Spil skak online
på Skakserver.dk



























Skakspillere mellem 13 og 20 år

Vælg hovedkreds

Opdateringsdato: 2. april 2013

# Navn KlubRating ELO
1 Nils Grandelius Philidor 2596 -
2 Mads Andersen Skanderborg Skakklub 2483 2484
3 Bjørn Møller Ochsner Jetsmark Skakklub 2348 2347
4 Mads Hansen Frem Skakklub 2283 2301
5 Tobias Valentin Rostgaard BMS Skak 2274 2275
6 Martin Haubro BMS Skak 2168 2179
7 Kristian Seegert Skanderborg Skakklub 2107 2139
8 Rasmus Thøgersen Skive Skakklub 2063 1983
9 Mads-Holger Bang Jacobsen Bornholms Skakklub 2061 2050
10 Christian Furrer Sydøstfyn 2053 2073
11 Simon Pil Wilbrandt Frem Skakklub 2045 2069
12 Jens Albert Ramsdal Åbyhøj Skakklub 2017 2007
13 Lasse Simoni Nielsen Jetsmark Skakklub 1975 2010
14 Michael E. Vesterli BMS Skak 1974 2015
15 Tobias Ilsøe Jensen Frem Skakklub 1942 1926
16 Farzam Firooznia Skakklubben Evans 1918 1944
17 Jørgen Clausen Gråsten Skakklub 1916 1769
18 Christian Leerbæk Iversen Skakklubben Evans 1906 1876
19 Alexander Jessen Herning Skakklub 1905 1957
20 Casper Christensen BMS Skak 1901 1977
21 Viktor H. Nielsen Hvidovre Skakklub 1873 1839
22 Lasse Luther Jetsmark Skakklub 1868 1982
23 Emma Le Besq Frem Skakklub 1867 1773
24 Troels Bækgård Andersen Roskilde Skakklub 1852 1837
25 Simon Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub 1821 1844
26 Julius Mølvig Roskilde Skakklub 1819 1889
27 Jon Götz Capion BMS Skak 1818 1877
28 Nicklas Corneliussen Århus Skakklub/Skolerne 1818 1872
29 Andreas Jakobsen Nr.Åby Juniorskakklub 1818 -
30 Thea Nicolajsen Vejlby-Risskov Skakklub 1796 1759
31 Kristian Siegler Skakklubben Rokaden 1764 -
32 Rasmus Kvist Skive Skakklub 1743 1846
33 Freja Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1743 1682
34 Hjalte Skov Henningsson Skakforeningen ØBRO 1740 1841
35 Maria Aurora Ventila Skakklubben af 1968 1709 -
36 Bjarke Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub 1702 1741
37 Anders Gad Lauridsen Silkeborg Skakklub Af 1930 1699 1762
38 Peter Kristensen Silkeborg Skakklub Af 1930 1681 1887
39 Tor Kristian Joensen Viborg Skakklub 1678 1739
40 Morten Randrup Nielsen Jetsmark Skakklub 1666 -
41 Sebastian Hardt Løbner Vejen Skakforening 1663 -
42 Søren Christensen Frem Skakklub 1657 1772
43 Jeppe Nygård Samuelsen Allerød Skakklub 1653 1724
44 Christian Matico Jepsen Skakklubben Evans 1649 1680
45 Jonas Odgård Andersen Bornholms Skakklub 1646 -
46 Mihai Ursta Anghel Haslev Skakklub 1643 -
47 Alexander Torp Jørgensen Næstved Skakklub 1620 1679
48 Joachim Holm Knudsen Allerød Skakklub 1617 1730
49 Malte Hallgren Petersen Allerød Skakklub 1616 -
50 Oliver Hellum BMS Skak 1613 1742
51 Mathias Nielsen Sydøstfyn 1613 -
52 Emil Harndal Nr.Åby Juniorskakklub 1605 -
53 Andy S. Anker Bornholms Skakklub 1602 -
54 Mads Solvang Jensen Kjellerup Skakklub 1601 -
55 David Gutschenreiter Bov Skakklub 1566 -
56 Adam Blatchley Hansen Vejlby-Risskov Skakklub 1563 1597
57 Helene Breinholt Søndergaard Jetsmark Skakklub 1560 -
58 Simon Degnbol Ladefoged Ribe Skakklub 1552 -
59 Sebastian Gråbæk Gråsten Skakklub 1540 -
60 Frederik Borg Schweizer Skakklubben Evans 1534 1709
61 Martin Thimsen Nr.Åby Juniorskakklub 1532 -
62 Holger Danielsen BMS Skak 1524 -
63 Christoffer Højrup Grindsted Skakklub 1516 1650
64 Simon Thimsen Nr.Åby Juniorskakklub 1516 -
65 Amalie Heiring Lindestrøm Esbjerg Skakforening 1507 -
66 Jon Jacob Halling Hinnerup Skakklub 1473 -
67 Martin Fredsted Nielsen Aalborg Skakforening af 1889 1468 -
68 Max Neuendorf Bov Skakklub 1463 -
69 Kasper Skaarup Skakklubben af 1968 1461 -
70 Jens Erik N. Andersen Ringkøbing Skakklub 1440 -
71 Ellen Kakulidis Aalborg Skakforening af 1889 1434 1645
72 Lasse Emil Petersen Silkeborg Skakklub Af 1930 1428 -
