Spil skak online
på Skakserver.dk


























Individuelle resultater - Eliterækken

1

 Aarhus/Skolerne

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

2

 18  9  4  14  15  
  1  Jan Sørensen  ½  1  1  0  ½  ½  3½
  2  Rasmus Skytte  1  ½  1  0  ½  ½  3½
  3  Mads Boe Olsen  1  1  1  ½  ½  0  4
  4  Bo Jacobsen  1  ½  1  1  1  ½  5
  Holdresultat  3½  3  4  1½  2½  1½  16
 

 

2

 Bov

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

1

 13  3  17  8 10   
  1  Frank Schwarz  ½  1  ½  1  1  0  4
  2  Harmut Klemmt  0  1  0  ½  1  1  3½
  3  Mogens Grete  0  0  0  0  0  0  0
  4  Svend E. Kramer  0  0  ½  1  1  ½  3
  Holdresultat  ½  2  1  2½  3  1½  10½
 

 

3  Maribo

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

4

 7  2  12  17  8  
  1  Henning Nielsen  0  0  ½  0  1  0  1½
  2  Claus Hansen  1  ½  1  0  1  0  3½
  3  Henrik S. Jensen  0  0  1  ½  0  0  1½
  4  John Kristensen  ½  0  ½  1  1  1  3½
  Holdresultat  1½  ½  3  1  3  1  10
 

 

4  Næstved

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

3

 14  16  1  18  7  
  1  Mikkel Antonsen  1  1  1  1  ½  1  5½
  2  Brian J. Jørgensen  0  1  0  1  ½  1  3½
  3  Niels Linde Olsen  1  1  0  ½  0  0  2½
  4  Martin Hansen  ½  0  1  0  0  ½  2
  R  Flemming Preuss              
  Holdresultat  2½  3  2  2½  1  2½  13½
 

 

5  Frem

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

6

 9  15  10  13  11  
  1  Ellen Hagesætter  1  ½  0  ½  ½  0  2½
  2  Alf R. Andersen  1  ½  0  0  1  1  3½
  3  Mads Bilde Svendsen  0  0  0  1  1  ½  2½
  4  Stefan Wiecker  1  ½  1  0  1  1  4½
  Holdresultat  3  1½  1  1½  3½  2½  13
 

 

6

 Furesø

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

5

 15  17  8  12  9  
  1  Mikkel Strange  -  0  0  1  1  0  2
  2  Kasper Wilken Damm  0  0  -  ½  -  1  1½
  3  Søren Bogø  0  0  1  -  0  0  1
  4  Peter Thorsbro  1  1  1  1  0  -  4
     Klaus Nielsen  1    ½  1  ½  ½  3½
  Holdresultat  2  1  2½  3½  1½  1½  12
 

 

7  K41

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

8

 3  18  9  16  4  
  1  Roland Greger  0  1  0  ½  0  0  1½
  2  Casper Rasmussen  1  ½  ½  1  1  0  4
  3  Karsten Larsen  0  1  0  1  0  1  3
  4  Flovin Næs  1  1  ½  ½  1  ½  4½
  Holdresultat  2  3½  1  3  2  1½  13
 

 

8  Nørresundby

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

7

 12  14  6  2  3  
  1  Jakob Aabling Thomsen  1  0  0  0  0  1  2
  2  Jens Jørgen Christensen  0  1  0  ½  0  1  2½
  3  John B. Nielsen  1  0  ½  0  1  1  3½
  4  Poul Erik N. Olsen  0  1  0  0  0  0  1
  Holdresultat  2  2  ½  ½  1  3  9
 

 

9  Nordkalotten

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

10

 5  1  7  11  6  
  1  Stellan Brynell  ½  ½  0  ½  1  1  3½
  2  Kåre Kristensen  1  ½  0  0  ½  0  2
  3  Esben Ejsing  1  1  0  0  1  1  4
  4  Peter Jakobsen  1  ½  0  ½  ½  ½  3
  Holdresultat  3½  2½  0  1  3  2½  12½
 

 

