Spil skak online
på Skakserver.dk



























Drenge født 1998 eller senere (U20)

Vælg hovedkreds

Opdateringsdato: 2. april 2013

# Navn KlubFødeÃ¥rRating ELO
1 Jesper Søndergård Thybo Skive Skakklub1999 2170 2091
2 Martin Percivaldi Hillerød Skakklub1999 2088 2097
3 Tobias Dreisler Skakklubben af 19682000 1952 1908
4 Rauf Murtuzov Skakklubben Alssund2002 1932 1963
5 Bjarke Hautop Kristensen Sorø Skakklub2000 1856 1903
6 Troels Bækgård Andersen Roskilde Skakklub1998 1852 1837
7 Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub2000 1769 1836
8 Filip Boe Olsen Viby Skakklub2003 1751 1667
9 Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak1999 1730 1820
10 Bjarke Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub1998 1702 1741
11 Mathias Kejlstrup Simonsen Skakklubben Evans1999 1697 1776
12 Arunn Ananthan Skakklubben Evans2001 1682 1716
13 Tor Kristian Joensen Viborg Skakklub1998 1678 1739
14 Mihai Ursta Anghel Haslev Skakklub1998 1643 -
15 Oliver Hellum BMS Skak1998 1613 1742
16 Alexander Le Besq Frem Skakklub2000 1591 1711
17 Niels Buster Krog Westh Åbyhøj Skakklub2000 1578 -
18 Lasse Ramsdal Åbyhøj Skakklub2001 1571 1517
19 Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakklubben K411999 1569 1574
20 Johan Møller Ochsner Århus Skakklub/Skolerne2001 1550 1592
21 Magnus Mejlvang Bornholms Skakklub1999 1542 -
22 Samuel Peter Heine May Skakforeningen ØBRO2000 1541 1660
23 Frederik Borg Schweizer Skakklubben Evans1998 1534 1709
24 Johan Hardlei Skakklubben af 19682000 1515 -
25 Jonas Bjerre Skanderborg Skakklub2004 1488 1692
26 Nicolai Kistrup BMS Skak2002 1488 1626
27 Mads Henneberg Hasager Hinnerup Skakklub2003 1485 -
28 Thomas Søndergaard Thybo Morsø Skakklub2002 1467 1492
29 Kasper Skaarup Skakklubben af 19681998 1461 -
30 Jeppe Brødsgaard Roskilde Skakklub1999 1439 -
31 Jacob Foged Christensen Frem Skakklub2001 1435 1567
32 Hans Jørgen Hansen Brønshøj Skakforening2000 1433 -
33 Jonas Bürgel Sindal Nielsen Jyderup Skakklub2000 1410 -
34 Mikkel Ramsdal Åbyhøj Skakklub1999 1384 -
35 Timmy Anker Bornholms Skakklub1999 1378 -
36 Christian Sejersen Holstebro Skakklub1999 1373 -
37 Khang Nguyen Skakklubben af 19682000 1337 -
38 Ertugrul Ayhan Skakklubben af 19681998 1330 -
39 Gabriel Gyaljen Skakforeningen ØBRO2000 1320 -
40 Jacob Kryger Dyekjær Enkeltmedlem 6. HK2002 1310 -
41 Peter Hoa Huy Dang Skakklubben af 19681999 1307 -
42 Filip Martin Kierulf Hou Holm Viby Skakklub2002 1302 -
43 Peter F. Jensen Haslev Skakklub1999 1300 -
44 Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub2002 1294 -
45 Rasmus Wraae Nr.Åby Juniorskakklub2000 1281 -
46 Lau Toft Christoffersen Midtfyns Skakklub1998 1274 -
47 Kaare Veng Basse Nr.Åby Juniorskakklub2000 1270 -
48 Michael Alexandersen Poulsen BMS Skak1998 1260 -
49 Villads Ussing Bojesen Skakforeningen ØBRO1999 1248 -
