717
308 John Holst Sydøstlollands Skakklub 1619 -
309 Henning Poulsen Hinnerup Skakklub 1619 -
310 Ebbe Christensen Skakklubben Evans 1618 1798
311 Ernst J. Jessen Gråsten Skakklub 1617 1773
312 Allan Larsen Korsør Skakklub 1616 1730
313 Sten Filskov Frederikshavn Skakklub 1616 -
314 Hans Haagen Larsen Nørrebro Skakklub 1615 1745
315 Svend Eckert Skælskør Skakklub 1614 1765
316 Mogens Boel Viborg Skakklub 1614 -
317 Holger Karlsmose Enkeltmedlem 1. HK 1614 -
318 Benno Ørvad Markussen Viby Skakklub 1612 1766
319 Peter Christensen Køge Skakklub 1612 1749
320 Jens Strandsbjerg Faxe Skakklub 1612 -
321 Svend Sejersen Hvidovre Skakklub 1611 1826
322 Per Bjerre Læseforeningens Skakklub 1610 1679
323 Kaj Andersen Aalborg Skakforening af 1889 1610 -
324 Niels Grøn Sæby Skakklub 1610 -
325 Svend Ib Christensen Fredericia Skakforening 1609 1791
326 Mogens Bech Nielsen Viborg Skakklub 1608 -
327 Peter Frahm Frederiksberg Skakforening 1606 1782
328 Aage Hansen Næstved Skakklub 1606 1695
329 Bent O. Pedersen Hvidovre Skakklub 1605 1861
330 Dennis Jespersen Ejby Skakklub 1603 1820
331 Hans Raahauge Lyngby-Virum Skakklub 1602 1716
332 Jørgen Rasmussen Fredericia Skakforening 1602 -
333 Jens Riis Sæby Skakklub 1602 -
334 Arne Sørensen Herning Skakklub 1602 -
335 Tage Schrøder Sjælsø Skakklub 1601 1688
336 Peter Jørgensen Faxe Skakklub 1601 -
337 Henning Johansen Blindes Skakklub 1600 1803
338 Finn Chr. Hansen Haslev Skakklub 1600 -
339 Knud-Erik Madsen Skive Skakklub 1599 -
340 Erik Møllmann Nørrebro Skakklub 1598 1711
341 Uffe Kallenbach THY Skakklub 1598 1651
342 Torben Brahe Christensen Furesø Skakklub 1597 -
343 Gunnar Jacobsen Assens Skakklub 1597 -
344 Henning H. Rasmussen Odense Skakklub 1597 -
345 Finn Zanchetta Gråsten Skakklub 1597 -
346 Ole Schwenger Enkeltmedlem 1. HK 1596 1787
347 Torben Hansen Vejlby-Risskov Skakklub 1595 1681
348 Bjarne Guldberg Hansen Morsø Skakklub 1594 -
349 Henning Holst Brøndby Skakklub 1594 -
350 Thorsten Christensen Holbæk Skakklub 1593 1745
351 Knud Larsen Frederiksberg Skakforening 1593 1738
352 Jørgen Wimo Helsingør Skakklub 1591 1757
353 Bent Fogtmann Ribe Skakklub 1590 -
354 John Hansen Møn Skakklub 1590 -
355 Tage Andersen Brønshøj Skakforening 1589 -
356 Henning Meldgård Nr.Åby Juniorskakklub 1588 -
357 A. C. Petersen Bov Skakklub 1588 -
358 Jørgen Krog Fåborg Skakklub 1587 -
359 Ole E. Pedersen Midtfyns Skakklub 1586 -
360 Knud Erik Helleshøj Damhus Skakklub 1585 -
361 Rolf Diderichsen Skive Skakklub 1583 1582
362 Bjarne Frørup Gladsaxe Skakforening 1582 -
363 Svenn Jensen Helsingør Skakklub 1581 1792
364 Niels Laurids Agger Roskilde Skakklub 1581 1670
365 Ove Bønnelykke Hansen Haslev Skakklub 1581 -
366 Peter Kaspersen Vestegnen Skakklub 1581 -
367 Michael Rehling Helsingør Skakklub 1580 1575
368 Jørgen Tranberg Jensen Esbjerg Skakforening 1580 -
369 Orla Lind Mortensen Korsør Skakklub 1578 1765
370 Flemming Larsen Nykøbing F. Skakklub 1577 1743
371 Per Rasch Skakklubben af 1968 1577 -
372 Birger K. Laursen Aars Nibe Skakklub 1576 -
373 Helge Lydersen Ringkøbing Skakklub 1575 -
374 Jørn Stig Andersen Frederiksværk Skakklub 1571 -
375 Henning Forsmann Solrød Skakklub 1569 1747
376 Asger J. Andersen Skanderborg Skakklub 1568 1736
377 Leif Madsen Jerne Skakklub 1568 -
378 Erling Karl Petersen Brønshøj Skakforening 1567 1632
379 Bent Andreassen BMS Skak 1567 -
380 Arne Bostrøm Lyngby-Virum Skakklub 1567 -
381 Arne Nielsen Bornholms Skakklub 1566 1694
382 Karl Aage Thomsen Odense Skakklub 1565 -
383 Bjarne Mielow Tårnby Skakklub 1564 1798
384 Erik Norman Dam Odense Skakklub 1563 -
385 Oluf Skyum Lyngby-Virum Skakklub 1563 -
386 Ted Henrik Sandbech Skakforeningen ØBRO 1562 1778
387 Andrzej Marczyk Gladsaxe Skakforening 1560 1838
388 Cipriano Sande Caceres Odense Skakklub 1560 1690
389 Simon Juhl Assens Skakklub 1559 -
390 Carsten F. Nielsen Maribo Skakklub 1559 -
391 Erik Møllmann Bøye Vejlby-Risskov Skakklub 1557 1726
392 Flemming Møgelmose Maribo Skakklub 1557 -
393 Hans Jørgen Nielsen Fredericia Skakforening 1556 -
394 Eskild Ebbesen Viby Skakklub 1555 -
395 Boye Brøndum Svogerslev Skakklub 1554 -
396 Ib Strømberg Hansen Gladsaxe Skakforening 1554 -
397 Jens Carl Pedersen Tønder Skakklub 1553 -
398 Vagn Skov Andersen Horsens Skakforening 1552 1723
399 Per Jacobsen Aalborg Skakforening af 1889 1551 1684
400 Paul Nielsen Tårnby Skakklub 1551 -
401 Søren Skovsø Nielsen Skakklubben K41 1549 1720
402 Hans C. Ipsen Bornholms Skakklub 1549 -
403 Bo Møller Nielsen Esbjerg Skakforening 1549 -
404 Henrik Hjorth Herning Skakklub 1547 -
405 Aage Niels Christensen Nørrebro Skakklub 1545 1751
406 Erik Asmund Gråsten Skakklub 1545 1737
407 Ebbe Strøm Tåstrup Skakforening 1543 1672
408 Jens Gade Amager Skakforening 1543 1612
409 Dennis Madsen Helsingør Skakklub 1543 1600
410 Svend Arnkilde Tårnby Skakklub 1541 -
411 Knud R. Fischer Egtved Skakklub 1540 -
412 Knud Hansen Præstø Skakklub 1539 1766
413 Frode Sørensen Skakklubben Rokaden 1538 -
