Spil skak online
på Skakserver.dk



























Drenge født 1997 eller senere (U20)

Vælg hovedkreds

Opdateringsdato: 2. april 2013

# Navn KlubFødeÃ¥rRating ELO
1 Jesper Søndergård Thybo Skive Skakklub1999 2170 2091
2 Martin Percivaldi Hillerød Skakklub1999 2088 2097
3 Rasmus Thøgersen Skive Skakklub1997 2063 1983
4 Jens Albert Ramsdal Åbyhøj Skakklub1997 2017 2007
5 Tobias Dreisler Skakklubben af 19682000 1952 1908
6 Tobias Ilsøe Jensen Frem Skakklub1997 1942 1926
7 Rauf Murtuzov Skakklubben Alssund2002 1932 1963
8 Farzam Firooznia Skakklubben Evans1997 1918 1944
9 Viktor H. Nielsen Hvidovre Skakklub1997 1873 1839
10 Bjarke Hautop Kristensen Sorø Skakklub2000 1856 1903
11 Troels Bækgård Andersen Roskilde Skakklub1998 1852 1837
12 Sophus Mechlenburg Møller Frem Skakklub2000 1769 1836
13 Filip Boe Olsen Viby Skakklub2003 1751 1667
14 Hjalte Skov Henningsson Skakforeningen ØBRO1997 1740 1841
15 Mikkel Manosri Jacobsen BMS Skak1999 1730 1820
16 Bjarke Vangsgård Vejlby-Risskov Skakklub1998 1702 1741
17 Anders Gad Lauridsen Silkeborg Skakklub Af 19301997 1699 1762
18 Mathias Kejlstrup Simonsen Skakklubben Evans1999 1697 1776
19 Arunn Ananthan Skakklubben Evans2001 1682 1716
20 Tor Kristian Joensen Viborg Skakklub1998 1678 1739
21 Christian Matico Jepsen Skakklubben Evans1997 1649 1680
22 Mihai Ursta Anghel Haslev Skakklub1998 1643 -
23 Oliver Hellum BMS Skak1998 1613 1742
24 Emil Harndal Nr.Åby Juniorskakklub1997 1605 -
25 Alexander Le Besq Frem Skakklub2000 1591 1711
26 Niels Buster Krog Westh Åbyhøj Skakklub2000 1578 -
27 Lasse Ramsdal Åbyhøj Skakklub2001 1571 1517
28 Anton Mehmet Yildiz Marthedal Skakklubben K411999 1569 1574
29 Johan Møller Ochsner Århus Skakklub/Skolerne2001 1550 1592
30 Magnus Mejlvang Bornholms Skakklub1999 1542 -
31 Samuel Peter Heine May Skakforeningen ØBRO2000 1541 1660
32 Frederik Borg Schweizer Skakklubben Evans1998 1534 1709
33 Holger Danielsen BMS Skak1997 1524 -
34 Simon Thimsen Nr.Åby Juniorskakklub1997 1516 -
35 Johan Hardlei Skakklubben af 19682000 1515 -
36 Jonas Bjerre Skanderborg Skakklub2004 1488 1692
37 Nicolai Kistrup BMS Skak2002 1488 1626
38 Mads Henneberg Hasager Hinnerup Skakklub2003 1485 -
39 Thomas Søndergaard Thybo Morsø Skakklub2002 1467 1492
40 Max Neuendorf Bov Skakklub1997 1463 -
41 Kasper Skaarup Skakklubben af 19681998 1461 -
42 Jeppe Brødsgaard Roskilde Skakklub1999 1439 -
43 Jacob Foged Christensen Frem Skakklub2001 1435 1567
44 Hans Jørgen Hansen Brønshøj Skakforening2000 1433 -
45 Jonas Bürgel Sindal Nielsen Jyderup Skakklub2000 1410 -
46 Mikkel Ramsdal Åbyhøj Skakklub1999 1384 -
47 Timmy Anker Bornholms Skakklub1999 1378 -
48 Christian Sejersen Holstebro Skakklub1999 1373 -
49 Khang Nguyen Skakklubben af 19682000 1337 -
50 Ertugrul Ayhan Skakklubben af 19681998 1330 -
51 Gabriel Gyaljen Skakforeningen ØBRO2000 1320 -
52 Jacob Kryger Dyekjær Enkeltmedlem 6. HK2002 1310 -
53 Lasse Alexander Jensen Haslev Skakklub1997 1308 -
54 Peter Hoa Huy Dang Skakklubben af 19681999 1307 -
55 Filip Martin Kierulf Hou Holm Viby Skakklub2002 1302 -