10  Evans

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

9

 17  11  5  15  2  
  1  Kim Skaaning  ½  0  0  ½  0  1  2
  2  Per Skjoldager  -  -  -  -  -  -  
  3  Niels Bindzus  0  1  1  1  0  0  3 
  4  Preben Sørensen  0  1  ½  0  0  1  2½
  R  Lars D. Sørensen  0  1  1  1  0  ½  3½
  Holdresultat  ½  3  2½  2½  0  2½  11
 

 

11

 Sydøstfyn

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

12

 16  10 13  9  5  
  1  Steffen Pedersen  1  ½  1  0  0  1  3½
  2  Niels Peter Nielsen  0  0  0  1  ½  0  1½
  3  Arne Andersen  1  ½  ½  1  0  ½  3½
  4  Kris Munk  ½  0  0  1  ½  0  2
  Holdresultat  2½  1  1½  3  1  1½  10½
 

 

12  Læseforeningen

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

11

 8  13  3  6 16   
  1  Carsten Bank Friis  0  1  ½  1  0  ½  3
  2  Peter Chr. Grau  1  0  0  1  1  0  3
  3  Christian Furrer  0  1  ½  ½  1  0  3
  4  Johnny H. Johansen  ½  0  1  ½  ½  0  2½
  Holdresultat  1½  2  2  3  2½  ½  11½
 

 

13  Viborg 2

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

14

 2  12 11  5  17  
  1  Søren Ejdum  0  0  ½  1  ½  ½  2½
  2  Claus Rossen  ½  0  1  0  0  0  1½
  3  Jes Harholm  ½  1  ½  0  0  1  3
  4  Thomas H. Pedersen  0  1  0  0  0  1  2
  Holdresultat  1  2  2  1  ½  2½  9
 

 

14  Viborg 1

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

13

 4  8  15  1  18  
  1  J.O. Fries Nielsen  1  0  1  1  ½  ½  4
  2  N.J. Fries Nielsen  ½  0  1  ½  ½  ½  3
  3  Allan Holst  ½  0  ½  1  ½  0  2½
  4  Olav D. Larsen  1  1  1  ½  0  1  4½
  Holdresultat  3  1  3½  3  1½  2  14
 

 

15  SK1968

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

16

 6  5 14 10  1  
  1  Lars Hansen  0  1  1  0  1  ½  3½
  2  Magnus Lindfeldt  ½  1  1  ½  1  ½  4½
  3  Jens Riis  0  1  1  0  1  1  4
  4  Steffen Cordes  1  0  0  ½  1  ½  3
  Holdresultat  1½  3  3  1  4  2½  15
 

 

16  Esbjerg

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

15

 11  4  18  7  12  
  1  Ove W. Hartvig  1  ½  0  0  1  ½  3
  2  Gunnar Pedersen  ½  1  1  1  0  1  4½
  3  Torsten Lindstrøm  1  ½  1  1  1  1  5½
  4  Henrik T. Jensen  0  1  0  0  -  -  1
  R  P.F. Fries Nielsen          0  1  1
  Holdresultat  2½  3  2  2  2  3½  15
 

 

17  Haderslev

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

18

 10  6  2  3  13  
  1  Allan S. Hermannsen  0  1  1  0  0  ½  2½
  2  Allan Hye  0  0  0  ½  0  1  1½
  3  Claus Mogensen  0  0  0  1  1  0  2
  4  Gert C. Jönk  0  0  ½  0  0  0  ½
  Holdresultat  0 1½   1½  1  1½  6½
 

 

18  Brønshøj

1

2

3

4

5

6

Total
  Modstanderhold

17

 1  7  16  4  14  
  1  Thorbjørn Bromann  -  0  1  1  ½  ½  3
  2  Carsten Høi  1  ½  ½  -  ½  ½  3
  3  Jacob Carstensen  1  -  1  0  1  -  3
  4  David Bekker Jensen  1  0  ½  0  -  1  2½
  R  Nikolai Palm  1 ½  -  1  1  0  3½
  Holdresultat  4  1  3  2  3  2  15
 
Skakbladet
Dansk Skak Unions trykte medlemsblad. Det udkommer 6 gange om året.
Ratinglister
Senest opdaterede danske ratinglister pr. 01.04.2013, Elo-lister pr. 01.04.2013.