414 Helge Hartvig Furesø Skakklub 1537 -
415 Henry Nissen Lyngby-Virum Skakklub 1536 -
416 Preben Stücker Enkeltmedlem 3. HK 1536 -
417 John Allan Algreen-Ussing Assens Skakklub 1534 -
418 Jens Hardy Pedersen Frederikshavn Skakklub 1534 -
419 Henning Kristensen Herning Skakklub 1532 -
420 Ove Jelling Silkeborg Skakklub Af 1930 1529 -
421 Børge Funch Petersen Herning Skakklub 1528 -
422 Leif K. Sørensen Damhus Skakklub 1527 1699
423 Verner Christensen Kalundborg Skakklub 1527 -
424 Erling Jørgensen Tårnby Skakklub 1527 -
425 Niels Højgaard Hansen Sydøstfyn 1526 -
426 Hans Viggo Nielsen Skakklubben Evans 1526 -
427 Sefik Pandzic Nyborg Skakklub 1526 -
428 Bent Krog Varde Skakklub 1525 -
429 Lennart Kjeldgård Skovbo Skakklub 1524 -
430 Verner Rexen Skakklubben Centrum 1524 -
431 Willy Abrahamsen Fåborg Skakklub 1523 -
432 Bent Caspersen Sjælsø Skakklub 1523 -
433 Lindved Sørensen Faxe Skakklub 1522 1711
434 Ernst Leismann Sørensen Slagelse Skakklub 1522 -
435 Finn Geneser Nordre Skakklub 1521 -
436 Svend Aage Rand Allerød Skakklub 1520 1542
437 Svend C. J. Nørrelykke Middelfart Skakklub 1519 -
438 Jonas Bilstrup Skørping Skakklub 1518 -
439 Anders Brinkhard Skælskør Skakklub 1518 -
440 Jens Eriksen Tårnet Svendborg 1518 -
441 Bent Rasmussen Espergærde Skakklub 1517 1680
442 Erik Both Sjælsø Skakklub 1517 1615
443 Per Larsen Maribo Skakklub 1517 -
444 Niels Egon Madsen Skakklubben Posten 1517 -
445 Per Friis Nielsen Nørresundby Skakklub 1517 -
446 Peter Sumberg Damhus Skakklub 1516 1667
447 Johannes P. Almar Årslev Skakklub 1515 -
448 Johnny Andersen Damhus Skakklub 1514 -
449 Stig Ali Lenskjær Hillerød Skakklub 1512 1657
450 Alfred Andersen Frem Skakklub 1511 1771
451 Johnny Sparvang Aros Skakklub 1511 1619
452 Dan Christensen Sorø Skakklub 1511 -
453 Morten Helms Skakklubben Alssund 1511 -
454 Jørgen Lethan Valby Skakklub 1511 -
455 Robert Petersen Køge Skakklub 1511 -
456 Verner Frede Schrøder Bov Skakklub 1511 -
457 Aksel Kjær Furesø Skakklub 1510 -
458 Erik Schmidt Andersen Vestegnen Skakklub 1509 -
459 Henning Jakobsen Skakklubben Alssund 1509 -
460 Christian Ertbjerg Aulum Skakklub 1508 -
461 Husein Jasarevic Aars Nibe Skakklub 1508 -
462 Niels Sevelsted Nr. Snede Skakklub 1508 -
463 Flemming Stener Eriksen Sjælsø Skakklub 1507 -
464 Aksel Madsen Hørning Skakklub 1506 -
465 Broder Petersen Skakklubben Alssund 1506 -
466 Ivan Schougaard Køge Skakklub 1505 1723
467 Henning Mogensen Sydøstlollands Skakklub 1505 -
468 Bjørn Enemark Damhus Skakklub 1504 -
469 Bjarne Mathiesen Tårnby Skakklub 1502 -
470 John Sørensen Bornholms Skakklub 1501 -
471 Viggo Christensen Odense Skakklub 1500 -
472 Svend-Erik Wehlast Faxe Skakklub 1498 1672
473 Anders Jakobsen Skælskør Skakklub 1498 -
474 Poul H. Ladefoged THY Skakklub 1497 -
475 Per Hagerup Furesø Skakklub 1496 1634
476 Omar Elzubeir Frederiksværk Skakklub 1495 1448
477 Else Arentoft Ishøj Skakklub 1493 -
478 Poul Erik Flarup Kristensen Skakklubben af 1968 1492 -
479 George Sander Nielsen Tårnby Skakklub 1491 -
480 Christian Winther Hust Læseforeningens Skakklub 1489 1720
481 Slobodan Radovic Holbæk Skakklub 1489 1587
482 Freddy Nikkelborg Skive Skakklub 1488 -
483 Bjarne Alstrup Skakklubben Posten 1487 -
484 Bjarne Andersen Ejby Skakklub 1486 -
485 Jens Peter Jensen Morsø Skakklub 1485 -
486 Svend Åge Svendsen Køge Skakklub 1485 -
487 Kaj Nielsen Randers Skakklub 1484 -
488 Søren Bang Herlev Skakklub 1481 1747
489 Bjørn Gemzøe Damhus Skakklub 1481 1726
490 Arne Christiansen Tårnspringeren 1481 -
491 Børge Pilgaard Nykøbing Sjælland Skakklub 1480 -
492 Egon Hansen Præstø Skakklub 1479 1787
493 Bent Dalberg Tåstrup Skakforening 1479 1741
494 Per Lykke Porsgaard Kolding Skakklub 1479 1458
495 Ole Carstensen Lemvig Skakklub 1479 -
496 Flemming Hesselberg Skakklubben Rokaden 1479 -
497 Bo Damgaard-Sørensen Gladsaxe Skakforening 1478 -
498 Børge Hansen Faxe Skakklub 1478 -
499 Helge Jensen Espergærde Skakklub 1476 -
500 Svend Novrup Kerteminde Skakklub 1476 -
501 Niels Bertelsen Jernbanens Skakklub 1474 -
502 Thomas Kier Odense Skakklub 1474 -
503 Harris Petersen Skakklubben Rokaden 1473 -
504 Valdemar Engmann Frederikssund Skakklub 1472 -
505 Ole Henriksen Varde Skakklub 1472 -
506 Kjeld Ehlers Vejlby-Risskov Skakklub 1470 1579
507 Erik Rasmussen Egedal-Jyllinge Skakklub 1467 1711
508 Henri Schnurre Nørrebro Skakklub 1466 1626
509 Helmer Jensen Nykøbing F. Skakklub 1465 -
510 Gunnar Lauridsen Egtved Skakklub 1465 -
511 Oluf Ahler Jessen THY Skakklub 1464 -
512 Gudmund Rasmussen Holbæk Skakklub 1463 1709
513 Arne Nielsen Viby Skakklub 1463 -
514 John Erik Balle Bov Skakklub 1461 -
515 Axel Sørensen Greve Skakklub 1461 -
516 Ole S. Thygesen Silkeborg Skakklub Af 1930 1461 -
517 Anker Nielsen Skørping Skakklub 1459 -
518 John Sø Allerød Skakklub 1459 -
519 Eskild Christoffersen Ishøj Skakklub 1458 -
520 Hans Hjortlund Gregersen Grindsted Skakklub 1458 -
521 Henry Jensen Aabenraa Skakklub 1458 -
522 Jørgen Christensen Hørning Skakklub 1456 -
