Spil skak online
på Skakserver.dk



























Drenge født 1999 eller senere (U18)

Vælg hovedkreds

Opdateringsdato: 2. april 2013

# Navn KlubFødeÃ¥rRating ELO
1 Jesper Søndergård Thybo Skive Skakklub1999 2170 2091
2 Martin Percivaldi Hillerød Skakklub1999 2088 2097
3 Tobias Dreisler Skakklubben af 19682000 1952 1908
4 Rauf Murtuzov Skakklubben Alssund2002 1932 1963
5 Bjarke Hautop Kristensen Sorø Skakklub2000 1856 1903
6 Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub2000 1769 1836
7 Filip Boe Olsen Viby Skakklub2003 1751 1667
8 Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak1999 1730 1820
9 Mathias Kejlstrup Simonsen Skakklubben Evans1999 1697 1776
10 Arunn Ananthan Skakklubben Evans2001 1682 1716
11 Alexander Le Besq Frem Skakklub2000 1591 1711
12 Niels Buster Krog Westh Åbyhøj Skakklub2000 1578 -
13 Lasse Ramsdal Åbyhøj Skakklub2001 1571 1517
14 Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakklubben K411999 1569 1574
15 Johan Møller Ochsner Århus Skakklub/Skolerne2001 1550 1592
16 Magnus Mejlvang Bornholms Skakklub1999 1542 -
17 Samuel Peter Heine May Skakforeningen ØBRO2000 1541 1660
18 Johan Hardlei Skakklubben af 19682000 1515 -
19 Jonas Bjerre Skanderborg Skakklub2004 1488 1692
20 Nicolai Kistrup BMS Skak2002 1488 1626
21 Mads Henneberg Hasager Hinnerup Skakklub2003 1485 -
22 Thomas Søndergaard Thybo Morsø Skakklub2002 1467 1492
23 Jeppe Brødsgaard Roskilde Skakklub1999 1439 -
24 Jacob Foged Christensen Frem Skakklub2001 1435 1567
25 Hans Jørgen Hansen Brønshøj Skakforening2000 1433 -
26 Jonas Bürgel Sindal Nielsen Jyderup Skakklub2000 1410 -
27 Mikkel Ramsdal Åbyhøj Skakklub1999 1384 -
28 Timmy Anker Bornholms Skakklub1999 1378 -
29 Christian Sejersen Holstebro Skakklub1999 1373 -
30 Khang Nguyen Skakklubben af 19682000 1337 -
31 Gabriel Gyaljen Skakforeningen ØBRO2000 1320 -
32 Jacob Kryger Dyekjær Enkeltmedlem 6. HK2002 1310 -
33 Peter Hoa Huy Dang Skakklubben af 19681999 1307 -
34 Filip Martin Kierulf Hou Holm Viby Skakklub2002 1302 -
35 Peter F. Jensen Haslev Skakklub1999 1300 -
36 Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub2002 1294 -
37 Rasmus Wraae Nr.Åby Juniorskakklub2000 1281 -
38 Kaare Veng Basse Nr.Åby Juniorskakklub2000 1270 -
39 Villads Ussing Bojesen Skakforeningen ØBRO1999 1248 -
40 Simon L. Hansen Fredericia Skakforening2000 1246 -
41 Arthur Berg Skakforeningen Odysseus2001 1243 -
42 Aksel Buur Christensen Møn Skakklub1999 1223 -
43 Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub2003 1222 -
44 Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding2002 1214 -
45 Gustav Trærup Sorø Skakklub2002 1213 -
46 Mark Stenberg Christensen Præstø Skakklub2000 1202 -
47 Rasmus Salvig Skælskør Skakklub1999 1194 -
48 Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub2002 1185 -
49 Viktor Borg Schweizer Skakklubben Evans1999 1183 -
50 Bjørn Hebsgaard Nielsen Esbjerg Skakforening2000 1177 -
51 Emmet Smith Nørrebro Skakklub2000 1176 -
52 Michael Rosborg Germer Skakforeningen ØBRO2002 1165 -
53 Jacob Clausen Springeren Kolding2001 1164 -
54 Sverre Padkjær Gejl Springeren Kolding2002 1164 -