50 Simon L. Hansen Fredericia Skakforening2000 1246 -
51 Arthur Berg Skakforeningen Odysseus2001 1243 -
52 Ethan Ara Skakklubben af 19681998 1233 -
53 Aksel Buur Christensen Møn Skakklub1999 1223 -
54 Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub2003 1222 -
55 Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding2002 1214 -
56 Gustav Trærup Sorø Skakklub2002 1213 -
57 Mark Stenberg Christensen Præstø Skakklub2000 1202 -
58 Rasmus Salvig Skælskør Skakklub1999 1194 -
59 Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub2002 1185 -
60 Viktor Borg Schweizer Skakklubben Evans1999 1183 -
61 Bjørn Hebsgaard Nielsen Esbjerg Skakforening2000 1177 -
62 Emmet Smith Nørrebro Skakklub2000 1176 -
63 Michael Rosborg Germer Skakforeningen ØBRO2002 1165 -
64 Jacob Clausen Springeren Kolding2001 1164 -
65 Sverre Padkjær Gejl Springeren Kolding2002 1164 -
66 Martin Lorenzen Tønder Skakklub1998 1163 -
67 Emil Rimmer Petersen Skakklubben Evans2000 1163 -
68 Erik Buur Christensen Møn Skakklub2001 1158 -
69 Philip Frost Bornholms Skakklub2001 1157 -
70 Christian Samuelsen Skørping Skakklub2001 1155 -
71 Tommy Nguyen Skakklubben af 19682002 1152 -
72 Christoffer Kobberholm Vejlby Lemvig Skakklub1998 1152 -
73 Josh Kallestrup Madsen Sydøstfyn1999 1134 -
74 Mads Kongstad Laugesen Skanderborg Skakklub1999 1133 -
75 Kasper Nissen Skakklubben af 19682001 1132 -
76 Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 19682002 1123 -
77 Marcus Allerup Bogh Skakforeningen ØBRO1998 1120 -
78 Alexander Graulund Skakforeningen Caissa Gladsaxe1999 1117 -
79 Jacob Qazizada Skakklubben af 19681999 1117 -
80 Louis Bjerrum Christiansen Brønshøj Skakforening2000 1115 -
81 Oscar Koch-Müller BMS Skak2004 1113 -
82 Peter Tran Åbyhøj Skakklub2000 1103 -
83 Simon Andreasen Skakforeningen Odysseus2001 1099 -
84 Tobias Washeim Syddjurs Skakklub2000 1099 -
85 Oskar Mathiasen Syddjurs Skakklub2000 1097 -
86 Victor Koch-Müller BMS Skak2001 1096 -
87 Hauge Bang Jacobsen Bornholms Skakklub2002 1094 -
88 Janik Brunebjerg Nr.Åby Juniorskakklub2001 1093 -
89 Rasmus Brandt Pedersen Nr.Åby Juniorskakklub2000 1092 -
90 Emil Kriklywi Nr.Åby Juniorskakklub2000 1087 -
91 Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub2003 1085 -
92 Donald Brinch Greve Skakklub2003 1082 -
93 Mads Hansen Nr.Åby Juniorskakklub1999 1081 -
94 Antik Jakupi Skakklubben Evans2000 1081 -
95 Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub2003 1081 -
96 Marcus Christensen Skakklubben Evans1999 1075 -
97 Mathias Fløe Viborg Skakklub1999 1074 -
98 Mikkel Ravn Nyborg Skakklub1999 1072 -
99 Alexander Christensen Skakklubben Evans2001 1068 -
100 Kristian Lorenzen Tønder Skakklub1998 1066 -
101 Ajanthan Veeravaqu Nyborg Skakklub1999 1065 -
102 Simon Amdi Herning Skakklub1999 1064 -
103 Sebastian Ladegård Kjellerup Skakklub2003 1064 -