523 Knud Spangsberg Mathiasen Vorgod Skakklub 1456 -
524 Sten Bauers Damhus Skakklub 1455 1702
525 Alex Ditlevsen Næstved Skakklub 1455 1695
526 Elias Meldgaard Korning Skakklub 1455 -
527 Jørgen Dissing Nielsen Viborg Skakklub 1454 -
528 Ole Lau Bødker Pedersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1454 -
529 Erik Johansen Damhus Skakklub 1453 1753
530 Steen Skovmose Vestergaard Nr. Snede Skakklub 1453 1616
531 Steen Konradsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1453 -
532 Paul M. Larsen Haslev Skakklub 1452 1626
533 Leif Jørgensen Svogerslev Skakklub 1452 -
534 Bent Overgaard Kristensen Viby Skakklub 1452 -
535 Jørgen Nørgård Vorgod Skakklub 1452 -
536 Uwe Hansen Aabenraa Skakklub 1451 -
537 Hans Thustrup Enkeltmedlem 1. HK 1449 1661
538 Jørgen Vilhelmsen BMS Skak 1449 1633
539 Claus Olsson Nykøbing Sjælland Skakklub 1449 -
540 Jens Erik Schmidt Vorgod Skakklub 1449 -
541 Henrik Mortensen Gladsaxe Skakforening 1448 1605
542 Kurt Damgård Grindsted Skakklub 1448 -
543 Erling Bech Andersen Tårnet Svendborg 1446 1681
544 Erik Jonstorp Nordfalster Skakklub af 1979 1446 -
545 Henrik Wang-Holm Silkeborg Skakklub Af 1930 1446 -
546 Ole Yde Jensen Nørrebro Skakklub 1445 1687
547 Knud Kristensen Skakklubben Evans 1445 1627
548 Ejvind Funch Carlsen Damhus Skakklub 1445 -
549 Erling Pedersen Jerne Skakklub 1445 -
550 Niels Christian Jørgensen Enkeltmedlem 1. HK 1444 -
551 Jürgen Goos Helsingør Skakklub 1443 1547
552 Jørn Andersson Skanderborg Skakklub 1443 -
553 Jens G. Jensen Dianalund Skakklub 1443 -
554 Ib Christoffersen Haslev Skakklub 1441 -
555 Erik Mikkelsen Korsør Skakklub 1441 -
556 Bent Rasmussen Skakklubben Rokaden 1441 -
557 Frede Rasmussen Præstø Skakklub 1441 -
558 Henrik Stampe Nykøbing F. Skakklub 1441 -
559 Jens Kristian Jensen Ikast Skakklub 1440 -
560 Niels Morten Lauridsen Vestegnen Skakklub 1440 -
561 Finn Gemzøe Randers Skakklub 1439 -
562 Scot Wolfgang Jensen Skakklubben Alssund 1439 -
563 Niels Tjellden Silkeborg Skakklub Af 1930 1438 -
564 Hans Jørgen Mikkelsen Vejlby-Risskov Skakklub 1436 1627
565 Villy Christiansen Skakklubben Evans 1436 -
566 Jørgen Mikkelsen Middelfart Skakklub 1436 -
567 Kristian Linneberg Enkeltmedlem 1. HK 1435 1706
568 Johannes Kjær Randers Skakklub 1435 -
569 Gunnar Sonne Bornholms Skakklub 1435 -
570 Keld Dohrmann Jerne Skakklub 1433 -
571 Kurt Olsen Ejby Skakklub 1432 -
572 Poul Andersen Middelfart Skakklub 1430 -
573 Kurt Olsen Tårnby Skakklub 1430 -
574 Peter Jørgensen Nr. Snede Skakklub 1429 -
575 Svend Bang Herning Skakklub 1427 -
576 Martin Knudsen Egtved Skakklub 1426 -
577 Flemming Wadtland Tåstrup Skakforening 1425 1633
578 Jens Westergaard Madsen Hvidovre Skakklub 1425 1623
579 Niels Åge Kristensen Helle Skakklub 1425 -
580 Ole Nielsen Brønshøj Skakforening 1425 -
581 Carsten Bentsen Syddjurs Skakklub 1423 -
582 Ove Kehlet Viby Skakklub 1423 -
583 Niels Andersen Læseforeningens Skakklub 1422 1604
584 Bent Løjengård Andersen Jernbanens Skakklub 1419 -
585 Svend Verner Ebbesen Springeren Kolding 1419 -
586 Svend Aage Hansen Fåborg Skakklub 1419 -
587 Mogens Kappelgaard Fredericia Skakforening 1419 -
588 Hans N. Hansen Ribe Skakklub 1418 -
589 Hans E. Andersen Skovbo Skakklub 1417 1719
590 Bjarni Sørensen Skørping Skakklub 1417 -
591 Egil Sørensen Jyderup Skakklub 1416 -
592 Orla Olesen Aalborg Skakforening af 1889 1415 -
593 Mogens Olsen Gladsaxe Skakforening 1415 -
594 Alex Madsen Gladsaxe Skakforening 1414 -
595 Claus Børsen Læseforeningens Skakklub 1409 1724
596 Erik Andersen Allerød Skakklub 1409 -
597 Palle Gejl Jørgensen Vojens Skakklub 1408 -
598 Erik Thomsen Allerød Skakklub 1408 -
599 Kaj Evald Andersen Frederiksværk Skakklub 1407 -
600 Benny Bjertrup Valby Skakklub 1407 -
601 Evald Christensen Skælskør Skakklub 1407 -
602 Flemming Knudsen Skovbo Skakklub 1407 -
603 Erik Hjortshøj Skakforeningen Odysseus 1406 -
604 Kjeld Andreasen Frederiksberg Skakforening 1405 -
605 Laurids Buskbjerg Aulum Skakklub 1405 -
606 Evert Loftager Syddjurs Skakklub 1405 -
607 Preben Karstensen Præstø Skakklub 1403 -
608 Jens Chr. Jørgensen Nr. Snede Skakklub 1402 -
609 Poul Bindslev Helsingør Skakklub 1399 -
610 Odd Magnar Stuberg Jernbanens Skakklub 1396 1630
611 Knud Aksel Olsen Næstved Skakklub 1395 -
612 Bjarke Dahl Stærke Køge Skakklub 1395 -
613 Svend Vestergaard Herning Skakklub 1395 -
614 Finn S. Nielsen Jerne Skakklub 1394 -
615 Keld Christensen Maribo Skakklub 1393 -
616 Michael Frimodt Assens Skakklub 1393 -
617 Svend Pedersen Fåborg Skakklub 1392 -
618 Erik G. Andresen Nyborg Skakklub 1391 -
619 Kjeld Hjortskov Madsen Nykøbing Sjælland Skakklub 1391 -
620 Henning Egebjerg Herning Skakklub 1390 -
621 Børge Hansen Tårnby Skakklub 1389 -
622 Søren Agerbæk Skive Skakklub 1388 -
623 Vagn Konradsen Esbjerg Skakforening 1388 -
624 Svend Aage Sørensen Nørresundby Skakklub 1388 -
625 Ulrik Dreier Nørrebro Skakklub 1387 -
626 Hans Henrik Fischer Helsinge Skakklub 1386 -
627 John Møller Hørning Skakklub 1384 -
