Spil skak online
på Skakserver.dk



























Drenge født 2002 eller senere (U16)

Vælg hovedkreds

Opdateringsdato: 2. april 2013

# Navn KlubFødeÃ¥rRating ELO
1 Rauf Murtuzov Skakklubben Alssund2002 1932 1963
2 Filip Boe Olsen Viby Skakklub2003 1751 1667
3 Jonas Bjerre Skanderborg Skakklub2004 1488 1692
4 Nicolai Kistrup BMS Skak2002 1488 1626
5 Mads Henneberg Hasager Hinnerup Skakklub2003 1485 -
6 Thomas Søndergaard Thybo Morsø Skakklub2002 1467 1492
7 Jacob Kryger Dyekjær Enkeltmedlem 6. HK2002 1310 -
8 Filip Martin Kierulf Hou Holm Viby Skakklub2002 1302 -
9 Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub2002 1294 -
10 Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub2003 1222 -
11 Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding2002 1214 -
12 Gustav Trærup Sorø Skakklub2002 1213 -
13 Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub2002 1185 -
14 Michael Rosborg Germer Skakforeningen ØBRO2002 1165 -
15 Sverre Padkjær Gejl Springeren Kolding2002 1164 -
16 Tommy Nguyen Skakklubben af 19682002 1152 -
17 Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 19682002 1123 -
18 Oscar Koch-Müller BMS Skak2004 1113 -
19 Hauge Bang Jacobsen Bornholms Skakklub2002 1094 -
20 Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub2003 1085 -
21 Donald Brinch Greve Skakklub2003 1082 -
22 Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub2003 1081 -
23 Sebastian Ladegård Kjellerup Skakklub2003 1064 -
24 Markus Andreas Baadsgaard Hillerød Skakklub2003 1055 -
25 Tobias Aagaard Hansen Frem Skakklub2002 1052 -
26 H kun Vestergaard Præstø Skakklub2002 1045 -
27 Kischieciro Kræmmer Nørrebro Skakklub2004 1041 -
28 Nick Gholami BMS Skak2003 1029 -
29 Niels Kjaer Oestergaard Nielse Haderslev Skakklub2002 1029 -
30 Silas Tram Lux Skørping Skakklub2004 1027 -
31 Erik Bue Joensen Viborg Skakklub2003 1025 -
32 Asbjørn Klitgaard Allerød Skakklub2004 1018 -
33 Anton Bryder Skanderborg Skakklub2003 1016 -
34 Tor Andersen Møn Skakklub2002 1014 -
35 Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub2002 1010 -
36 Jonas Abildgaard Skakforeningen Odysseus2004 1000 -
37 Thomas Andersen Skørping Skakklub2002 1000 -
38 Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening2002 1000 -
39 Mikkel Astrup Greve Skakklub2002 1000 -
40 William Christensen Skakklubben Evans2002 1000 -
41 William Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub2005 1000 -
42 Bror Felix Padkjær Gejl Springeren Kolding2004 1000 -
43 Jacob Graves Viborg Skakklub2003 1000 -
44 Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub2005 1000 -
45 Victor Hansen Hillerød Skakklub2002 1000 -
46 Arn Holland Nørrebro Skakklub2004 1000 -
47 Alexander Hornshøj Hillerød Skakklub2002 1000 -
48 Silas Høyerup Enkeltmedlem 1. HK2005 1000 -
49 Mads Nørgaard Jensen Skørping Skakklub2004 1000 -
50 Frederik Jeppesen Præstø Skakklub2003 1000 -
51 Sanschiro Kræmmer Nørrebro Skakklub2002 1000 -
52 Elias Aggergaard Larsen Tåstrup Skakforening2003 1000 -
53 Eskild Nielsen Esbjerg Skakforening2002 1000 -
54 Jacob Klindt Nielsen Kjellerup Skakklub2003 1000 -
55 Daniel André Nybo Jyderup Skakklub2003 1000 -
56 Matti Emil Ott Møn Skakklub2003 1000 -
57 Arman Emil Mohamed Rahim Tåstrup Skakforening2004 1000 -
58 Emil Vibe Raunstrup Skørping Skakklub2003 1000 -
59 Christoffer Reumert Ruhnau Allerød Skakklub2003 1000 -
60 Kasper Holm Sand Kjellerup Skakklub2002 1000 -
61 Artur Stefirta BMS Skak2004 1000 -
62 Filip Struijk Skørping Skakklub2002 1000 -
63 Daniel Uweis BMS Skak2002 1000 -
64 Villiam Vestergaard Præstø Skakklub2004 1000 -
65 Oliver Watts BMS Skak2006 1000 -
66 Victor Westerlin Skakforeningen Caissa Gladsaxe2004 1000 -
67 Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 19302006 - -
68 Elias Ottar Alstrup Roskilde Skakklub2004 - -
69 Magnus Kehl Andersen Maribo Skakklub2004 - -
70 Birkir Valur Andreason Amager Skakforening2004 - -
71 Valdemar Damgaard Baagøe Skakforeningen Odysseus2005 - -
