Spil skak online
på Skakserver.dk



























Skakspillere under 13 år

Vælg hovedkreds

Opdateringsdato: 2. april 2013

# Navn KlubRating ELO
1 Jesper Søndergård Thybo Skive Skakklub 2170 2091
2 Martin Percivaldi Hillerød Skakklub 2088 2097
3 Tobias Dreisler Skakklubben af 1968 1952 1908
4 Rauf Murtuzov Skakklubben Alssund 1932 1963
5 Bjarke Hautop Kristensen Sorø Skakklub 1856 1903
6 Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub 1769 1836
7 Filip Boe Olsen Viby Skakklub 1751 1667
8 Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak 1730 1820
9 Mathias Kejlstrup Simonsen Skakklubben Evans 1697 1776
10 Arunn Ananthan Skakklubben Evans 1682 1716
11 Alexander Le Besq Frem Skakklub 1591 1711
12 Niels Buster Krog Westh Åbyhøj Skakklub 1578 -
13 Lasse Ramsdal Åbyhøj Skakklub 1571 1517
14 Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakklubben K41 1569 1574
15 Johan Møller Ochsner Århus Skakklub/Skolerne 1550 1592
16 Magnus Mejlvang Bornholms Skakklub 1542 -
17 Samuel Peter Heine May Skakforeningen ØBRO 1541 1660
18 Johan Hardlei Skakklubben af 1968 1515 -
19 Jonas Bjerre Skanderborg Skakklub 1488 1692
20 Nicolai Kistrup BMS Skak 1488 1626
21 Mads Henneberg Hasager Hinnerup Skakklub 1485 -
22 Thomas Søndergaard Thybo Morsø Skakklub 1467 1492
23 Jeppe Brødsgaard Roskilde Skakklub 1439 -
24 Jacob Foged Christensen Frem Skakklub 1435 1567
25 Hans Jørgen Hansen Brønshøj Skakforening 1433 -
26 Jonas Bürgel Sindal Nielsen Jyderup Skakklub 1410 -
27 Mikkel Ramsdal Åbyhøj Skakklub 1384 -
28 Timmy Anker Bornholms Skakklub 1378 -
29 Ellen Winther Fredericia Skakklubben K41 1376 1516
30 Christian Sejersen Holstebro Skakklub 1373 -
31 Khang Nguyen Skakklubben af 1968 1337 -
32 Gabriel Gyaljen Skakforeningen ØBRO 1320 -
33 Jacob Kryger Dyekjær Enkeltmedlem 6. HK 1310 -
34 Peter Hoa Huy Dang Skakklubben af 1968 1307 -
35 Filip Martin Kierulf Hou Holm Viby Skakklub 1302 -
36 Peter F. Jensen Haslev Skakklub 1300 -
37 Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub 1294 -
38 Rasmus Wraae Nr.Åby Juniorskakklub 1281 -
39 Kaare Veng Basse Nr.Åby Juniorskakklub 1270 -
40 Villads Ussing Bojesen Skakforeningen ØBRO 1248 -
41 Simon L. Hansen Fredericia Skakforening 1246 -
42 Arthur Berg Skakforeningen Odysseus 1243 -
43 Aksel Buur Christensen Møn Skakklub 1223 -
44 Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub 1222 -
45 Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding 1214 -
46 Gustav Trærup Sorø Skakklub 1213 -
47 Mark Stenberg Christensen Præstø Skakklub 1202 -
48 Rasmus Salvig Skælskør Skakklub 1194 -
49 Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub 1185 -
50 Viktor Borg Schweizer Skakklubben Evans 1183 -
51 Bjørn Hebsgaard Nielsen Esbjerg Skakforening 1177 -
52 Emmet Smith Nørrebro Skakklub 1176 -
53 Michael Rosborg Germer Skakforeningen ØBRO 1165 -
54 Jacob Clausen Springeren Kolding 1164 -
55 Sverre Padkjær Gejl Springeren Kolding 1164 -
56 Emil Rimmer Petersen Skakklubben Evans 1163 -
57 Mette Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub 1161 -
58 Erik Buur Christensen Møn Skakklub 1158 -
59 Philip Frost Bornholms Skakklub 1157 -
60 Christian Samuelsen Skørping Skakklub 1155 -
