Spil skak online
på Skakserver.dk



























Drenge født 2003 eller senere (U14)

Vælg hovedkreds

Opdateringsdato: 2. april 2013

# Navn KlubFødeÃ¥rRating ELO
1 Filip Boe Olsen Viby Skakklub2003 1751 1667
2 Jonas Bjerre Skanderborg Skakklub2004 1488 1692
3 Mads Henneberg Hasager Hinnerup Skakklub2003 1485 -
4 Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub2003 1222 -
5 Oscar Koch-Müller BMS Skak2004 1113 -
6 Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub2003 1085 -
7 Donald Brinch Greve Skakklub2003 1082 -
8 Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub2003 1081 -
9 Sebastian Ladegård Kjellerup Skakklub2003 1064 -
10 Markus Andreas Baadsgaard Hillerød Skakklub2003 1055 -
11 Kischieciro Kræmmer Nørrebro Skakklub2004 1041 -
12 Nick Gholami BMS Skak2003 1029 -
13 Silas Tram Lux Skørping Skakklub2004 1027 -
14 Erik Bue Joensen Viborg Skakklub2003 1025 -
15 Asbjørn Klitgaard Allerød Skakklub2004 1018 -
16 Anton Bryder Skanderborg Skakklub2003 1016 -
17 Jonas Abildgaard Skakforeningen Odysseus2004 1000 -
18 William Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub2005 1000 -
19 Bror Felix Padkjær Gejl Springeren Kolding2004 1000 -
20 Jacob Graves Viborg Skakklub2003 1000 -
21 Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub2005 1000 -
22 Arn Holland Nørrebro Skakklub2004 1000 -
23 Silas Høyerup Enkeltmedlem 1. HK2005 1000 -
24 Mads Nørgaard Jensen Skørping Skakklub2004 1000 -
25 Frederik Jeppesen Præstø Skakklub2003 1000 -
26 Elias Aggergaard Larsen Tåstrup Skakforening2003 1000 -
27 Jacob Klindt Nielsen Kjellerup Skakklub2003 1000 -
28 Daniel André Nybo Jyderup Skakklub2003 1000 -
29 Matti Emil Ott Møn Skakklub2003 1000 -
30 Arman Emil Mohamed Rahim Tåstrup Skakforening2004 1000 -
31 Emil Vibe Raunstrup Skørping Skakklub2003 1000 -
32 Christoffer Reumert Ruhnau Allerød Skakklub2003 1000 -
33 Artur Stefirta BMS Skak2004 1000 -
34 Villiam Vestergaard Præstø Skakklub2004 1000 -
35 Oliver Watts BMS Skak2006 1000 -
36 Victor Westerlin Skakforeningen Caissa Gladsaxe2004 1000 -
37 Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 19302006 - -
38 Elias Ottar Alstrup Roskilde Skakklub2004 - -
39 Magnus Kehl Andersen Maribo Skakklub2004 - -
40 Birkir Valur Andreason Amager Skakforening2004 - -
41 Valdemar Damgaard Baagøe Skakforeningen Odysseus2005 - -
42 Ravindu Bandara BMS Skak2004 - -
43 Simon Christensen Nørrebro Skakklub2003 - -
44 Tobias Gertz Christensen Amager Skakforening2003 - -
45 Malte Ebdrup Aars Nibe Skakklub2006 - -
46 Gustav Egebjerg-Møller Allerød Skakklub2004 - -
47 Andreas Emil Lockmann Eggersen Roskilde Skakklub2004 - -
48 Rasmus C. Wendelboe Ejsing Frederikssund Skakklub2003 - -
49 Silas Ekholm Aars Nibe Skakklub2005 - -
50 Frederik Felding Allerød Skakklub2004 - -
51 David Foy Greve Skakklub2005 - -
52 Bertram Tiust Gotved Skakforeningen Odysseus2005 - -
53 Johan Zacho Gronhoj Skanderborg Skakklub2003 - -
54 Rasmus Hansen Esbjerg Skakforening2003 - -
55 Daniel Herping Silkeborg Skakklub Af 19302004 - -
56 Silas Smed Iversen Møn Skakklub2003 - -
57 Hjalte Krogh Jakobsen Jyderup Skakklub2005 - -
58 Emanuel Philip Konrad Jankvist Roskilde Skakklub2003 - -
59 Emil Hedegaard Jensen Lyngby-Virum Skakklub2005 - -
60 Mikkel Jensen Jyderup Skakklub2005 - -
61 Urban Jensen BMS Skak2005 - -
62 Louis Møller Johannesen Skakforeningen ØBRO2003 - -
63 Haldan Kesselbæk Springeren Kolding2003 - -
64 Alekxander Bom Kjerbo Silkeborg Skakklub Af 19302004 - -
65 Victor Kramp Skakforeningen ØBRO2004 - -
66 Alexander Ryge Larsen Kjellerup Skakklub2003 - -
67 Christoffer Ryge Larsen Kjellerup Skakklub2005 - -
68 Simon Z. Larsen Roskilde Skakklub2003 - -
69 Thomas Cheng Xiao Larsen Tåstrup Skakforening2003 - -
70 Benjamin B. Lassen Amager Skakforening2005 - -
71 Philip Lønborg Møn Skakklub2003 - -
72 Asger Lysgaard Maarup Esbjerg Skakforening2003 - -
73 Harald Mackeprang Amager Skakforening2005 - -
74 Laurits Madsen Roskilde Skakklub2003 - -
75 Valdemar Marager Allerød Skakklub2003 - -
76 Jonathan Meyer Roskilde Skakklub2003 - -
77 Axel Meyland-Andersen Skakforeningen ØBRO2004 - -
78 Kasper Løth Mikkelsen Tåstrup Skakforening2004 - -
79 Viktor Nave Møbius Kjellerup Skakklub2004 - -
80 Emil Mørkehøj Møller Skakklubben K412005 - -
81 Lucas Bürgel Sindal Nielsen Jyderup Skakklub2004 - -
82 Adam Pildal Amager Skakforening2005 - -
83 Shampujan Ranganathan Aars Nibe Skakklub2003 - -
84 Jacob W. Rasmussen BMS Skak2003 - -
85 Nikolaj Rønaa Aars Nibe Skakklub2003 - -
86 Sebastian Saaby-Lamer Amager Skakforening2005 - -
87 Mikkel Skjødt Hillerød Skakklub2003 - -
88 Nicklas Pagh Sørensen Viborg Skakklub2003 - -
89 Malthe Steigerwald Møn Skakklub2004 - -
90 Mikkel Storgaard Allerød Skakklub2004 - -
91 Sylvester Strøm Nørrebro Skakklub2003 - -
92 David Tran Odense Skakklub2004 - -
93 Emil Kaare Treppendahl Skakforeningen Odysseus2003 - -
94 Niclas Vestergaard Brønshøj Skakforening2003 - -
95 Sylvester Weng-Harrebye Nørrebro Skakklub2004 - -
Skakbladet
Dansk Skak Unions trykte medlemsblad. Det udkommer 6 gange om året.
Ratinglister
Senest opdaterede danske ratinglister pr. 01.04.2013, Elo-lister pr. 01.04.2013.