628 Hans Askov Jensen Espergærde Skakklub 1383 1579
629 Stefan Soelmark Egtved Skakklub 1382 -
630 Hans Jørgen Christensen THY Skakklub 1381 1610
631 Karol Alster Furesø Skakklub 1380 -
632 Jørgen Mortensen Egedal-Jyllinge Skakklub 1379 -
633 Frits Ørbæk Hansen Sydøstfyn 1378 -
634 Faruk Dupovac Køge Skakklub 1377 -
635 Allan Jensen Egtved Skakklub 1376 -
636 Arne M. Jensen Roskilde Skakklub 1374 -
637 Ove Mikkelsen Malling Skakklub 1373 -
638 Jan Ellegaard Furesø Skakklub 1372 -
639 Sigurd Boisen Viborg Skakklub 1371 -
640 Per Møller Jensen Springeren Kolding 1371 -
641 Flemming Karlsen Roskilde Skakklub 1371 -
642 Klaus Skadegaard Odense Skakklub 1369 -
643 Peter Kinggaard Frem Skakklub 1368 1645
644 Lars Ørnbo Skovle Frederiksberg Skakforening 1367 1604
645 Jørn Christensen Aros Skakklub 1367 -
646 Kai Sørensen Odense Skakklub 1367 -
647 Henning Stagård Allerød Skakklub 1367 -
648 Eivind Jensen Furesø Skakklub 1366 -
649 Jørgen Larsen Kjellerup Skakklub 1366 -
650 Aksel Hansen Årslev Skakklub 1363 -
651 Leif Bernard Frederikssund Skakklub 1362 1708
652 Kaj R. Olsen Dragsholm Skakklub 1362 1578
653 Helmuth Reinert Larsen Assens Skakklub 1362 -
654 Leif Christensen Sjælsø Skakklub 1361 -
655 Jørgen Hansen Varde Skakklub 1361 -
656 Henning Jensen THY Skakklub 1361 -
657 Flemming Nielsen Vordingborg Skakklub 1361 -
658 Børge Kjær Hansen Nykøbing F. Skakklub 1360 -
659 Brian Kristensen Viby Skakklub 1360 -
660 Jørgen Madsen Aars Nibe Skakklub 1358 -
661 Emil Michelsen Frederiksværk Skakklub 1357 -
662 Jens Chr. Hæsum Sæby Skakklub 1356 -
663 Bent Thorgård Kjellerup Skakklub 1356 -
664 Hans Balslev Malling Skakklub 1355 -
665 Leo Rix Bornholms Skakklub 1355 -
666 Bent Frederiksen Viborg Skakklub 1353 -
667 Svend Åge Christensen Nakskov Skakklub 1350 -
668 Werner Krog-Jensen Enkeltmedlem 8. HK 1350 -
669 Aage Munksgaard Vamdrup Skakklub 1350 -
670 Axel Nielsen Skanderborg Skakklub 1350 -
671 Steen Petersen Enkeltmedlem 2. HK 1350 -
672 Alex Christian Oksenbøl Larsen Enkeltmedlem 1. HK 1349 1633
673 Nis Ole Nissen Skakklubben Evans 1347 -
674 Gunnar Petersson Egedal-Jyllinge Skakklub 1347 -
675 Martin Mandrup Hansen Blindes Skakklub 1346 1541
676 Verner Clausen Tårnspringeren 1346 -
677 Hardy Hansen Allerød Skakklub 1346 -
678 Arne Larsen Dianalund Skakklub 1346 -
679 Niels Jørgen Christiansen Helsinge Skakklub 1344 1669
680 Stanislav Kostic Skakforeningen Odysseus 1344 -
681 Holger Schmidt Løgumkloster Skakklub 1344 -
682 Karl Carlsen Esbjerg Skakforening 1343 -
683 André Skovrind Middelfart Skakklub 1343 -
684 Kurt Lund Nielsen Hinnerup Skakklub 1341 -
685 Anker Boldt Lyngby-Virum Skakklub 1340 1590
686 Vagn Erik Hansen Helsingør Skakklub 1339 -
687 Per Kühlmann Damhus Skakklub 1337 -
688 Fritz Videbech Viborg Skakklub 1337 -
689 Karl Hildebrandt Henriksen Køge Skakklub 1336 -
690 Kristian Graversgaard Herning Skakklub 1335 -
691 Leif Davidsen Springeren Kolding 1334 -
692 Allan Larsen Blindes Skakklub 1333 -
693 Hans Pedersen Maribo Skakklub 1333 -
694 Christian Rasmussen Tårnspringeren 1332 -
695 Zoran Wisal Damhus Skakklub 1332 -
696 Mogens Gissel Malling Skakklub 1330 -
697 Bent Pedersen Holstebro Skakklub 1330 -
698 Ib Nielsen Næstved Skakklub 1327 1516
699 Einar Kristensen Kalundborg Skakklub 1327 -
700 Knud Erik Bertelsen Korning Skakklub 1326 -
701 Benny Rod Læseforeningens Skakklub 1325 1579
702 Peter Gottlieb Furesø Skakklub 1325 -
703 Peter Parsbæk Frederiksberg Skakforening 1325 -
704 Jakob Mortensen Skakklubben af 1968 1324 1605
705 Søren Fredsøe THY Skakklub 1323 -
706 John Grove Skakklubben Nordkalotten 1323 -
707 Keld Sølvbjerg BMS Skak 1323 -
708 Benny Nielsen Holbæk Skakklub 1321 1514
709 Gunnar Bach Skakklubben Rokaden 1321 -
710 Jørn Knudsen Tårnet Svendborg 1321 -
711 Regin Abrahamsen Nakskov Skakklub 1320 -
712 Arne Hansen Randers Skakklub 1320 -
713 Aage Kristensen Ejby Skakklub 1319 -
714 Ove Christensen Bov Skakklub 1317 -
715 Knud Vilhelmsen Vejen Skakforening 1316 -
716 Jan Nielsen Blindes Skakklub 1315 1571
717 Knud Åge Fønss Præstø Skakklub 1315 -
718 Tage Christensen Tranum Skakklub 1314 -
719 Poul Bauer Egedal-Jyllinge Skakklub 1313 -
720 Hugo Madsen Korning Skakklub 1313 -
721 Peder Kinch Amager Skakforening 1312 1557
722 Richard Bodholdt Jensen Nykøbing Sjælland Skakklub 1312 -
723 Kay Nielsen Bornholms Skakklub 1312 -
724 Arne Pettersson Bornholms Skakklub 1312 -
725 Johannes Sørensen Viborg Skakklub 1312 -
726 Jens A. L. Jørgensen Viby Skakklub 1311 1087
727 Svend Aage Hansen Sydøstlollands Skakklub 1310 -
728 Christian Borum Valby Skakklub 1309 1601
729 Kjeld Merstrand Viborg Skakklub 1307 -
730 Willads Villadsen Herlev Skakklub 1307 -
731 Henning Peter Mikkelsen Skakklubben K41 1306 1550
732 Svend Erik Jensen Korning Skakklub 1306 -
733 Søren Grønnebech Slagelse Skakklub 1305 -
734 Sven-Erik Wallentin Jensen Frederiksværk Skakklub 1305 -
735 Arne Rasmussen Ishøj Skakklub 1304 1474
736 Carsten Lindegaard Ullerslev Skakklub 1304 -