61 Tommy Nguyen Skakklubben af 1968 1152 -
62 Josh Kallestrup Madsen Sydøstfyn 1134 -
63 Mads Kongstad Laugesen Skanderborg Skakklub 1133 -
64 Kasper Nissen Skakklubben af 1968 1132 -
65 Linnea Holmboe Borregaard Skakforeningen Odysseus 1131 -
66 Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 1968 1123 -
67 Charlotte Helsen Neerdal Skakforeningen Odysseus 1118 -
68 Alexander Graulund Skakforeningen Caissa Gladsaxe 1117 -
69 Jacob Qazizada Skakklubben af 1968 1117 -
70 Louis Bjerrum Christiansen Brønshøj Skakforening 1115 -
71 Oscar Koch-Müller BMS Skak 1113 -
72 Peter Tran Åbyhøj Skakklub 1103 -
73 Simon Andreasen Skakforeningen Odysseus 1099 -
74 Tobias Washeim Syddjurs Skakklub 1099 -
75 Oskar Mathiasen Syddjurs Skakklub 1097 -
76 Victor Koch-Müller BMS Skak 1096 -
77 Hauge Bang Jacobsen Bornholms Skakklub 1094 -
78 Janik Brunebjerg Nr.Åby Juniorskakklub 1093 -
79 Thea Veng Basse Nr.Åby Juniorskakklub 1092 -
80 Rasmus Brandt Pedersen Nr.Åby Juniorskakklub 1092 -
81 Emil Kriklywi Nr.Åby Juniorskakklub 1087 -
82 Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub 1085 -
83 Donald Brinch Greve Skakklub 1082 -
84 Mads Hansen Nr.Åby Juniorskakklub 1081 -
85 Antik Jakupi Skakklubben Evans 1081 -
86 Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub 1081 -
87 Marcus Christensen Skakklubben Evans 1075 -
88 Mathias Fløe Viborg Skakklub 1074 -
89 Mikkel Ravn Nyborg Skakklub 1072 -
90 Alexander Christensen Skakklubben Evans 1068 -
91 Ajanthan Veeravaqu Nyborg Skakklub 1065 -
92 Simon Amdi Herning Skakklub 1064 -
93 Sebastian Ladegård Kjellerup Skakklub 1064 -
94 Marcus Juul Nielsen Jyderup Skakklub 1061 -
95 Markus Andreas Baadsgaard Hillerød Skakklub 1055 -
96 Tobias Aagaard Hansen Frem Skakklub 1052 -
97 Tino O. Dam Bornholms Skakklub 1050 -
98 Anna Hedelykke Jensen Nordre Skakklub 1047 -
99 H kun Vestergaard Præstø Skakklub 1045 -
100 Kischieciro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1041 -
101 Markus Ellingsgaard Præstø Skakklub 1039 -
102 Oliver Østergård Skakforeningen Caissa Gladsaxe 1037 -
103 Mikala Høyerup BMS Skak 1036 -
104 Bastian Preisel Allerød Skakklub 1036 -
105 Gustav Haulrich Jyderup Skakklub 1034 -
106 Ninara Oraha Skakklubben af 1968 1031 -
107 Nick Gholami BMS Skak 1029 -
108 Magnus Merrild Herning Skakklub 1029 -
109 Niels Kjaer Oestergaard Nielse Haderslev Skakklub 1029 -
110 Silas Tram Lux Skørping Skakklub 1027 -
111 Erik Bue Joensen Viborg Skakklub 1025 -
112 Jeppe Esbjerg Skakforeningen Odysseus 1023 -
113 Jonathan Schwalbe Krogsgaard Skakklubben af 1968 1023 -
114 Asbjørn Klitgaard Allerød Skakklub 1018 -
115 Naya Winter Berggreen Hillerød Skakklub 1016 -
116 Anton Bryder Skanderborg Skakklub 1016 -
117 Benedicte Kistrup BMS Skak 1016 -
118 Mathias Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1016 -
119 Tor Andersen Møn Skakklub 1014 -
120 Kasper Fredenslund Ringkøbing Skakklub 1014 -
121 Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub 1010 -
122 August Schou Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1007 -
123 Jonas Abildgaard Skakforeningen Odysseus 1000 -
124 Thomas Andersen Skørping Skakklub 1000 -
125 Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening 1000 -