55 Emil Rimmer Petersen Skakklubben Evans2000 1163 -
56 Erik Buur Christensen Møn Skakklub2001 1158 -
57 Philip Frost Bornholms Skakklub2001 1157 -
58 Christian Samuelsen Skørping Skakklub2001 1155 -
59 Tommy Nguyen Skakklubben af 19682002 1152 -
60 Josh Kallestrup Madsen Sydøstfyn1999 1134 -
61 Mads Kongstad Laugesen Skanderborg Skakklub1999 1133 -
62 Kasper Nissen Skakklubben af 19682001 1132 -
63 Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 19682002 1123 -
64 Alexander Graulund Skakforeningen Caissa Gladsaxe1999 1117 -
65 Jacob Qazizada Skakklubben af 19681999 1117 -
66 Louis Bjerrum Christiansen Brønshøj Skakforening2000 1115 -
67 Oscar Koch-Müller BMS Skak2004 1113 -
68 Peter Tran Åbyhøj Skakklub2000 1103 -
69 Simon Andreasen Skakforeningen Odysseus2001 1099 -
70 Tobias Washeim Syddjurs Skakklub2000 1099 -
71 Oskar Mathiasen Syddjurs Skakklub2000 1097 -
72 Victor Koch-Müller BMS Skak2001 1096 -
73 Hauge Bang Jacobsen Bornholms Skakklub2002 1094 -
74 Janik Brunebjerg Nr.Åby Juniorskakklub2001 1093 -
75 Rasmus Brandt Pedersen Nr.Åby Juniorskakklub2000 1092 -
76 Emil Kriklywi Nr.Åby Juniorskakklub2000 1087 -
77 Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub2003 1085 -
78 Donald Brinch Greve Skakklub2003 1082 -
79 Mads Hansen Nr.Åby Juniorskakklub1999 1081 -
80 Antik Jakupi Skakklubben Evans2000 1081 -
81 Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub2003 1081 -
82 Marcus Christensen Skakklubben Evans1999 1075 -
83 Mathias Fløe Viborg Skakklub1999 1074 -
84 Mikkel Ravn Nyborg Skakklub1999 1072 -
85 Alexander Christensen Skakklubben Evans2001 1068 -
86 Ajanthan Veeravaqu Nyborg Skakklub1999 1065 -
87 Simon Amdi Herning Skakklub1999 1064 -
88 Sebastian Ladegård Kjellerup Skakklub2003 1064 -
89 Marcus Juul Nielsen Jyderup Skakklub2001 1061 -
90 Markus Andreas Baadsgaard Hillerød Skakklub2003 1055 -
91 Tobias Aagaard Hansen Frem Skakklub2002 1052 -
92 Tino O. Dam Bornholms Skakklub2000 1050 -
93 H kun Vestergaard Præstø Skakklub2002 1045 -
94 Kischieciro Kræmmer Nørrebro Skakklub2004 1041 -
95 Markus Ellingsgaard Præstø Skakklub1999 1039 -
96 Oliver Østergård Skakforeningen Caissa Gladsaxe2000 1037 -
97 Bastian Preisel Allerød Skakklub1999 1036 -
98 Gustav Haulrich Jyderup Skakklub2001 1034 -
99 Nick Gholami BMS Skak2003 1029 -
100 Magnus Merrild Herning Skakklub2001 1029 -
101 Niels Kjaer Oestergaard Nielse Haderslev Skakklub2002 1029 -
102 Silas Tram Lux Skørping Skakklub2004 1027 -
103 Erik Bue Joensen Viborg Skakklub2003 1025 -
104 Jeppe Esbjerg Skakforeningen Odysseus2001 1023 -
105 Jonathan Schwalbe Krogsgaard Skakklubben af 19681999 1023 -
106 Asbjørn Klitgaard Allerød Skakklub2004 1018 -
107 Anton Bryder Skanderborg Skakklub2003 1016 -
108 Mathias Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub2000 1016 -
109 Tor Andersen Møn Skakklub2002 1014 -
110 Kasper Fredenslund Ringkøbing Skakklub2000 1014 -
111 Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub2002 1010 -
112 August Schou Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub2000 1007 -
113 Jonas Abildgaard Skakforeningen Odysseus2004 1000 -