104 Marcus Juul Nielsen Jyderup Skakklub2001 1061 -
105 Markus Andreas Baadsgaard Hillerød Skakklub2003 1055 -
106 Tobias Aagaard Hansen Frem Skakklub2002 1052 -
107 Tino O. Dam Bornholms Skakklub2000 1050 -
108 H kun Vestergaard Præstø Skakklub2002 1045 -
109 Kischieciro Kræmmer Nørrebro Skakklub2004 1041 -
110 Alex Brunebjerg Nr.Åby Juniorskakklub1998 1039 -
111 Markus Ellingsgaard Præstø Skakklub1999 1039 -
112 Mads Lund-Petersen Gråsten Skakklub1998 1039 -
113 Oliver Østergård Skakforeningen Caissa Gladsaxe2000 1037 -
114 Bastian Preisel Allerød Skakklub1999 1036 -
115 Gustav Haulrich Jyderup Skakklub2001 1034 -
116 Nick Gholami BMS Skak2003 1029 -
117 Magnus Merrild Herning Skakklub2001 1029 -
118 Niels Kjaer Oestergaard Nielse Haderslev Skakklub2002 1029 -
119 Silas Tram Lux Skørping Skakklub2004 1027 -
120 Erik Bue Joensen Viborg Skakklub2003 1025 -
121 Jeppe Esbjerg Skakforeningen Odysseus2001 1023 -
122 Jonathan Schwalbe Krogsgaard Skakklubben af 19681999 1023 -
123 Asbjørn Klitgaard Allerød Skakklub2004 1018 -
124 Anton Bryder Skanderborg Skakklub2003 1016 -
125 Mathias Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub2000 1016 -
126 Tor Andersen Møn Skakklub2002 1014 -
127 Kasper Fredenslund Ringkøbing Skakklub2000 1014 -
128 Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub2002 1010 -
129 August Schou Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub2000 1007 -
130 Justin Widebæk Jensen Præstø Skakklub1998 1003 -
131 Daniel Lamberth BMS Skak1998 1001 -
132 Jonas Abildgaard Skakforeningen Odysseus2004 1000 -
133 Thomas Andersen Skørping Skakklub2002 1000 -
134 Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening2002 1000 -
135 Mikkel Astrup Greve Skakklub2002 1000 -
136 Mikkel Bech Grindsted Skakklub1998 1000 -
137 Thomas Brandt Skakforeningen Odysseus2000 1000 -
138 Frederik Brygger Caravella Tårnby Skakklub2001 1000 -
139 William Christensen Skakklubben Evans2002 1000 -
140 William Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub2005 1000 -
141 Janus Lindegaard Christiansen Amager Skakforening1998 1000 -
142 Jonas Ellingsgaard Præstø Skakklub2001 1000 -
143 Kathrine Eskildsen Skørping Skakklub2001 1000 -
144 Nukia Fitzgerald Skørping Skakklub1999 1000 -
145 Frederik Fjellerad Fredericia Skakforening2000 1000 -
146 Nikki Frederiksen BMS Skak2001 1000 -
147 Bror Felix Padkjær Gejl Springeren Kolding2004 1000 -
148 Marius Glytner Tårnby Skakklub2000 1000 -
149 Jacob Graves Viborg Skakklub2003 1000 -
150 Frederik W. Hansen Greve Skakklub2000 1000 -
151 Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub2005 1000 -
152 Martin Emil Hansen Møn Skakklub2001 1000 -
153 Victor Hansen Hillerød Skakklub2002 1000 -
154 Arn Holland Nørrebro Skakklub2004 1000 -
155 Andreas Johan Toft Holm BMS Skak2000 1000 -