126 Mikkel Astrup Greve Skakklub 1000 -
127 Thomas Brandt Skakforeningen Odysseus 1000 -
128 Frederik Brygger Caravella Tårnby Skakklub 1000 -
129 William Christensen Skakklubben Evans 1000 -
130 William Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub 1000 -
131 Lotte Zsigri Dyndgaard Nørrebro Skakklub 1000 -
132 Jonas Ellingsgaard Præstø Skakklub 1000 -
133 Kathrine Eskildsen Skørping Skakklub 1000 -
134 Nukia Fitzgerald Skørping Skakklub 1000 -
135 Frederik Fjellerad Fredericia Skakforening 1000 -
136 Kathrine Fredenslund Ringkøbing Skakklub 1000 -
137 Nikki Frederiksen BMS Skak 1000 -
138 Bror Felix Padkjær Gejl Springeren Kolding 1000 -
139 Marius Glytner Tårnby Skakklub 1000 -
140 Jacob Graves Viborg Skakklub 1000 -
141 Frederik W. Hansen Greve Skakklub 1000 -
142 Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub 1000 -
143 Martin Emil Hansen Møn Skakklub 1000 -
144 Victor Hansen Hillerød Skakklub 1000 -
145 Frida Harndahl Nr.Åby Juniorskakklub 1000 -
146 Arn Holland Nørrebro Skakklub 1000 -
147 Andreas Johan Toft Holm BMS Skak 1000 -
148 Alexander Hornshøj Hillerød Skakklub 1000 -
149 Silas Høyerup Enkeltmedlem 1. HK 1000 -
150 Daniel Isbrand Amager Skakforening 1000 -
151 Karl Øager Jensen Møn Skakklub 1000 -
152 Lucas Jensen Sdr. Nærå Skekklub 1000 -
153 Mads Nørgaard Jensen Skørping Skakklub 1000 -
154 Maja Agermose Jensen Nr.Åby Juniorskakklub 1000 -
155 Mathias Scheeres Jensen Skørping Skakklub 1000 -
156 Peter Emil Kudsk Jensen Allerød Skakklub 1000 -
157 Thais Aarslev Jensen Korning Skakklub 1000 -
158 Frederik Jeppesen Præstø Skakklub 1000 -
159 Sanschiro Kræmmer Nørrebro Skakklub 1000 -
160 Mikkel Thor Kristiansen Skørping Skakklub 1000 -
161 Benjamin Holsko Larsen Åbyhøj Skakklub 1000 -
162 Elias Aggergaard Larsen Tåstrup Skakforening 1000 -
163 Sebastian Larsen Præstø Skakklub 1000 -
164 David Xinlong Lin Præstø Skakklub 1000 -
165 Magnus Boutrup Lyngby Allerød Skakklub 1000 -
166 Caterina Wul Micalizio Springeren Kolding 1000 -
167 Elisabeth Mechlenburg Møller Enkeltmedlem 3. HK 1000 -
168 Victor Visti Muff Hillerød Skakklub 1000 -
169 Eskild Nielsen Esbjerg Skakforening 1000 -
170 Jacob Klindt Nielsen Kjellerup Skakklub 1000 -
171 Sara Bürgel Sindal Nielsen Jyderup Skakklub 1000 -
172 Daniel André Nybo Jyderup Skakklub 1000 -
173 Matti Emil Ott Møn Skakklub 1000 -
174 Arman Emil Mohamed Rahim Tåstrup Skakforening 1000 -
175 Emil Vibe Raunstrup Skørping Skakklub 1000 -
176 Christoffer Reumert Ruhnau Allerød Skakklub 1000 -
177 Kasper Holm Sand Kjellerup Skakklub 1000 -
178 Sandra Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub 1000 -
179 Artur Stefirta BMS Skak 1000 -
180 Daniel Stefirta BMS Skak 1000 -
181 Filip Struijk Skørping Skakklub 1000 -
182 Daniel Uweis BMS Skak 1000 -
183 Villiam Vestergaard Præstø Skakklub 1000 -
184 Oliver Watts BMS Skak 1000 -
185 Victor Westerlin Skakforeningen Caissa Gladsaxe 1000 -
186 Asger Wulf Skakforeningen Odysseus 1000 -
187 Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 1930 - -
188 Elias Ottar Alstrup Roskilde Skakklub - -
189 Magnus Kehl Andersen Maribo Skakklub - -
190 Mathias Kaa Andersen BMS Skak - -
191 Morten Nørregaard Andersen Silkeborg Skakklub Af 1930 - -