737 Izzat Abusinni Hørning Skakklub 1303 -
738 Leif Rasmussen Odense Skakklub 1303 -
739 Kurt Videbæk Enkeltmedlem 6. HK 1303 -
740 Peder Henry Pedersen Herning Skakklub 1302 -
741 Erik Henning Rasmussen Silkeborg Skakklub Af 1930 1302 -
742 Simon Abrahamsen Bornholms Skakklub 1300 -
743 Karlo Havmand Tårnby Skakklub 1300 -
744 Mogens Højgaard Jensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1300 -
745 Poul Busk Sørensen Damhus Skakklub 1299 1651
746 Mogens Eriksen Ishøj Skakklub 1297 -
747 Gunnar Hansen Hinnerup Skakklub 1296 -
748 Henry Pedersen Syddjurs Skakklub 1296 -
749 Thomas V. Stubkjær Herning Skakklub 1296 -
750 Henning Jakobsen Nordfalster Skakklub af 1979 1295 1353
751 Per Vestergaard Aros Skakklub 1295 -
752 Rudolph Werk Viby Skakklub 1295 -
753 Mogens Lyhne Åbyhøj Skakklub 1294 -
754 Verner Schou Sørensen Syddjurs Skakklub 1294 -
755 Jens Peder Stald Kolding Skakklub 1294 -
756 Erik Hvalsøe Hillerød Skakklub 1291 -
757 Leif Christensen Jerne Skakklub 1290 -
758 Børge Hansen Ejby Skakklub 1290 -
759 Asger Hartelius Grenå Skakklub 1290 -
760 Leo Fly Aulum Skakklub 1289 -
761 Hans Møller Fåborg Skakklub 1289 -
762 Bent Faust Andersen Ringkøbing Skakklub 1288 -
763 Ib Christian Møller Gladsaxe Skakforening 1288 -
764 Bjarne Straszek Aars Nibe Skakklub 1288 -
765 Torben Thue Thueslev Esbjerg Skakforening 1287 -
766 Manouchehr Kholghi Furesø Skakklub 1285 -
767 Bjarne Madsen Nykøbing Sjælland Skakklub 1284 -
768 Helge Toft Furesø Skakklub 1284 -
769 Ulrich Althüser Oversø-Frørup Skakklub 1283 -
770 Jørn Brandt Hvidovre Skakklub 1283 -
771 Leif Eriksen Frederiksberg Skakforening 1283 -
772 Askov K. Hove Vorgod Skakklub 1282 -
773 Erik Friberg Hvidovre Skakklub 1281 1524
774 Leif Møller Hansen Skanderborg Skakklub 1281 -
775 Jens Peter Jensen Løgumkloster Skakklub 1281 -
776 Flemming Guttknecht Roskilde Skakklub 1280 -
777 Bent Münster Egedal-Jyllinge Skakklub 1280 -
778 Jan Nielsen Årslev Skakklub 1280 -
779 Arne Mandrup Hansen Haslev Skakklub 1276 1668
780 Peter Meldal Tåstrup Skakforening 1274 1537
781 Jens Frederiksen Nyborg Skakklub 1274 -
782 Peder Nordborg Ejby Skakklub 1274 -
783 Ole B. Poulsen Brøndby Skakklub 1274 -
784 Herluf Dahm Nielsen Korning Skakklub 1273 -
785 Knud Bjerre Engsnap Bov Skakklub 1272 -
786 Jørgen Johansen Skanderborg Skakklub 1272 -
787 John Eschel Jønsson Gladsaxe Skakforening 1271 -
788 Erik Bremer Blindes Skakklub 1270 1502
789 Allan Wagner Petersen Ullerslev Skakklub 1269 -
790 Ulf Wolfsberg Brønshøj Skakforening 1268 -
791 Erik Holm Hillerød Skakklub 1266 -
792 Søren Hedegaard Aars Nibe Skakklub 1265 -
793 Børge Jensen Kolding Skakklub 1264 -
794 Erik Dansbo Fredericia Skakforening 1263 -
795 Villy Nielsen Læseforeningens Skakklub 1261 1493
796 Gunner Andersen Midtfyns Skakklub 1261 -
797 Ernst Willumsen Tårnspringeren 1261 -
798 Knud Mogens Jacobsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1260 -
799 Bjarne Leth Springeren Kolding 1259 1633
800 Egon Rahbek Hansen Holstebro Skakklub 1259 -
801 Frede B. Vistisen Vorgod Skakklub 1258 -
802 Jørgen Als Herlev Skakklub 1257 -
803 Peder Frøjk Lemvig Skakklub 1257 -
804 Bent Nielsen Egedal-Jyllinge Skakklub 1257 -
805 Jens Grum-Schwensen Brøndby Skakklub 1256 1513
806 Knud Bødskov Andersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1256 -
807 Thomas K. Laursen Skanderborg Skakklub 1255 -
808 Ove Toftvang Faxe Skakklub 1255 -
809 Folke Liwendahl Nørresundby Skakklub 1254 -
810 Bent Pedersen Hørning Skakklub 1253 -
811 Ole Steffensen Korsør Skakklub 1253 -
812 Tage Andersen Skovbo Skakklub 1252 -
813 Bent H. Christensen Nørresundby Skakklub 1252 -
814 Per Hvilsom Jernbanens Skakklub 1249 1493
815 Henning Jakobsen Fredericia Skakforening 1248 -
816 Hans Nørregård Skakklubben Rokaden 1247 -
817 Svend Pedersen Blindes Skakklub 1247 -
818 Bjarne Winkel Maribo Skakklub 1247 -
819 Jens Erik Gottfredsen Bornholms Skakklub 1246 -
820 Kaj H. Jensen Fredericia Skakforening 1245 -
821 Jørgen Kjelstrup Nykøbing Sjælland Skakklub 1245 -
822 Svend Dyberg Larsen Slagelse Skakklub 1245 -
823 Stener Mousten Skørping Skakklub 1245 -
824 Viggo Kallenbach Århus Skakklub/Skolerne 1242 -
825 Ole Bang Madsen Tåstrup Skakforening 1241 1632
826 Kim Hollesen Nakskov Skakklub 1241 -
827 Jan Skov Fredericia Skakforening 1240 -
828 Jørgen Slotsgaard Frederikssund Skakklub 1240 -
829 Poul Ovesen Dianalund Skakklub 1239 -
830 Bjarne Rud Jensen Holbæk Skakklub 1238 1536
831 Anders Gjerløv-Christensen Bornholms Skakklub 1238 -
832 Lars Møller Sydøstlollands Skakklub 1238 -
833 Peter Grønbæk Holstebro Skakklub 1237 -
834 Hans Poul Andersen Faxe Skakklub 1236 -
835 Leif Helm Jensen Allerød Skakklub 1236 -
836 Poul Erik Simonsen Skørping Skakklub 1235 -
837 Jens Carl Hviid Damhus Skakklub 1233 1597
838 Ole Holm Egedal-Jyllinge Skakklub 1233 -
839 Jens Emborg Skakforeningen ØBRO 1229 1615
840 Jørgen Trærup Enkeltmedlem 1. HK 1229 1563
841 Rasmus Møller Skovbo Skakklub 1228 -