156 Alexander Hornshøj Hillerød Skakklub2002 1000 -
157 Silas Høyerup Enkeltmedlem 1. HK2005 1000 -
158 Daniel Isbrand Amager Skakforening1999 1000 -
159 Karl Øager Jensen Møn Skakklub2001 1000 -
160 Lucas Jensen Sdr. Nærå Skekklub1999 1000 -
161 Mads Nørgaard Jensen Skørping Skakklub2004 1000 -
162 Mathias Scheeres Jensen Skørping Skakklub2000 1000 -
163 Peter Emil Kudsk Jensen Allerød Skakklub2001 1000 -
164 Thais Aarslev Jensen Korning Skakklub1999 1000 -
165 Frederik Jeppesen Præstø Skakklub2003 1000 -
166 Sanschiro Kræmmer Nørrebro Skakklub2002 1000 -
167 Mikkel Thor Kristiansen Skørping Skakklub2000 1000 -
168 Benjamin Holsko Larsen Åbyhøj Skakklub1999 1000 -
169 Elias Aggergaard Larsen Tåstrup Skakforening2003 1000 -
170 Sebastian Larsen Præstø Skakklub2001 1000 -
171 David Xinlong Lin Præstø Skakklub2000 1000 -
172 Magnus Boutrup Lyngby Allerød Skakklub2001 1000 -
173 Victor Visti Muff Hillerød Skakklub2001 1000 -
174 Eskild Nielsen Esbjerg Skakforening2002 1000 -
175 Jacob Klindt Nielsen Kjellerup Skakklub2003 1000 -
176 Daniel André Nybo Jyderup Skakklub2003 1000 -
177 Matti Emil Ott Møn Skakklub2003 1000 -
178 Arman Emil Mohamed Rahim Tåstrup Skakforening2004 1000 -
179 Emil Vibe Raunstrup Skørping Skakklub2003 1000 -
180 Christoffer Reumert Ruhnau Allerød Skakklub2003 1000 -
181 Kasper Holm Sand Kjellerup Skakklub2002 1000 -
182 Artur Stefirta BMS Skak2004 1000 -
183 Daniel Stefirta BMS Skak2000 1000 -
184 Filip Struijk Skørping Skakklub2002 1000 -
185 Daniel Uweis BMS Skak2002 1000 -
186 Villiam Vestergaard Præstø Skakklub2004 1000 -
187 Oliver Watts BMS Skak2006 1000 -
188 Victor Westerlin Skakforeningen Caissa Gladsaxe2004 1000 -
189 Asger Wulf Skakforeningen Odysseus2001 1000 -
190 Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 19302006 - -
191 Elias Ottar Alstrup Roskilde Skakklub2004 - -
192 Magnus Kehl Andersen Maribo Skakklub2004 - -
193 Mathias Kaa Andersen BMS Skak1999 - -
194 Morten Nørregaard Andersen Silkeborg Skakklub Af 19301999 - -
195 Birkir Valur Andreason Amager Skakforening2004 - -
196 Valdemar Damgaard Baagøe Skakforeningen Odysseus2005 - -
197 Kavini Bandara BMS Skak2002 - -
198 Ravindu Bandara BMS Skak2004 - -
199 Nicolai Breusch Netmedlem U161999 - -
200 Lucas Lund Broz Skakklubben K412001 - -
201 Daniel Bruun Ribe Skakklub2002 - -
202 Mikkel Ørsted Buch-Hansen Skakforeningen ØBRO1999 - -
203 Mads Dybdal Cajar BMS Skak2002 - -
204 Simon Christensen Nørrebro Skakklub2003 - -
205 Tobias Gertz Christensen Amager Skakforening2003 - -
206 William Peter Rask Crawford Skakklubben Nordkalotten2001 - -
207 Morten Hoang Dang Skakklubben af 19682001 - -
208 Asger Dyregaard Hillerød Skakklub2001 - -
209 Magnus Ebdrup Aars Nibe Skakklub1999 - -
210 Malte Ebdrup Aars Nibe Skakklub2006 - -
211 Gustav Egebjerg-Møller Allerød Skakklub2004 - -