192 Birkir Valur Andreason Amager Skakforening - -
193 Valdemar Damgaard Baagøe Skakforeningen Odysseus - -
194 Kavini Bandara BMS Skak - -
195 Ravindu Bandara BMS Skak - -
196 Nicolai Breusch Netmedlem U16 - -
197 Lucas Lund Broz Skakklubben K41 - -
198 Daniel Bruun Ribe Skakklub - -
199 Mikkel Ørsted Buch-Hansen Skakforeningen ØBRO - -
200 Mads Dybdal Cajar BMS Skak - -
201 Simon Christensen Nørrebro Skakklub - -
202 Tobias Gertz Christensen Amager Skakforening - -
203 Francesca Crawford Skakklubben Nordkalotten - -
204 Sophia Crawford Skakklubben Nordkalotten - -
205 William Peter Rask Crawford Skakklubben Nordkalotten - -
206 Morten Hoang Dang Skakklubben af 1968 - -
207 Belma Duzel Esbjerg Skakforening - -
208 Hana Duzel Esbjerg Skakforening - -
209 Asger Dyregaard Hillerød Skakklub - -
210 Magnus Ebdrup Aars Nibe Skakklub - -
211 Malte Ebdrup Aars Nibe Skakklub - -
212 Gustav Egebjerg-Møller Allerød Skakklub - -
213 Andreas Emil Lockmann Eggersen Roskilde Skakklub - -
214 Daniel Egholm Silkeborg Skakklub Af 1930 - -
215 Rasmus C. Wendelboe Ejsing Frederikssund Skakklub - -
216 Silas Ekholm Aars Nibe Skakklub - -
217 Katrine Eskildsen Netmedlem U16 - -
218 Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening - -
219 Frederik Felding Allerød Skakklub - -
220 David Foy Greve Skakklub - -
221 Gustav Funk Silkeborg Skakklub Af 1930 - -
222 Ian Giles Skakforeningen ØBRO - -
223 Bertram Tiust Gotved Skakforeningen Odysseus - -
224 Victor Graves Viborg Skakklub - -
225 Johan Zacho Gronhoj Skanderborg Skakklub - -
226 Niclas Grøndal Allerød Skakklub - -
227 Dorian Gutschenreiter Bov Skakklub - -
228 Daniel Suwat Hansen Kjellerup Skakklub - -
229 Ivan Hansen Hillerød Skakklub - -
230 Nickolai Emil Hansen Frederikssund Skakklub - -
231 Rasmus Hansen Esbjerg Skakforening - -
232 Christian Storm Hansgaard Ribe Skakklub - -
233 Tobias Henriksen Frederiksværk Skakklub - -
234 Daniel Herping Silkeborg Skakklub Af 1930 - -
235 Asbjørn Heshe Roskilde Skakklub - -
236 Viggo Rask Hjortkjær Lyngby-Virum Skakklub - -
237 Ivan Ichtchenko Amager Skakforening - -
238 Silas Smed Iversen Møn Skakklub - -
239 Mikkel Manosri Jacobsen Netmedlem U16 - -
240 Hjalte Krogh Jakobsen Jyderup Skakklub - -
241 Emanuel Philip Konrad Jankvist Roskilde Skakklub - -
242 Emil Hedegaard Jensen Lyngby-Virum Skakklub - -
243 Kristian Jensen Aars Nibe Skakklub - -
244 Mikkel Jensen Jyderup Skakklub - -
245 Oscar Fink Jensen Esbjerg Skakforening - -
246 Per Jensen Netmedlem U16 - -
247 Urban Jensen BMS Skak - -
248 Louis Møller Johannesen Skakforeningen ØBRO - -
249 Lewis Aron Johnson Skakklubben Nordkalotten - -
250 Haldan Kesselbæk Springeren Kolding - -
251 Alekxander Bom Kjerbo Silkeborg Skakklub Af 1930 - -
252 Mie Knudsen Møn Skakklub - -
253 Victor Kramp Skakforeningen ØBRO - -
254 Kasper Schmidt Krongaard Haderslev Skakklub - -
255 Mikkel Ladegaard Amager Skakforening - -
256 Simon Lambert BMS Skak - -
257 Alexander Ryge Larsen Kjellerup Skakklub - -
258 Christoffer Ryge Larsen Kjellerup Skakklub - -
259 Gabriel Larsen Skakklubben Rokaden - -
260 Mark Larsen Brønshøj Skakforening - -
261 Simon Z. Larsen Roskilde Skakklub - -
262 Thomas Cheng Xiao Larsen Tåstrup Skakforening - -