842 Bjarne Johansen Åbyhøj Skakklub 1227 -
843 Jan Christensen Slagelse Skakklub 1226 -
844 Aksel Ruppert Viborg Skakklub 1226 -
845 Villy Nielsen Aros Skakklub 1225 -
846 Kaj Vermehren Sjælsø Skakklub 1225 -
847 Annie Zeemann Brøndby Skakklub 1224 1462
848 Edlef Bucka-Lassen Tønder Skakklub 1223 -
849 Preben Jensen Kalundborg Skakklub 1222 1614
850 Ole Eriksen Skakforeningen ØBRO 1222 -
851 Per Haspang Bornholms Skakklub 1220 -
852 Frank Marsengo Gladsaxe Skakforening 1220 -
853 Jens A. S. Besser Skakklubben Posten 1219 -
854 Benny Nielsen Hillerød Skakklub 1218 -
855 Verner Gammelgaard Helle Skakklub 1216 -
856 Torben Jensen Skovbo Skakklub 1216 -
857 Jørgen Holst BMS Skak 1215 -
858 Bjarke Andersen Espergærde Skakklub 1212 -
859 Per Christensen Skørping Skakklub 1212 -
860 Aase Morling Nørrebro Skakklub 1211 1573
861 Henry Kilian Brøndby Skakklub 1209 -
862 Mogens Egon Hansen Køge Skakklub 1208 -
863 Henning Hoff-Nielsen Tølløse Skakklub 1208 -
864 Anton Krogh Silkeborg Skakklub Af 1930 1207 -
865 Børge Laursen Syddjurs Skakklub 1207 -
866 P. M. Larsen Tårnet Svendborg 1206 -
867 Poul Heinze Ringkøbing Skakklub 1205 -
868 John Hansen Korsør Skakklub 1204 -
869 Erik Bartram Jensen Viborg Skakklub 1204 -
870 Knud E. Eriksen Præstø Skakklub 1203 -
871 Niels Munch Ishøj Skakklub 1201 -
872 Ole Løppenthin Sjælsø Skakklub 1200 -
873 Kjeld Outzen Hadsten Skakklub 1199 -
874 Ejvin Madsen Næstved Skakklub 1198 1373
875 Hans Hansen Aars Nibe Skakklub 1198 -
876 Ove Lindholm Kristensen Blindes Skakklub 1198 -
877 Svend Nørholt Tølløse Skakklub 1198 -
878 Frank Gerhardt Carstens Skakklubben Rokaden 1197 -
879 Mogens Møller THY Skakklub 1197 -
880 Jesper Klitmose Holm Damhus Skakklub 1196 -
881 Preben Jørgensen Skørping Skakklub 1193 -
882 Bent Corneliussen Aros Skakklub 1192 -
883 Svend Jacobsen Ullerslev Skakklub 1192 -
884 Sigurd Kristensen Skakklubben Evans 1191 -
885 Karl Jørgen Møller Grenå Skakklub 1191 -
886 Jens Peter Reus Christensen Tårnby Skakklub 1190 -
887 Vagn Loft Jensen Springeren Kolding 1189 -
888 Bent Tang Thomsen Hejls Skakklub 1189 -
889 Jørgen Helleberg Brønshøj Skakforening 1188 -
890 Mogens Falk Allerød Skakklub 1186 -
891 Frode Henriksen Espergærde Skakklub 1185 -
892 Niels Haagen Nielsen Skakklubben Evans 1182 -
893 Kresten Beck Vojens Skakklub 1181 -
894 Poul Erik Larsen Faxe Skakklub 1181 -
895 Niels Jørgen Ottosen Herning Skakklub 1181 -
896 Arne Hagerup Furesø Skakklub 1178 -
897 Jens Christian Vangsgaard THY Skakklub 1175 -
898 Knud Aage Jensen Skanderborg Skakklub 1174 -
899 Verner Nielsen Kerteminde Skakklub 1174 -
900 Jørn P. Adolphsen Grindsted Skakklub 1173 -
901 Mogens Hansen Ishøj Skakklub 1173 -
902 Vagn Hennelund Ringkøbing Skakklub 1173 -
903 Erik Holm Petersen Aalborg Skakforening af 1889 1173 -
904 Erik Poulsen Frederiksberg Skakforening 1172 -
905 Torben Mortensen Malling Skakklub 1171 -
906 Hans Skov Skakklubben Evans 1171 -
907 Ole Mathiesen Ishøj Skakklub 1170 -
908 Laurits Danielsen Dianalund Skakklub 1169 -
909 Ruben W. Nielsen Viby Skakklub 1165 -
910 Roberto Sanchez Gonzalez Viby Skakklub 1164 -
911 Erik Mou Skakklubben Posten 1164 -
912 Kaj Th. Hansen Fredericia Skakforening 1163 -
913 Mogens Juul Herlev Skakklub 1163 -
914 Henning Søgaard Nielsen Greve Skakklub 1163 -
915 Hans Jensen Herning Skakklub 1162 -
916 Ole Hede Madsen THY Skakklub 1160 -
917 Henry Petersen Køge Skakklub 1159 -
918 Jens Kr. Vigen Skanderborg Skakklub 1158 -
919 Carsten Wieland Solrød Skakklub 1157 1497
920 Frits Kjær Steffensen Fredericia Skakforening 1157 -
921 Leo Bach Nr. Snede Skakklub 1155 -
922 Niels Kjærgaard Lemvig Skakklub 1155 -
923 Jens A. Kristensen Korning Skakklub 1155 -
924 Morten Drejer Silkeborg Skakklub Af 1930 1154 -
925 Poul Tage Holm Svogerslev Skakklub 1153 -
926 Leif Pedersen Hillerød Skakklub 1153 -
927 Hans Kurt Jacobsen Viborg Skakklub 1152 -
928 Palle Lykkeby Jensen Blindes Skakklub 1152 -
929 Jørgen Krone Nielsen Assens Skakklub 1151 -
930 Lars Søby Jensen Egtved Skakklub 1149 -
931 Louis Jensen Viby Skakklub 1148 -
932 Jens Erik Larsen Sorø Skakklub 1148 -
933 Hans Rohde Viby Skakklub 1148 -
934 Leif Paaske Korsør Skakklub 1147 -
935 Eske Strømsgaard Køge Skakklub 1147 -
936 Kaj Hansen Viborg Skakklub 1146 -
937 Erik Overgaard Furesø Skakklub 1146 -
938 Tommy Christensen Sæby Skakklub 1145 -
939 Gert Corvil Helsinge Skakklub 1145 -
940 Kjeld Joost Faxe Skakklub 1144 -
941 Ejner Schak Springeren Kolding 1144 -
942 Per Christensen Sæby Skakklub 1143 -
943 Christian Jelstrup Helsingør Skakklub 1143 -
944 Finn Schouw Jensen Ullerslev Skakklub 1143 -
945 Jørgen Olsen Nordfalster Skakklub af 1979 1142 1425
946 Leif Duckert Nordfalster Skakklub af 1979 1140 -
947 John Høffer Jensen Nakskov Skakklub 1140 -
948 Ernst Schmidt Kristiansen Ejby Skakklub 1140 -
949 Mogens Krügermeier Tølløse Skakklub 1140 -
950 Iver Liin Silkeborg Skakklub Af 1930 1139 -
951 Kurt Schlünzen Vejen Skakforening 1138 -
952 Svend Aage Jensen Holstebro Skakklub 1137 -