212 Andreas Emil Lockmann Eggersen Roskilde Skakklub2004 - -
213 Daniel Egholm Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
214 Rasmus C. Wendelboe Ejsing Frederikssund Skakklub2003 - -
215 Silas Ekholm Aars Nibe Skakklub2005 - -
216 Katrine Eskildsen Netmedlem U162001 - -
217 Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening2002 - -
218 Frederik Felding Allerød Skakklub2004 - -
219 David Foy Greve Skakklub2005 - -
220 Troels Ulvedal Frederiksen Dianalund Skakklub1998 - -
221 Gustav Funk Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
222 Ian Giles Skakforeningen ØBRO2000 - -
223 Bertram Tiust Gotved Skakforeningen Odysseus2005 - -
224 Victor Graves Viborg Skakklub1999 - -
225 Johan Zacho Gronhoj Skanderborg Skakklub2003 - -
226 Niclas Grøndal Allerød Skakklub1999 - -
227 Dorian Gutschenreiter Bov Skakklub2000 - -
228 Daniel Suwat Hansen Kjellerup Skakklub2002 - -
229 Ivan Hansen Hillerød Skakklub2002 - -
230 Nickolai Emil Hansen Frederikssund Skakklub1999 - -
231 Rasmus Hansen Esbjerg Skakforening2003 - -
232 Christian Storm Hansgaard Ribe Skakklub2001 - -
233 Tobias Henriksen Frederiksværk Skakklub2000 - -
234 Daniel Herping Silkeborg Skakklub Af 19302004 - -
235 Asbjørn Heshe Roskilde Skakklub1999 - -
236 Viggo Rask Hjortkjær Lyngby-Virum Skakklub2002 - -
237 Ivan Ichtchenko Amager Skakforening2002 - -
238 Silas Smed Iversen Møn Skakklub2003 - -
239 Mikkel Manosri Jacobsen Netmedlem U161999 - -
240 Hjalte Krogh Jakobsen Jyderup Skakklub2005 - -
241 Emanuel Philip Konrad Jankvist Roskilde Skakklub2003 - -
242 Emil Hedegaard Jensen Lyngby-Virum Skakklub2005 - -
243 Kristian Jensen Aars Nibe Skakklub2000 - -
244 Mikkel Jensen Jyderup Skakklub2005 - -
245 Oscar Fink Jensen Esbjerg Skakforening2001 - -
246 Per Jensen Netmedlem U162001 - -
247 Urban Jensen BMS Skak2005 - -
248 Louis Møller Johannesen Skakforeningen ØBRO2003 - -
249 Lewis Aron Johnson Skakklubben Nordkalotten2001 - -
250 Jeppe Hvarregaard Kærsig Jetsmark Skakklub1998 - -
251 Haldan Kesselbæk Springeren Kolding2003 - -
252 Alekxander Bom Kjerbo Silkeborg Skakklub Af 19302004 - -
253 Victor Kramp Skakforeningen ØBRO2004 - -
254 Kasper Schmidt Krongaard Haderslev Skakklub2000 - -
255 Mikkel Ladegaard Amager Skakforening2001 - -
256 Simon Lambert BMS Skak2001 - -
257 Alexander Ryge Larsen Kjellerup Skakklub2003 - -
258 Christoffer Ryge Larsen Kjellerup Skakklub2005 - -
259 Gabriel Larsen Skakklubben Rokaden2002 - -
260 Mark Larsen Brønshøj Skakforening2002 - -
261 Simon Z. Larsen Roskilde Skakklub2003 - -
262 Thomas Cheng Xiao Larsen Tåstrup Skakforening2003 - -
263 Benjamin B. Lassen Amager Skakforening2005 - -
264 Simon Mohr Levisen Jetsmark Skakklub1999 - -
265 Philip Lønborg Møn Skakklub2003 - -
266 Victor E. Luke Skakforeningen ØBRO2001 - -
267 Asger Lysgaard Maarup Esbjerg Skakforening2003 - -