56 Andreas Vahl-Møller Midtfyns Skakklub1997 1301 -
57 Peter F. Jensen Haslev Skakklub1999 1300 -
58 Albert Emil Lyng Petersen Allerød Skakklub2002 1294 -
59 Oliver Thomas Glasscock Silkeborg Skakklub Af 19301997 1292 -
60 Rasmus Wraae Nr.Åby Juniorskakklub2000 1281 -
61 Lau Toft Christoffersen Midtfyns Skakklub1998 1274 -
62 Kaare Veng Basse Nr.Åby Juniorskakklub2000 1270 -
63 Michael Alexandersen Poulsen BMS Skak1998 1260 -
64 Villads Ussing Bojesen Skakforeningen ØBRO1999 1248 -
65 Simon L. Hansen Fredericia Skakforening2000 1246 -
66 Arthur Berg Skakforeningen Odysseus2001 1243 -
67 Nicolai Andresen Nr.Åby Juniorskakklub1997 1240 -
68 Mikkel Kofoed Petersen Allerød Skakklub1997 1234 -
69 Ethan Ara Skakklubben af 19681998 1233 -
70 Andreas Hermansen Vejlby-Risskov Skakklub1997 1228 -
71 Emil Rasmussen Nr.Åby Juniorskakklub1997 1225 -
72 Aksel Buur Christensen Møn Skakklub1999 1223 -
73 Andreas Skovgaard Nørrebro Skakklub2003 1222 -
74 Tiziano Wul Micalizio Springeren Kolding2002 1214 -
75 Gustav Trærup Sorø Skakklub2002 1213 -
76 Markus Strange Vordingborg Skakklub1997 1211 -
77 Mark Stenberg Christensen Præstø Skakklub2000 1202 -
78 Rasmus Salvig Skælskør Skakklub1999 1194 -
79 Asbjørn Hovgaard Schack Haderslev Skakklub2002 1185 -
80 Viktor Borg Schweizer Skakklubben Evans1999 1183 -
81 Bjørn Hebsgaard Nielsen Esbjerg Skakforening2000 1177 -
82 Emmet Smith Nørrebro Skakklub2000 1176 -
83 Michael Rosborg Germer Skakforeningen ØBRO2002 1165 -
84 Jacob Clausen Springeren Kolding2001 1164 -
85 Sverre Padkjær Gejl Springeren Kolding2002 1164 -
86 Martin Lorenzen Tønder Skakklub1998 1163 -
87 Emil Rimmer Petersen Skakklubben Evans2000 1163 -
88 Erik Buur Christensen Møn Skakklub2001 1158 -
89 Philip Frost Bornholms Skakklub2001 1157 -
90 Phong van Nguyen Skakklubben af 19681997 1156 -
91 Christian Samuelsen Skørping Skakklub2001 1155 -
92 Tommy Nguyen Skakklubben af 19682002 1152 -
93 Christoffer Kobberholm Vejlby Lemvig Skakklub1998 1152 -
94 Oliver Højegaard Larsen Bornholms Skakklub1997 1151 -
95 Josh Kallestrup Madsen Sydøstfyn1999 1134 -
96 Mads Kongstad Laugesen Skanderborg Skakklub1999 1133 -
97 Kasper Nissen Skakklubben af 19682001 1132 -
98 Joshua Kehlet Hansen Skakklubben af 19682002 1123 -
99 Marcus Allerup Bogh Skakforeningen ØBRO1998 1120 -
100 Alexander Graulund Skakforeningen Caissa Gladsaxe1999 1117 -
101 Jacob Qazizada Skakklubben af 19681999 1117 -
102 Louis Bjerrum Christiansen Brønshøj Skakforening2000 1115 -
103 Oscar Koch-Müller BMS Skak2004 1113 -
104 Peter Tran Åbyhøj Skakklub2000 1103 -
105 Simon Andreasen Skakforeningen Odysseus2001 1099 -
106 Tobias Washeim Syddjurs Skakklub2000 1099 -
107 Oskar Mathiasen Syddjurs Skakklub2000 1097 -
108 Victor Koch-Müller BMS Skak2001 1096 -
109 Hauge Bang Jacobsen Bornholms Skakklub2002 1094 -
110 Janik Brunebjerg Nr.Åby Juniorskakklub2001 1093 -
111 Rasmus Brandt Pedersen Nr.Åby Juniorskakklub2000 1092 -
112 Emil Kriklywi Nr.Åby Juniorskakklub2000 1087 -
113 Emil Skovgaard Nørrebro Skakklub2003 1085 -