114 Thomas Andersen Skørping Skakklub2002 1000 -
115 Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening2002 1000 -
116 Mikkel Astrup Greve Skakklub2002 1000 -
117 Thomas Brandt Skakforeningen Odysseus2000 1000 -
118 Frederik Brygger Caravella Tårnby Skakklub2001 1000 -
119 William Christensen Skakklubben Evans2002 1000 -
120 William Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub2005 1000 -
121 Jonas Ellingsgaard Præstø Skakklub2001 1000 -
122 Kathrine Eskildsen Skørping Skakklub2001 1000 -
123 Nukia Fitzgerald Skørping Skakklub1999 1000 -
124 Frederik Fjellerad Fredericia Skakforening2000 1000 -
125 Nikki Frederiksen BMS Skak2001 1000 -
126 Bror Felix Padkjær Gejl Springeren Kolding2004 1000 -
127 Marius Glytner Tårnby Skakklub2000 1000 -
128 Jacob Graves Viborg Skakklub2003 1000 -
129 Frederik W. Hansen Greve Skakklub2000 1000 -
130 Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub2005 1000 -
131 Martin Emil Hansen Møn Skakklub2001 1000 -
132 Victor Hansen Hillerød Skakklub2002 1000 -
133 Arn Holland Nørrebro Skakklub2004 1000 -
134 Andreas Johan Toft Holm BMS Skak2000 1000 -
135 Alexander Hornshøj Hillerød Skakklub2002 1000 -
136 Silas Høyerup Enkeltmedlem 1. HK2005 1000 -
137 Daniel Isbrand Amager Skakforening1999 1000 -
138 Karl Øager Jensen Møn Skakklub2001 1000 -
139 Lucas Jensen Sdr. Nærå Skekklub1999 1000 -
140 Mads Nørgaard Jensen Skørping Skakklub2004 1000 -
141 Mathias Scheeres Jensen Skørping Skakklub2000 1000 -
142 Peter Emil Kudsk Jensen Allerød Skakklub2001 1000 -
143 Thais Aarslev Jensen Korning Skakklub1999 1000 -
144 Frederik Jeppesen Præstø Skakklub2003 1000 -
145 Sanschiro Kræmmer Nørrebro Skakklub2002 1000 -
146 Mikkel Thor Kristiansen Skørping Skakklub2000 1000 -
147 Benjamin Holsko Larsen Åbyhøj Skakklub1999 1000 -
148 Elias Aggergaard Larsen Tåstrup Skakforening2003 1000 -
149 Sebastian Larsen Præstø Skakklub2001 1000 -
150 David Xinlong Lin Præstø Skakklub2000 1000 -
151 Magnus Boutrup Lyngby Allerød Skakklub2001 1000 -
152 Victor Visti Muff Hillerød Skakklub2001 1000 -
153 Eskild Nielsen Esbjerg Skakforening2002 1000 -
154 Jacob Klindt Nielsen Kjellerup Skakklub2003 1000 -
155 Daniel André Nybo Jyderup Skakklub2003 1000 -
156 Matti Emil Ott Møn Skakklub2003 1000 -
157 Arman Emil Mohamed Rahim Tåstrup Skakforening2004 1000 -
158 Emil Vibe Raunstrup Skørping Skakklub2003 1000 -
159 Christoffer Reumert Ruhnau Allerød Skakklub2003 1000 -
160 Kasper Holm Sand Kjellerup Skakklub2002 1000 -
161 Artur Stefirta BMS Skak2004 1000 -
162 Daniel Stefirta BMS Skak2000 1000 -
163 Filip Struijk Skørping Skakklub2002 1000 -
164 Daniel Uweis BMS Skak2002 1000 -
165 Villiam Vestergaard Præstø Skakklub2004 1000 -
166 Oliver Watts BMS Skak2006 1000 -
167 Victor Westerlin Skakforeningen Caissa Gladsaxe2004 1000 -
168 Asger Wulf Skakforeningen Odysseus2001 1000 -
169 Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 19302006 - -
170 Elias Ottar Alstrup Roskilde Skakklub2004 - -
171 Magnus Kehl Andersen Maribo Skakklub2004 - -
172 Mathias Kaa Andersen BMS Skak1999 - -
173 Morten Nørregaard Andersen Silkeborg Skakklub Af 19301999 - -