268 Mads Lysgaard Maarup Esbjerg Skakforening2000 - -
269 Harald Mackeprang Amager Skakforening2005 - -
270 Anders Hørby Madsen Lyngby-Virum Skakklub2001 - -
271 Laurits Madsen Roskilde Skakklub2003 - -
272 Sigurd Ruben Hav Madsen Skakforeningen ØBRO2001 - -
273 Valdemar Marager Allerød Skakklub2003 - -
274 Jonathan Meyer Roskilde Skakklub2003 - -
275 Axel Meyland-Andersen Skakforeningen ØBRO2004 - -
276 Kasper Løth Mikkelsen Tåstrup Skakforening2004 - -
277 Lukas Asger Modest Lyngby-Virum Skakklub2000 - -
278 Viktor Nave Møbius Kjellerup Skakklub2004 - -
279 Emil Mørkehøj Møller Skakklubben K412005 - -
280 Rasmus Mørch Hillerød Skakklub2000 - -
281 Alexander Elbæk Nielsen Haslev Skakklub2001 - -
282 Alfred Leth Nielsen BMS Skak2001 - -
283 Lucas Bürgel Sindal Nielsen Jyderup Skakklub2004 - -
284 Magnus Egedal Nielsen Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
285 Tobias Nielsen Lyngby-Virum Skakklub2000 - -
286 Tor Nielsson Hillerød Skakklub2001 - -
287 Christian Nygaard Kjellerup Skakklub1999 - -
288 Johann Frederik Matzke Olesen Skakklubben Nordkalotten2001 - -
289 Frederik Braun Olsen Lyngby-Virum Skakklub2002 - -
290 Martin Pallesen Silkeborg Skakklub Af 19302001 - -
291 Rene Pedersen Esbjerg Skakforening1998 - -
292 Albert Steen Petersen Møn Skakklub2002 - -
293 Adam Pildal Amager Skakforening2005 - -
294 Lucas Skjoldborg Poulsen Hillerød Skakklub2002 - -
295 Victor Poulsen Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
296 Nicolay Prieur Aalborg Skakforening af 18891998 - -
297 Adria Puig Skakforeningen ØBRO2002 - -
298 Sarujan Ranganathan Aars Nibe Skakklub1999 - -
299 Shampujan Ranganathan Aars Nibe Skakklub2003 - -
300 Jacob W. Rasmussen BMS Skak2003 - -
301 Holger Rindel-Rasmussen Allerød Skakklub2000 - -
302 Nikolaj Rønaa Aars Nibe Skakklub2003 - -
303 Sebastian Saaby-Lamer Amager Skakforening2005 - -
304 Mathias Scholtz Frederikssund Skakklub2000 - -
305 Arosan Sivabalaa Skakklubben Rokaden2002 - -
306 Ashvikan Sivabalaa Skakklubben Rokaden2000 - -
307 Mikkel Skjødt Hillerød Skakklub2003 - -
308 Nicklas Pagh Sørensen Viborg Skakklub2003 - -
309 Malthe Steigerwald Møn Skakklub2004 - -
310 Mikkel Storgaard Allerød Skakklub2004 - -
311 Mathias Byrk Størner Skakklubben K412000 - -
312 Sylvester Strøm Nørrebro Skakklub2003 - -
313 Rasmus Svendsen BMS Skak2002 - -
314 Uffe Tauman Ribe Skakklub2002 - -
315 David Tran Odense Skakklub2004 - -
316 Jimmy Tran Odense Skakklub1999 - -
317 Emil Kaare Treppendahl Skakforeningen Odysseus2003 - -
318 Robin Uusen Skakforeningen ØBRO2001 - -
319 Niclas Vestergaard Brønshøj Skakforening2003 - -
320 Sylvester Weng-Harrebye Nørrebro Skakklub2004 - -
Skakbladet
Dansk Skak Unions trykte medlemsblad. Det udkommer 6 gange om året.
Ratinglister
Senest opdaterede danske ratinglister pr. 01.04.2013, Elo-lister pr. 01.04.2013.