953 Ernst Pedersen Holbæk Skakklub 1137 -
954 Gustav Brun Jensen Grindsted Skakklub 1136 -
955 Jens Flemming Kristiansen Skørping Skakklub 1136 -
956 Kai Mortensen Vestegnen Skakklub 1136 -
957 Ebbe Kjeld Solgaard Korsør Skakklub 1136 -
958 Tage Olsen Vamdrup Skakklub 1135 -
959 Jes Ewald Vojens Skakklub 1132 -
960 Vagn Jensen Hvidovre Skakklub 1131 -
961 Per Rømhild Skakklubben Evans 1131 -
962 Janech Hansen Tølløse Skakklub 1130 1517
963 Åge Møller Valby Skakklub 1130 -
964 Peter Rasmussen Blindes Skakklub 1130 -
965 Antero Rousku Kerteminde Skakklub 1130 -
966 Bennet Nielsen Vorgod Skakklub 1129 -
967 Claus Dam Skive Skakklub 1128 -
968 Agner Jensen Korsør Skakklub 1127 -
969 Torben Nielsen Vestegnen Skakklub 1127 -
970 Ruben Jensen Randers Skakklub 1126 -
971 Willy Bracht Vestsalling Skakklub 1125 -
972 Ole Nielsen Bornholms Skakklub 1125 -
973 Gert Carlsen Hadsten Skakklub 1122 -
974 Ronald Højbjerg Skakklubben Rokaden 1122 -
975 Jens Müller Skørping Skakklub 1122 -
976 Mads Tange Midtfyns Skakklub 1122 -
977 Uffe Sydendal Kalundborg Skakklub 1121 -
978 Werner Jensen Vestegnen Skakklub 1119 1412
979 Søren Ellegaard Frederiksværk Skakklub 1119 -
980 Helmuth Rauning Greve Skakklub 1119 -
981 Johannes Jensen Allerød Skakklub 1118 -
982 Jørgen Jørgensen Ejby Skakklub 1117 -
983 Villy Bang-Madsen Frem Skakklub 1116 -
984 Henning Christensen Valby Skakklub 1116 -
985 Frede Hvam Kjellerup Skakklub 1116 -
986 Leif Rasmussen Næstved Skakklub 1114 1307
987 Peter Emil Olsen Præstø Skakklub 1113 -
988 Alf Sørensen Odense Skakklub 1113 -
989 Svend Hansen Springeren Kolding 1111 -
990 Poul Jakobsen Frederiksberg Skakforening 1110 -
991 Aksel Krog Nielsen Fåborg Skakklub 1110 -
992 Johannes Grue Helle Skakklub 1109 -
993 Torben Høedholt Aros Skakklub 1109 -
994 Lars Erik Lytzen Aalborg Skakforening af 1889 1106 -
995 Ole Mune Kolding Skakklub 1105 -
996 Flemming Rasmussen Ishøj Skakklub 1105 -
997 Børge Bertelsen Aars Nibe Skakklub 1104 -
998 Palle Blem Viby Skakklub 1103 -
999 Peter Iversen Hvidovre Skakklub 1103 -
1000 Frits Clausen Hadsten Skakklub 1101 -
1001 Gunner Poulsen Tranum Skakklub 1101 -
1002 John Erik Hansen Nakskov Skakklub 1100 -
1003 Bjarne Håkansson Hvidovre Skakklub 1098 -
1004 Henning Elgaard Krogh Brøndby Skakklub 1098 -
1005 Per Hattens Frederiksberg Skakforening 1096 -
1006 Bent Hedegård Lemvig Skakklub 1096 -
1007 Peter Duun Kristensen Nørresundby Skakklub 1096 -
1008 Willy Hansen Tårnspringeren 1095 -
1009 Klaus Nedergaard Nykøbing F. Skakklub 1095 -
1010 Knud Christensen Slagelse Skakklub 1094 -
1011 Dorrit Mikkelsen Skakklubben Alssund 1094 -
1012 Erling Christensen Blel Skanderborg Skakklub 1088 -
1013 Jørgen Rasmussen Skakklubben Nordkalotten 1088 -
1014 Niels Riis Skørping Skakklub 1088 -
1015 Ib Rasmussen Korsør Skakklub 1085 -
1016 Aage Brems-Pedersen Frederikssund Skakklub 1082 -
1017 Rudy Neergaard Hansen Allerød Skakklub 1081 -
1018 Bent Jensen Vestsalling Skakklub 1081 -
1019 Svend Aage Jensen Viby Skakklub 1081 -
1020 Hans Henrik Langberg Viby Skakklub 1080 -
1021 Poul Noer Skakklubben Nordkalotten 1078 -
1022 Jens Erik Borg Olsen Svogerslev Skakklub 1078 -
1023 Peter Keiser Enkeltmedlem 5. HK 1073 -
1024 Mogens Larsen Holstebro Skakklub 1073 -
1025 Bjarne Branestrup Christiansen Holstebro Skakklub 1072 -
1026 Villy Kristensen Vestsalling Skakklub 1072 -
1027 Ejler Knudsen Midtfyns Skakklub 1071 -
1028 Tyge Schelde Sjælsø Skakklub 1071 -
1029 Ole Borg Kerteminde Skakklub 1068 -
1030 Frede Troelsen Ejby Skakklub 1068 -
1031 Ole Boye-Hansen Silkeborg Skakklub Af 1930 1061 -
1032 Bent Lerke Assens Skakklub 1060 -
1033 Ole Olsen Espergærde Skakklub 1060 -
1034 Torben Milde Andersen Nykøbing Sjælland Skakklub 1059 -
1035 Jens Vistisen Herning Skakklub 1059 -
1036 Michael Backmann Nielsen Nørrebro Skakklub 1055 1612
1037 Erling Amdi Madsen Blindes Skakklub 1054 -
1038 Leif Rasmussen Nykøbing F. Skakklub 1054 -
1039 Sigismund Lemvig Skakklub 1051 -
1040 Arne Juul Jørgensen Haderslev Skakklub 1050 -
1041 Jan Petersen Lyngby-Virum Skakklub 1049 -
1042 Erik Press Christensen Skørping Skakklub 1047 -
1043 Vagn Bang Jørgensen Dianalund Skakklub 1047 -
1044 Verner Christensen Herning Skakklub 1045 -
1045 Andreas B. Pedersen Skakklubben Centrum 1045 -
1046 John Gunn Fåborg Skakklub 1041 -
1047 Jan Møller Petersen Tølløse Skakklub 1038 -
1048 Jens Palludan Ruberg Skakklubben Nordkalotten 1037 -
1049 Søren Mortensen Hobro Skakklub 1036 -
1050 Orla Dürr Viborg Skakklub 1035 -
1051 Anders Bj. Christensen Aros Skakklub 1033 -
1052 Erik Iversen Tølløse Skakklub 1033 -
1053 Dennis Bonet Aabank Blindes Skakklub 1032 -
1054 Erling Dam Mortensen Lyngby-Virum Skakklub 1032 -
1055 Bjarne Jakobsen Odense Skakklub 1030 -
1056 Per Bøhme Kjellerup Skakklub 1029 -
1057 Lasse Falkenberg Bornholms Skakklub 1028 -
1058 Ib Pedersen Skakklubben Rokaden 1025 -
1059 Jørn Andersen Vorgod Skakklub 1024 -
1060 Egon Welling Skakklubben Rokaden 1023 -
1061 Bent-Erik Jensen Skakklubben Evans 1021 -