174 Birkir Valur Andreason Amager Skakforening2004 - -
175 Valdemar Damgaard Baagøe Skakforeningen Odysseus2005 - -
176 Kavini Bandara BMS Skak2002 - -
177 Ravindu Bandara BMS Skak2004 - -
178 Nicolai Breusch Netmedlem U161999 - -
179 Lucas Lund Broz Skakklubben K412001 - -
180 Daniel Bruun Ribe Skakklub2002 - -
181 Mikkel Ørsted Buch-Hansen Skakforeningen ØBRO1999 - -
182 Mads Dybdal Cajar BMS Skak2002 - -
183 Simon Christensen Nørrebro Skakklub2003 - -
184 Tobias Gertz Christensen Amager Skakforening2003 - -
185 William Peter Rask Crawford Skakklubben Nordkalotten2001 - -
186 Morten Hoang Dang Skakklubben af 19682001 - -
187 Asger Dyregaard Hillerød Skakklub2001 - -
188 Magnus Ebdrup Aars Nibe Skakklub1999 - -
189 Malte Ebdrup Aars Nibe Skakklub2006 - -
190 Gustav Egebjerg-Møller Allerød Skakklub2004 - -
191 Andreas Emil Lockmann Eggersen Roskilde Skakklub2004 - -
192 Daniel Egholm Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
193 Rasmus C. Wendelboe Ejsing Frederikssund Skakklub2003 - -
194 Silas Ekholm Aars Nibe Skakklub2005 - -
195 Katrine Eskildsen Netmedlem U162001 - -
196 Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening2002 - -
197 Frederik Felding Allerød Skakklub2004 - -
198 David Foy Greve Skakklub2005 - -
199 Gustav Funk Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
200 Ian Giles Skakforeningen ØBRO2000 - -
201 Bertram Tiust Gotved Skakforeningen Odysseus2005 - -
202 Victor Graves Viborg Skakklub1999 - -
203 Johan Zacho Gronhoj Skanderborg Skakklub2003 - -
204 Niclas Grøndal Allerød Skakklub1999 - -
205 Dorian Gutschenreiter Bov Skakklub2000 - -
206 Daniel Suwat Hansen Kjellerup Skakklub2002 - -
207 Ivan Hansen Hillerød Skakklub2002 - -
208 Nickolai Emil Hansen Frederikssund Skakklub1999 - -
209 Rasmus Hansen Esbjerg Skakforening2003 - -
210 Christian Storm Hansgaard Ribe Skakklub2001 - -
211 Tobias Henriksen Frederiksværk Skakklub2000 - -
212 Daniel Herping Silkeborg Skakklub Af 19302004 - -
213 Asbjørn Heshe Roskilde Skakklub1999 - -
214 Viggo Rask Hjortkjær Lyngby-Virum Skakklub2002 - -
215 Ivan Ichtchenko Amager Skakforening2002 - -
216 Silas Smed Iversen Møn Skakklub2003 - -
217 Mikkel Manosri Jacobsen Netmedlem U161999 - -
218 Hjalte Krogh Jakobsen Jyderup Skakklub2005 - -
219 Emanuel Philip Konrad Jankvist Roskilde Skakklub2003 - -
220 Emil Hedegaard Jensen Lyngby-Virum Skakklub2005 - -
221 Kristian Jensen Aars Nibe Skakklub2000 - -
222 Mikkel Jensen Jyderup Skakklub2005 - -
223 Oscar Fink Jensen Esbjerg Skakforening2001 - -
224 Per Jensen Netmedlem U162001 - -
225 Urban Jensen BMS Skak2005 - -
226 Louis Møller Johannesen Skakforeningen ØBRO2003 - -
227 Lewis Aron Johnson Skakklubben Nordkalotten2001 - -
228 Haldan Kesselbæk Springeren Kolding2003 - -
229 Alekxander Bom Kjerbo Silkeborg Skakklub Af 19302004 - -
230 Victor Kramp Skakforeningen ØBRO2004 - -
231 Kasper Schmidt Krongaard Haderslev Skakklub2000 - -
232 Mikkel Ladegaard Amager Skakforening2001 - -
233 Simon Lambert BMS Skak2001 - -
234 Alexander Ryge Larsen Kjellerup Skakklub2003 - -
235 Christoffer Ryge Larsen Kjellerup Skakklub2005 - -
236 Gabriel Larsen Skakklubben Rokaden2002 - -