114 Donald Brinch Greve Skakklub2003 1082 -
115 Mads Hansen Nr.Åby Juniorskakklub1999 1081 -
116 Antik Jakupi Skakklubben Evans2000 1081 -
117 Kasper Frøstrup Knudsen Kjellerup Skakklub1997 1081 -
118 Mikkel Mejlvang Bornholms Skakklub2003 1081 -
119 Marcus Christensen Skakklubben Evans1999 1075 -
120 Mathias Fløe Viborg Skakklub1999 1074 -
121 Mikkel Ravn Nyborg Skakklub1999 1072 -
122 Alexander Christensen Skakklubben Evans2001 1068 -
123 Kristian Lorenzen Tønder Skakklub1998 1066 -
124 Ajanthan Veeravaqu Nyborg Skakklub1999 1065 -
125 Simon Amdi Herning Skakklub1999 1064 -
126 Sebastian Ladegård Kjellerup Skakklub2003 1064 -
127 Marcus Juul Nielsen Jyderup Skakklub2001 1061 -
128 Markus Andreas Baadsgaard Hillerød Skakklub2003 1055 -
129 Tobias Aagaard Hansen Frem Skakklub2002 1052 -
130 Tino O. Dam Bornholms Skakklub2000 1050 -
131 H kun Vestergaard Præstø Skakklub2002 1045 -
132 Kischieciro Kræmmer Nørrebro Skakklub2004 1041 -
133 Alex Brunebjerg Nr.Åby Juniorskakklub1998 1039 -
134 Markus Ellingsgaard Præstø Skakklub1999 1039 -
135 Mads Lund-Petersen Gråsten Skakklub1998 1039 -
136 Oliver Østergård Skakforeningen Caissa Gladsaxe2000 1037 -
137 Bastian Preisel Allerød Skakklub1999 1036 -
138 Gustav Haulrich Jyderup Skakklub2001 1034 -
139 Nick Gholami BMS Skak2003 1029 -
140 Magnus Merrild Herning Skakklub2001 1029 -
141 Niels Kjaer Oestergaard Nielse Haderslev Skakklub2002 1029 -
142 Silas Tram Lux Skørping Skakklub2004 1027 -
143 Erik Bue Joensen Viborg Skakklub2003 1025 -
144 Jeppe Esbjerg Skakforeningen Odysseus2001 1023 -
145 Jonathan Schwalbe Krogsgaard Skakklubben af 19681999 1023 -
146 Asbjørn Klitgaard Allerød Skakklub2004 1018 -
147 Anton Bryder Skanderborg Skakklub2003 1016 -
148 Mathias Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub2000 1016 -
149 Tor Andersen Møn Skakklub2002 1014 -
150 Kasper Fredenslund Ringkøbing Skakklub2000 1014 -
151 Alfred Hedelykke Wegger Nordre Skakklub2002 1010 -
152 August Schou Sørensen Nr.Åby Juniorskakklub2000 1007 -
153 Justin Widebæk Jensen Præstø Skakklub1998 1003 -
154 Daniel Lamberth BMS Skak1998 1001 -
155 Jonas Abildgaard Skakforeningen Odysseus2004 1000 -
156 Thomas Andersen Skørping Skakklub2002 1000 -
157 Vladimir Kloster Andersen Tåstrup Skakforening2002 1000 -
158 Mikkel Astrup Greve Skakklub2002 1000 -
159 Martinus Baun Helle Skakklub1997 1000 -
160 Mikkel Bech Grindsted Skakklub1998 1000 -
161 Thomas Brandt Skakforeningen Odysseus2000 1000 -
162 Frederik Brygger Caravella Tårnby Skakklub2001 1000 -
163 William Christensen Skakklubben Evans2002 1000 -
164 William Ellegaard Christensen Jyderup Skakklub2005 1000 -
165 Janus Lindegaard Christiansen Amager Skakforening1998 1000 -
166 Jonas Ellingsgaard Præstø Skakklub2001 1000 -
167 Kathrine Eskildsen Skørping Skakklub2001 1000 -
168 Nukia Fitzgerald Skørping Skakklub1999 1000 -
169 Frederik Fjellerad Fredericia Skakforening2000 1000 -
170 Nikki Frederiksen BMS Skak2001 1000 -
171 Bror Felix Padkjær Gejl Springeren Kolding2004 1000 -
172 Marius Glytner Tårnby Skakklub2000 1000 -