72 Kavini Bandara BMS Skak2002 - -
73 Ravindu Bandara BMS Skak2004 - -
74 Daniel Bruun Ribe Skakklub2002 - -
75 Mads Dybdal Cajar BMS Skak2002 - -
76 Simon Christensen Nørrebro Skakklub2003 - -
77 Tobias Gertz Christensen Amager Skakforening2003 - -
78 Malte Ebdrup Aars Nibe Skakklub2006 - -
79 Gustav Egebjerg-Møller Allerød Skakklub2004 - -
80 Andreas Emil Lockmann Eggersen Roskilde Skakklub2004 - -
81 Daniel Egholm Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
82 Rasmus C. Wendelboe Ejsing Frederikssund Skakklub2003 - -
83 Silas Ekholm Aars Nibe Skakklub2005 - -
84 Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening2002 - -
85 Frederik Felding Allerød Skakklub2004 - -
86 David Foy Greve Skakklub2005 - -
87 Gustav Funk Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
88 Bertram Tiust Gotved Skakforeningen Odysseus2005 - -
89 Johan Zacho Gronhoj Skanderborg Skakklub2003 - -
90 Daniel Suwat Hansen Kjellerup Skakklub2002 - -
91 Ivan Hansen Hillerød Skakklub2002 - -
92 Rasmus Hansen Esbjerg Skakforening2003 - -
93 Daniel Herping Silkeborg Skakklub Af 19302004 - -
94 Viggo Rask Hjortkjær Lyngby-Virum Skakklub2002 - -
95 Ivan Ichtchenko Amager Skakforening2002 - -
96 Silas Smed Iversen Møn Skakklub2003 - -
97 Hjalte Krogh Jakobsen Jyderup Skakklub2005 - -
98 Emanuel Philip Konrad Jankvist Roskilde Skakklub2003 - -
99 Emil Hedegaard Jensen Lyngby-Virum Skakklub2005 - -
100 Mikkel Jensen Jyderup Skakklub2005 - -
101 Urban Jensen BMS Skak2005 - -
102 Louis Møller Johannesen Skakforeningen ØBRO2003 - -
103 Haldan Kesselbæk Springeren Kolding2003 - -
104 Alekxander Bom Kjerbo Silkeborg Skakklub Af 19302004 - -
105 Victor Kramp Skakforeningen ØBRO2004 - -
106 Alexander Ryge Larsen Kjellerup Skakklub2003 - -
107 Christoffer Ryge Larsen Kjellerup Skakklub2005 - -
108 Gabriel Larsen Skakklubben Rokaden2002 - -
109 Mark Larsen Brønshøj Skakforening2002 - -
110 Simon Z. Larsen Roskilde Skakklub2003 - -
111 Thomas Cheng Xiao Larsen Tåstrup Skakforening2003 - -
112 Benjamin B. Lassen Amager Skakforening2005 - -
113 Philip Lønborg Møn Skakklub2003 - -
114 Asger Lysgaard Maarup Esbjerg Skakforening2003 - -
115 Harald Mackeprang Amager Skakforening2005 - -
116 Laurits Madsen Roskilde Skakklub2003 - -
117 Valdemar Marager Allerød Skakklub2003 - -
118 Jonathan Meyer Roskilde Skakklub2003 - -
119 Axel Meyland-Andersen Skakforeningen ØBRO2004 - -
120 Kasper Løth Mikkelsen Tåstrup Skakforening2004 - -
121 Viktor Nave Møbius Kjellerup Skakklub2004 - -
122 Emil Mørkehøj Møller Skakklubben K412005 - -
123 Lucas Bürgel Sindal Nielsen Jyderup Skakklub2004 - -
124 Magnus Egedal Nielsen Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
125 Frederik Braun Olsen Lyngby-Virum Skakklub2002 - -
126 Albert Steen Petersen Møn Skakklub2002 - -
127 Adam Pildal Amager Skakforening2005 - -
128 Lucas Skjoldborg Poulsen Hillerød Skakklub2002 - -
129 Victor Poulsen Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
130 Adria Puig Skakforeningen ØBRO2002 - -
131 Shampujan Ranganathan Aars Nibe Skakklub2003 - -
132 Jacob W. Rasmussen BMS Skak2003 - -
133 Nikolaj Rønaa Aars Nibe Skakklub2003 - -
134 Sebastian Saaby-Lamer Amager Skakforening2005 - -
135 Arosan Sivabalaa Skakklubben Rokaden2002 - -
136 Mikkel Skjødt Hillerød Skakklub2003 - -
137 Nicklas Pagh Sørensen Viborg Skakklub2003 - -
138 Malthe Steigerwald Møn Skakklub2004 - -
139 Mikkel Storgaard Allerød Skakklub2004 - -
140 Sylvester Strøm Nørrebro Skakklub2003 - -
141 Rasmus Svendsen BMS Skak2002 - -
142 Uffe Tauman Ribe Skakklub2002 - -
143 David Tran Odense Skakklub2004 - -
144 Emil Kaare Treppendahl Skakforeningen Odysseus2003 - -
145 Niclas Vestergaard Brønshøj Skakforening2003 - -
146 Sylvester Weng-Harrebye Nørrebro Skakklub2004 - -
Skakbladet
Dansk Skak Unions trykte medlemsblad. Det udkommer 6 gange om året.
Ratinglister
Senest opdaterede danske ratinglister pr. 01.04.2013, Elo-lister pr. 01.04.2013.