263 Benjamin B. Lassen Amager Skakforening - -
264 Simon Mohr Levisen Jetsmark Skakklub - -
265 Letizia Jane Lind BMS Skak - -
266 Philip Lønborg Møn Skakklub - -
267 Victor E. Luke Skakforeningen ØBRO - -
268 Asger Lysgaard Maarup Esbjerg Skakforening - -
269 Mads Lysgaard Maarup Esbjerg Skakforening - -
270 Harald Mackeprang Amager Skakforening - -
271 Anders Hørby Madsen Lyngby-Virum Skakklub - -
272 Laurits Madsen Roskilde Skakklub - -
273 Sigurd Ruben Hav Madsen Skakforeningen ØBRO - -
274 Valdemar Marager Allerød Skakklub - -
275 Jonathan Meyer Roskilde Skakklub - -
276 Axel Meyland-Andersen Skakforeningen ØBRO - -
277 Hannah Mikkelsen Allerød Skakklub - -
278 Kasper Løth Mikkelsen Tåstrup Skakforening - -
279 Lukas Asger Modest Lyngby-Virum Skakklub - -
280 Viktor Nave Møbius Kjellerup Skakklub - -
281 Emil Mørkehøj Møller Skakklubben K41 - -
282 Rasmus Mørch Hillerød Skakklub - -
283 Alexander Elbæk Nielsen Haslev Skakklub - -
284 Alfred Leth Nielsen BMS Skak - -
285 Lucas Bürgel Sindal Nielsen Jyderup Skakklub - -
286 Magnus Egedal Nielsen Silkeborg Skakklub Af 1930 - -
287 Marie Nielsen Esbjerg Skakforening - -
288 Signe Nielsen BMS Skak - -
289 Tobias Nielsen Lyngby-Virum Skakklub - -
290 Tor Nielsson Hillerød Skakklub - -
291 Ester Møller Nyborg Hillerød Skakklub - -
292 Christian Nygaard Kjellerup Skakklub - -
293 Johann Frederik Matzke Olesen Skakklubben Nordkalotten - -
294 Frederik Braun Olsen Lyngby-Virum Skakklub - -
295 Cecilie Ostenfeldt Allerød Skakklub - -
296 Martin Pallesen Silkeborg Skakklub Af 1930 - -
297 Albert Steen Petersen Møn Skakklub - -
298 Patricia Petersen Nørrebro Skakklub - -
299 Adam Pildal Amager Skakforening - -
300 Lucas Skjoldborg Poulsen Hillerød Skakklub - -
301 Victor Poulsen Silkeborg Skakklub Af 1930 - -
302 Adria Puig Skakforeningen ØBRO - -
303 Sarujan Ranganathan Aars Nibe Skakklub - -
304 Shampujan Ranganathan Aars Nibe Skakklub - -
305 Jacob W. Rasmussen BMS Skak - -
306 Holger Rindel-Rasmussen Allerød Skakklub - -
307 Nikolaj Rønaa Aars Nibe Skakklub - -
308 Sebastian Saaby-Lamer Amager Skakforening - -
309 Mathias Scholtz Frederikssund Skakklub - -
310 Afina Seidova Allerød Skakklub - -
311 Arosan Sivabalaa Skakklubben Rokaden - -
312 Ashvikan Sivabalaa Skakklubben Rokaden - -
313 Mikkel Skjødt Hillerød Skakklub - -
314 Mathilde Skousen Nr.Åby Juniorskakklub - -
315 Nicklas Pagh Sørensen Viborg Skakklub - -
316 Malthe Steigerwald Møn Skakklub - -
317 Mikkel Storgaard Allerød Skakklub - -
318 Mathias Byrk Størner Skakklubben K41 - -
319 Sylvester Strøm Nørrebro Skakklub - -
320 Rasmus Svendsen BMS Skak - -
321 Uffe Tauman Ribe Skakklub - -
322 Amalie Tissera BMS Skak - -
323 Melanie Tissera BMS Skak - -
324 David Tran Odense Skakklub - -
325 Jimmy Tran Odense Skakklub - -
326 Emil Kaare Treppendahl Skakforeningen Odysseus - -
327 Robin Uusen Skakforeningen ØBRO - -
328 Elisabeth Uweis BMS Skak - -
329 Niclas Vestergaard Brønshøj Skakforening - -
330 Sylvester Weng-Harrebye Nørrebro Skakklub - -
Skakbladet
Dansk Skak Unions trykte medlemsblad. Det udkommer 6 gange om året.
Ratinglister
Senest opdaterede danske ratinglister pr. 01.04.2013, Elo-lister pr. 01.04.2013.