173 Jacob Graves Viborg Skakklub2003 1000 -
174 Frederik W. Hansen Greve Skakklub2000 1000 -
175 Jonathan Aagaard Hansen Frem Skakklub2005 1000 -
176 Martin Emil Hansen Møn Skakklub2001 1000 -
177 Victor Hansen Hillerød Skakklub2002 1000 -
178 Arn Holland Nørrebro Skakklub2004 1000 -
179 Andreas Johan Toft Holm BMS Skak2000 1000 -
180 Alexander Hornshøj Hillerød Skakklub2002 1000 -
181 Silas Høyerup Enkeltmedlem 1. HK2005 1000 -
182 Daniel Isbrand Amager Skakforening1999 1000 -
183 Karl Øager Jensen Møn Skakklub2001 1000 -
184 Lucas Jensen Sdr. Nærå Skekklub1999 1000 -
185 Mads Nørgaard Jensen Skørping Skakklub2004 1000 -
186 Mathias Scheeres Jensen Skørping Skakklub2000 1000 -
187 Peter Emil Kudsk Jensen Allerød Skakklub2001 1000 -
188 Thais Aarslev Jensen Korning Skakklub1999 1000 -
189 Frederik Jeppesen Præstø Skakklub2003 1000 -
190 Anders Johannsen Haslev Skakklub1997 1000 -
191 Sanschiro Kræmmer Nørrebro Skakklub2002 1000 -
192 Mikkel Thor Kristiansen Skørping Skakklub2000 1000 -
193 Philip Krøier Haderslev Skakklub1997 1000 -
194 Benjamin Holsko Larsen Åbyhøj Skakklub1999 1000 -
195 Elias Aggergaard Larsen Tåstrup Skakforening2003 1000 -
196 Sebastian Larsen Præstø Skakklub2001 1000 -
197 David Xinlong Lin Præstø Skakklub2000 1000 -
198 Magnus Boutrup Lyngby Allerød Skakklub2001 1000 -
199 Victor Visti Muff Hillerød Skakklub2001 1000 -
200 Eskild Nielsen Esbjerg Skakforening2002 1000 -
201 Jacob Klindt Nielsen Kjellerup Skakklub2003 1000 -
202 Daniel André Nybo Jyderup Skakklub2003 1000 -
203 Matti Emil Ott Møn Skakklub2003 1000 -
204 Arman Emil Mohamed Rahim Tåstrup Skakforening2004 1000 -
205 Emil Vibe Raunstrup Skørping Skakklub2003 1000 -
206 Christoffer Reumert Ruhnau Allerød Skakklub2003 1000 -
207 Kasper Holm Sand Kjellerup Skakklub2002 1000 -
208 Danni Skinbjerg Sdr. Nærå Skekklub1997 1000 -
209 Artur Stefirta BMS Skak2004 1000 -
210 Daniel Stefirta BMS Skak2000 1000 -
211 Filip Struijk Skørping Skakklub2002 1000 -
212 Daniel Uweis BMS Skak2002 1000 -
213 Villiam Vestergaard Præstø Skakklub2004 1000 -
214 Oliver Watts BMS Skak2006 1000 -
215 Victor Westerlin Skakforeningen Caissa Gladsaxe2004 1000 -
216 Asger Wulf Skakforeningen Odysseus2001 1000 -
217 Nikolaj Aggerbeck-Lauritzen Silkeborg Skakklub Af 19302006 - -
218 Elias Ottar Alstrup Roskilde Skakklub2004 - -
219 Magnus Kehl Andersen Maribo Skakklub2004 - -
220 Mathias Kaa Andersen BMS Skak1999 - -
221 Morten Nørregaard Andersen Silkeborg Skakklub Af 19301999 - -
222 Birkir Valur Andreason Amager Skakforening2004 - -
223 Valdemar Damgaard Baagøe Skakforeningen Odysseus2005 - -
224 Kavini Bandara BMS Skak2002 - -
225 Ravindu Bandara BMS Skak2004 - -
226 Nicolai Breusch Netmedlem U161999 - -
227 Lucas Lund Broz Skakklubben K412001 - -
228 Daniel Bruun Ribe Skakklub2002 - -
229 Mikkel Ørsted Buch-Hansen Skakforeningen ØBRO1999 - -
230 Mads Dybdal Cajar BMS Skak2002 - -
231 Simon Christensen Nørrebro Skakklub2003 - -
232 Tobias Gertz Christensen Amager Skakforening2003 - -
233 William Peter Rask Crawford Skakklubben Nordkalotten2001 - -