73 Thomas Nielsen Frederiksberg Skakforening 1421 1628
74 Simon John Christoph Sørensen Skakklubben Evans 1417 -
75 Eldis Mahmutovic Skakklubben Evans 1399 -
76 Benjamin B. Nielsen Kjellerup Skakklub 1372 -
77 Phillip Adolf Præstø Skakklub 1371 -
78 Magnus Jørgensen Furesø Skakklub 1341 -
79 Ertugrul Ayhan Skakklubben af 1968 1330 -
80 Lasse Alexander Jensen Haslev Skakklub 1308 -
81 Andreas Vahl-Møller Midtfyns Skakklub 1301 -
82 Christian Madsen Ishøj Skakklub 1298 -
83 Christoffer Vinter Esbjerg Skakforening 1296 -
84 Oliver Thomas Glasscock Silkeborg Skakklub Af 1930 1292 -
85 Jacob Frederiksen Frem Skakklub 1289 -
86 Lau Toft Christoffersen Midtfyns Skakklub 1274 -
87 Sune Huus Hinnerup Skakklub 1261 -
88 Michael Alexandersen Poulsen BMS Skak 1260 -
89 Andreas Skriver Olsen Brønshøj Skakforening 1253 -
90 Carlos Faurby Skakklubben Alssund 1244 -
91 Nicolai Andresen Nr.Åby Juniorskakklub 1240 -
92 Mikkel Kofoed Petersen Allerød Skakklub 1234 -
93 Ethan Ara Skakklubben af 1968 1233 -
94 Andreas Hermansen Vejlby-Risskov Skakklub 1228 -
95 Emil Rasmussen Nr.Åby Juniorskakklub 1225 -
96 Rasmus Lind Pedersen Bornholms Skakklub 1223 -
97 Markus Strange Vordingborg Skakklub 1211 -
98 Daniel Nielsen Grenå Skakklub 1200 -
99 Jonas Nielsen Helle Skakklub 1165 -
100 Martin Lorenzen Tønder Skakklub 1163 -
101 Christoffer H. Pinderup Skakklubben Evans 1160 -
102 Phong van Nguyen Skakklubben af 1968 1156 -
103 Christoffer Kobberholm Vejlby Lemvig Skakklub 1152 -
104 Oliver Højegaard Larsen Bornholms Skakklub 1151 -
105 Mike Bahnsen Præstø Skakklub 1142 -
106 Marcus Allerup Bogh Skakforeningen ØBRO 1120 -
107 Katinka Holmboe Borregaard Skakforeningen Odysseus 1105 -
108 Gustav Pedersen Nr.Åby Juniorskakklub 1104 -
109 Kasper Frøstrup Knudsen Kjellerup Skakklub 1081 -
110 Anders Frederiksen Frem Skakklub 1078 -
111 Kasper Fibæk Schlosser Lyngby-Virum Skakklub 1078 -
112 Kristian Lorenzen Tønder Skakklub 1066 -
113 Jacob Kjær Nielsen Grindsted Skakklub 1065 -
114 Jacob Rudloff Amager Skakforening 1052 -
115 Christian M. Levinsen Jetsmark Skakklub 1049 -
116 Kristine Gejl Jørgensen Vojens Skakklub 1045 -
117 Rasmus Juhl Hansen Nr.Åby Juniorskakklub 1041 -
118 Alex Brunebjerg Nr.Åby Juniorskakklub 1039 -
119 Mads Lund-Petersen Gråsten Skakklub 1039 -
120 Anton Stockmarr Skakforeningen Caissa Gladsaxe 1036 -
121 Ninna Alexandersen Poulsen BMS Skak 1018 -
122 Justin Widebæk Jensen Præstø Skakklub 1003 -
123 Daniel Lamberth BMS Skak 1001 -
124 Martinus Baun Helle Skakklub 1000 -
125 Mikkel Bech Grindsted Skakklub 1000 -
126 Mathias Bogø Vordingborg Skakklub 1000 -
127 Janus Lindegaard Christiansen Amager Skakforening 1000 -
128 Orhan Galesic Odense Skakklub 1000 -
129 Simon Skovbak Graversen Syddjurs Skakklub 1000 -
130 Anders Johannsen Haslev Skakklub 1000 -
131 Philip Krøier Haderslev Skakklub 1000 -
132 Nicolaj C. Larsen Midtfyns Skakklub 1000 -
133 Emil Hesk Møller BMS Skak 1000 -
134 Danni Skinbjerg Sdr. Nærå Skekklub 1000 -
135 Viktor Schmidt Christensen Aars Nibe Skakklub - -
136 Troels Ulvedal Frederiksen Dianalund Skakklub - -
137 Emil Morsing Hansen Roskilde Skakklub - -
138 Lasse Holten-Møller Silkeborg Skakklub Af 1930 - -
139 Jeppe Hvarregaard Kærsig Jetsmark Skakklub - -
140 Andreas Kristian Kjeldsen Netmedlem U16 - -
141 Lukas Kristensen Dianalund Skakklub - -
142 Kasper Jul Lassen Ribe Skakklub - -
143 Jean-Luc Mustafa Vojens Skakklub - -
144 Jacob Nielsen Frederikssund Skakklub - -
145 Rene Pedersen Esbjerg Skakforening - -
146 Nicolay Prieur Aalborg Skakforening af 1889 - -
147 Alberte Sandager Køge Skakklub - -
Skakbladet
Dansk Skak Unions trykte medlemsblad. Det udkommer 6 gange om året.
Ratinglister
Senest opdaterede danske ratinglister pr. 01.04.2013, Elo-lister pr. 01.04.2013.