1062 Steen Larsen Aros Skakklub 1020 -
1063 John Schjølin Helsinge Skakklub 1014 -
1064 Hans Gullestrup Skørping Skakklub 1011 -
1065 Ib R. Andreasen Malling Skakklub 1010 -
1066 Torsten Fliis Ishøj Skakklub 1010 -
1067 Arne Frank Larsen Espergærde Skakklub 1009 -
1068 Bjørn Nielsen Nørrebro Skakklub 1006 1474
1069 Ib Rasmussen Helsinge Skakklub 1006 -
1070 Kurt Brandt Esbjerg Skakforening 1005 -
1071 Johannes Juul Dahl Fåborg Skakklub 1005 -
1072 Hermann Semke Oversø-Frørup Skakklub 1005 -
1073 Egon Thøgersen Skakklubben Centrum 1005 -
1074 Bjarne Vigensø Ikast Skakklub 1003 -
1075 Asger Hansen Nykøbing Sjælland Skakklub 1002 -
1076 Kaj G. Kristensen Næstved Skakklub 1000 1245
1077 Johannes Andersen Sydøstfyn 1000 -
1078 Helge Bak Morsø Skakklub 1000 -
1079 Børge Bengtsen Hvidovre Skakklub 1000 -
1080 Jan Bonnesen Holstebro Skakklub 1000 -
1081 Bendt Breinholt Damhus Skakklub 1000 -
1082 Per Brummerstedt Sydøstlollands Skakklub 1000 -
1083 Poul Cederholm Allerød Skakklub 1000 -
1084 Per Christensen Ringkøbing Skakklub 1000 -
1085 Ulf Felsager Malling Skakklub 1000 -
1086 Iver Frederiksen Helle Skakklub 1000 -
1087 John Rene Holm Kolding Skakklub 1000 -
1088 Johan Hviid Herning Skakklub 1000 -
1089 Vagn Jensen Viby Skakklub 1000 -
1090 Erik Jeppesen Aros Skakklub 1000 -
1091 Per Løkke Jespersen Viborg Skakklub 1000 -
1092 Thomas Johansen Fåborg Skakklub 1000 -
1093 Anne-Marie Knudsen Viborg Skakklub 1000 -
1094 Knud Krabbe THY Skakklub 1000 -
1095 Erik Søe Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1000 -
1096 Ejgil Laugesen Vorgod Skakklub 1000 -
1097 Jørgen Lauritsen Egedal-Jyllinge Skakklub 1000 -
1098 Johannes Lausen Herning Skakklub 1000 -
1099 Peter Loft Åbyhøj Skakklub 1000 -
1100 Jens Peter Møller Læseforeningens Skakklub 1000 -
1101 Jørgen Vestergård Nielsen Springeren Kolding 1000 -
1102 Poul Nielsen Odense Skakklub 1000 -
1103 Carl Jesper Pedersen Morsø Skakklub 1000 -
1104 Poul E. Pedersen Ejby Skakklub 1000 -
1105 Henning Petersen Herning Skakklub 1000 -
1106 Ida Rasmussen Helsingør Skakklub 1000 -
1107 Jens Roesgaard THY Skakklub 1000 -
1108 Flemming Sangild Herning Skakklub 1000 -
1109 Edward Schicker Herlev Skakklub 1000 -
1110 Kristen Sørensen Læseforeningens Skakklub 1000 -
1111 Stig Taxbøl Skovbo Skakklub 1000 -
1112 Fritz Tei THY Skakklub 1000 -
1113 Jens Thoisen Ishøj Skakklub 1000 -
1114 Ole Thrane Grenå Skakklub 1000 -
1115 Bjarne Chr. Toft Skakklubben Alssund 1000 -
1116 P. E. Aarøe Springeren Kolding - -
1117 Kurt Achen Damhus Skakklub - -
1118 Ole Berg Helsingør Skakklub - -
1119 Arvid Bjerring Skakklubben K41 - -
1120 Jens Eiler Bork Vejen Skakforening - -
1121 Nicolai Buhl Skakklubben af 1927, Ringsted - -
1122 Sven Caspersen Aalborg Skakforening af 1889 - -
1123 Karl Aage Christensen Nakskov Skakklub - -
1124 Karlo C Christensen Tønder Skakklub - -
1125 Erik Clausen Jerne Skakklub - -
1126 Hjarne Dyrsting Enkeltmedlem 1. HK - -
1127 Bent Frederickson Nakskov Skakklub - -
1128 Elvin Frosch Jerne Skakklub - -
1129 Leif Hansen Varde Skakklub - -
1130 Mark Havlund Enkeltmedlem 6. HK - -
1131 Jesper Hoffmeyer Skakforeningen ØBRO - -
1132 Jørn Iversen Randers Skakklub - -
1133 Benni Jacobsen Randers Skakklub - -
1134 Bent Jensen Viby Skakklub - -
1135 Hans Ewald Jensen Viby Skakklub - -
1136 Leif Bruno Jensen Skive Skakklub - -
1137 Ole Jensen Gråsten Skakklub - -
1138 Heinrich Jørgensen Korsør Skakklub - -
1139 Inger Brønd Jørgensen Kolding Skakklub - -
1140 Knud Jørgensen Skælskør Skakklub - -
1141 Alex Juel Damhus Skakklub - -
1142 Bjarne Kildeskov Hvidovre Skakklub - -
1143 Svend Kinch Nakskov Skakklub - -
1144 Steffen Kullberg Viby Skakklub - -
1145 Peter Lange Skælskør Skakklub - -
1146 Jesper Langkilde Hillerød Skakklub - -
1147 Poul Larsen Aalborg Skakforening af 1889 - -
1148 Flemming Reidl Madsen Hillerød Skakklub - -
1149 Kaj Madsen Skakklubben Centrum - -
1150 Bozidar Markovic Hillerød Skakklub - -
1151 Viggo Mårtensson Randers Skakklub - -
1152 Einar Mortensen Køge Skakklub - -
1153 Bent K. Nielsen Nørrebro Skakklub - -
1154 Leif Nielsen Nordre Skakklub - -
1155 Erling Paulsen Odense Skakklub - -
1156 Jørgen Pedersen Jerne Skakklub - -
1157 Villiam Pedersen Sæby Skakklub - -
1158 Hans Jørgen Petersen Greve Skakklub - -
1159 Preben Børge Petersen Bornholms Skakklub - -
1160 Reginaldo Pulli Frem Skakklub - -
1161 Habib Rahman Viby Skakklub - -
1162 Hans Rasmussen Viby Skakklub - -
1163 Kaj Rugholm Horsens Skakforening - -
1164 Johnny Schwartzlose Frederiksberg Skakforening - -
1165 Steen Simonsen Viby Skakklub - -
1166 Ivan Nørbæk Sørensen Holbæk Skakklub - -
1167 Peter Sørensen Kalundborg Skakklub - -
1168 Ole Kamp Sylvestersen Frederiksberg Skakforening - -
1169 Vagn Tovgård BMS Skak - -
1170 Freddy Wedel Løgumkloster Skakklub - -
Skakbladet
Dansk Skak Unions trykte medlemsblad. Det udkommer 6 gange om året.
Ratinglister
Senest opdaterede danske ratinglister pr. 01.04.2013, Elo-lister pr. 01.04.2013.