234 Morten Hoang Dang Skakklubben af 19682001 - -
235 Asger Dyregaard Hillerød Skakklub2001 - -
236 Magnus Ebdrup Aars Nibe Skakklub1999 - -
237 Malte Ebdrup Aars Nibe Skakklub2006 - -
238 Gustav Egebjerg-Møller Allerød Skakklub2004 - -
239 Andreas Emil Lockmann Eggersen Roskilde Skakklub2004 - -
240 Daniel Egholm Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
241 Rasmus C. Wendelboe Ejsing Frederikssund Skakklub2003 - -
242 Silas Ekholm Aars Nibe Skakklub2005 - -
243 Katrine Eskildsen Netmedlem U162001 - -
244 Mads Falkenberg Tåstrup Skakforening2002 - -
245 Frederik Felding Allerød Skakklub2004 - -
246 David Foy Greve Skakklub2005 - -
247 Troels Ulvedal Frederiksen Dianalund Skakklub1998 - -
248 Gustav Funk Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
249 Ian Giles Skakforeningen ØBRO2000 - -
250 Bertram Tiust Gotved Skakforeningen Odysseus2005 - -
251 Victor Graves Viborg Skakklub1999 - -
252 Johan Zacho Gronhoj Skanderborg Skakklub2003 - -
253 Niclas Grøndal Allerød Skakklub1999 - -
254 Dorian Gutschenreiter Bov Skakklub2000 - -
255 Daniel Suwat Hansen Kjellerup Skakklub2002 - -
256 Emil Morsing Hansen Roskilde Skakklub1997 - -
257 Ivan Hansen Hillerød Skakklub2002 - -
258 Nickolai Emil Hansen Frederikssund Skakklub1999 - -
259 Rasmus Hansen Esbjerg Skakforening2003 - -
260 Christian Storm Hansgaard Ribe Skakklub2001 - -
261 Tobias Henriksen Frederiksværk Skakklub2000 - -
262 Daniel Herping Silkeborg Skakklub Af 19302004 - -
263 Asbjørn Heshe Roskilde Skakklub1999 - -
264 Viggo Rask Hjortkjær Lyngby-Virum Skakklub2002 - -
265 Lasse Holten-Møller Silkeborg Skakklub Af 19301997 - -
266 Ivan Ichtchenko Amager Skakforening2002 - -
267 Silas Smed Iversen Møn Skakklub2003 - -
268 Mikkel Manosri Jacobsen Netmedlem U161999 - -
269 Hjalte Krogh Jakobsen Jyderup Skakklub2005 - -
270 Emanuel Philip Konrad Jankvist Roskilde Skakklub2003 - -
271 Emil Hedegaard Jensen Lyngby-Virum Skakklub2005 - -
272 Kristian Jensen Aars Nibe Skakklub2000 - -
273 Mikkel Jensen Jyderup Skakklub2005 - -
274 Oscar Fink Jensen Esbjerg Skakforening2001 - -
275 Per Jensen Netmedlem U162001 - -
276 Urban Jensen BMS Skak2005 - -
277 Louis Møller Johannesen Skakforeningen ØBRO2003 - -
278 Lewis Aron Johnson Skakklubben Nordkalotten2001 - -
279 Jeppe Hvarregaard Kærsig Jetsmark Skakklub1998 - -
280 Haldan Kesselbæk Springeren Kolding2003 - -
281 Andreas Kristian Kjeldsen Netmedlem U161997 - -
282 Alekxander Bom Kjerbo Silkeborg Skakklub Af 19302004 - -
283 Victor Kramp Skakforeningen ØBRO2004 - -
284 Kasper Schmidt Krongaard Haderslev Skakklub2000 - -
285 Mikkel Ladegaard Amager Skakforening2001 - -
286 Simon Lambert BMS Skak2001 - -
287 Alexander Ryge Larsen Kjellerup Skakklub2003 - -
288 Christoffer Ryge Larsen Kjellerup Skakklub2005 - -
289 Gabriel Larsen Skakklubben Rokaden2002 - -
290 Mark Larsen Brønshøj Skakforening2002 - -
291 Simon Z. Larsen Roskilde Skakklub2003 - -
292 Thomas Cheng Xiao Larsen Tåstrup Skakforening2003 - -
293 Benjamin B. Lassen Amager Skakforening2005 - -