237 Mark Larsen Brønshøj Skakforening2002 - -
238 Simon Z. Larsen Roskilde Skakklub2003 - -
239 Thomas Cheng Xiao Larsen Tåstrup Skakforening2003 - -
240 Benjamin B. Lassen Amager Skakforening2005 - -
241 Simon Mohr Levisen Jetsmark Skakklub1999 - -
242 Philip Lønborg Møn Skakklub2003 - -
243 Victor E. Luke Skakforeningen ØBRO2001 - -
244 Asger Lysgaard Maarup Esbjerg Skakforening2003 - -
245 Mads Lysgaard Maarup Esbjerg Skakforening2000 - -
246 Harald Mackeprang Amager Skakforening2005 - -
247 Anders Hørby Madsen Lyngby-Virum Skakklub2001 - -
248 Laurits Madsen Roskilde Skakklub2003 - -
249 Sigurd Ruben Hav Madsen Skakforeningen ØBRO2001 - -
250 Valdemar Marager Allerød Skakklub2003 - -
251 Jonathan Meyer Roskilde Skakklub2003 - -
252 Axel Meyland-Andersen Skakforeningen ØBRO2004 - -
253 Kasper Løth Mikkelsen Tåstrup Skakforening2004 - -
254 Lukas Asger Modest Lyngby-Virum Skakklub2000 - -
255 Viktor Nave Møbius Kjellerup Skakklub2004 - -
256 Emil Mørkehøj Møller Skakklubben K412005 - -
257 Rasmus Mørch Hillerød Skakklub2000 - -
258 Alexander Elbæk Nielsen Haslev Skakklub2001 - -
259 Alfred Leth Nielsen BMS Skak2001 - -
260 Lucas Bürgel Sindal Nielsen Jyderup Skakklub2004 - -
261 Magnus Egedal Nielsen Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
262 Tobias Nielsen Lyngby-Virum Skakklub2000 - -
263 Tor Nielsson Hillerød Skakklub2001 - -
264 Christian Nygaard Kjellerup Skakklub1999 - -
265 Johann Frederik Matzke Olesen Skakklubben Nordkalotten2001 - -
266 Frederik Braun Olsen Lyngby-Virum Skakklub2002 - -
267 Martin Pallesen Silkeborg Skakklub Af 19302001 - -
268 Albert Steen Petersen Møn Skakklub2002 - -
269 Adam Pildal Amager Skakforening2005 - -
270 Lucas Skjoldborg Poulsen Hillerød Skakklub2002 - -
271 Victor Poulsen Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
272 Adria Puig Skakforeningen ØBRO2002 - -
273 Sarujan Ranganathan Aars Nibe Skakklub1999 - -
274 Shampujan Ranganathan Aars Nibe Skakklub2003 - -
275 Jacob W. Rasmussen BMS Skak2003 - -
276 Holger Rindel-Rasmussen Allerød Skakklub2000 - -
277 Nikolaj Rønaa Aars Nibe Skakklub2003 - -
278 Sebastian Saaby-Lamer Amager Skakforening2005 - -
279 Mathias Scholtz Frederikssund Skakklub2000 - -
280 Arosan Sivabalaa Skakklubben Rokaden2002 - -
281 Ashvikan Sivabalaa Skakklubben Rokaden2000 - -
282 Mikkel Skjødt Hillerød Skakklub2003 - -
283 Nicklas Pagh Sørensen Viborg Skakklub2003 - -
284 Malthe Steigerwald Møn Skakklub2004 - -
285 Mikkel Storgaard Allerød Skakklub2004 - -
286 Mathias Byrk Størner Skakklubben K412000 - -
287 Sylvester Strøm Nørrebro Skakklub2003 - -
288 Rasmus Svendsen BMS Skak2002 - -
289 Uffe Tauman Ribe Skakklub2002 - -
290 David Tran Odense Skakklub2004 - -
291 Jimmy Tran Odense Skakklub1999 - -
292 Emil Kaare Treppendahl Skakforeningen Odysseus2003 - -
293 Robin Uusen Skakforeningen ØBRO2001 - -
294 Niclas Vestergaard Brønshøj Skakforening2003 - -
295 Sylvester Weng-Harrebye Nørrebro Skakklub2004 - -
Skakbladet
Dansk Skak Unions trykte medlemsblad. Det udkommer 6 gange om året.
Ratinglister
Senest opdaterede danske ratinglister pr. 01.04.2013, Elo-lister pr. 01.04.2013.