294 Simon Mohr Levisen Jetsmark Skakklub1999 - -
295 Philip Lønborg Møn Skakklub2003 - -
296 Victor E. Luke Skakforeningen ØBRO2001 - -
297 Asger Lysgaard Maarup Esbjerg Skakforening2003 - -
298 Mads Lysgaard Maarup Esbjerg Skakforening2000 - -
299 Harald Mackeprang Amager Skakforening2005 - -
300 Anders Hørby Madsen Lyngby-Virum Skakklub2001 - -
301 Laurits Madsen Roskilde Skakklub2003 - -
302 Sigurd Ruben Hav Madsen Skakforeningen ØBRO2001 - -
303 Valdemar Marager Allerød Skakklub2003 - -
304 Jonathan Meyer Roskilde Skakklub2003 - -
305 Axel Meyland-Andersen Skakforeningen ØBRO2004 - -
306 Kasper Løth Mikkelsen Tåstrup Skakforening2004 - -
307 Lukas Asger Modest Lyngby-Virum Skakklub2000 - -
308 Viktor Nave Møbius Kjellerup Skakklub2004 - -
309 Emil Mørkehøj Møller Skakklubben K412005 - -
310 Rasmus Mørch Hillerød Skakklub2000 - -
311 Alexander Elbæk Nielsen Haslev Skakklub2001 - -
312 Alfred Leth Nielsen BMS Skak2001 - -
313 Lucas Bürgel Sindal Nielsen Jyderup Skakklub2004 - -
314 Magnus Egedal Nielsen Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
315 Tobias Nielsen Lyngby-Virum Skakklub2000 - -
316 Tor Nielsson Hillerød Skakklub2001 - -
317 Christian Nygaard Kjellerup Skakklub1999 - -
318 Johann Frederik Matzke Olesen Skakklubben Nordkalotten2001 - -
319 Frederik Braun Olsen Lyngby-Virum Skakklub2002 - -
320 Martin Pallesen Silkeborg Skakklub Af 19302001 - -
321 Rene Pedersen Esbjerg Skakforening1998 - -
322 Albert Steen Petersen Møn Skakklub2002 - -
323 Adam Pildal Amager Skakforening2005 - -
324 Lucas Skjoldborg Poulsen Hillerød Skakklub2002 - -
325 Victor Poulsen Silkeborg Skakklub Af 19302002 - -
326 Nicolay Prieur Aalborg Skakforening af 18891998 - -
327 Adria Puig Skakforeningen ØBRO2002 - -
328 Sarujan Ranganathan Aars Nibe Skakklub1999 - -
329 Shampujan Ranganathan Aars Nibe Skakklub2003 - -
330 Jacob W. Rasmussen BMS Skak2003 - -
331 Holger Rindel-Rasmussen Allerød Skakklub2000 - -
332 Nikolaj Rønaa Aars Nibe Skakklub2003 - -
333 Sebastian Saaby-Lamer Amager Skakforening2005 - -
334 Alberte Sandager Køge Skakklub1997 - -
335 Mathias Scholtz Frederikssund Skakklub2000 - -
336 Arosan Sivabalaa Skakklubben Rokaden2002 - -
337 Ashvikan Sivabalaa Skakklubben Rokaden2000 - -
338 Mikkel Skjødt Hillerød Skakklub2003 - -
339 Nicklas Pagh Sørensen Viborg Skakklub2003 - -
340 Malthe Steigerwald Møn Skakklub2004 - -
341 Mikkel Storgaard Allerød Skakklub2004 - -
342 Mathias Byrk Størner Skakklubben K412000 - -
343 Sylvester Strøm Nørrebro Skakklub2003 - -
344 Rasmus Svendsen BMS Skak2002 - -
345 Uffe Tauman Ribe Skakklub2002 - -
346 David Tran Odense Skakklub2004 - -
347 Jimmy Tran Odense Skakklub1999 - -
348 Emil Kaare Treppendahl Skakforeningen Odysseus2003 - -
349 Robin Uusen Skakforeningen ØBRO2001 - -
350 Niclas Vestergaard Brønshøj Skakforening2003 - -
351 Sylvester Weng-Harrebye Nørrebro Skakklub2004 - -
Skakbladet
Dansk Skak Unions trykte medlemsblad. Det udkommer 6 gange om året.
Ratinglister
Senest opdaterede danske ratinglister pr. 01.04.2013, Elo-lister pr. 01.04.2013.